روز ارتش یک روز تاریخی در تقویم ایران اسلامی
+ پ -
روز ارتش یک روز تاریخی در تقویم ایران اسلامی

۲۹ فروردین روزی بود که امام (ره) با تصمیم شجاعانه توطئه انحلال ارتش را خنثی کردند در حالی که در اول انقلاب بسیاری با این تصمیم امام (ره) مخالف بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ۲۹ فروردین روزی برای ارتش که حالا ۳۸ ساله می شود ارتش یک روز از تقویم رسمی کشور را به خود اختصاص داده است روزی که برای نخستین بار به فاصله حدود ۲ ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط امام خمینی (ره) به نام ارتش نام گذاری شد تا پاسخ مناسبی به وفاداری ارتشیان به آرمان های انقلاب اسلامی باشد.

 

۲۹ فروردین روزی بود که امام (ره) با تصمیم شجاعانه توطئه انحلال ارتش را خنثی کردند در حالی که در اول انقلاب بسیاری با این تصمیم امام (ره) مخالف بودند.

 

ترنم بهار هر ساله یادآور رویدادی به یاد ماندنی در بستر تاریخ ایران است که با درایت و کیاست بزرگ مرد تاریخ بشریت ،پیر و مقتدای عاشقانه خمینی روح خدا تا همیشه تاریخ این مرز و بوم زینت بخش تاریخ پر افتخار این ملت بزرگ می باشد.

 

آن پیر فرزانه با الهام از منبع اتصالش و شناخت گوهر شجره طیبه انقلاب را در روزگاری که همه جا صحبت از انحلال ارتش بود با شجاعت منحصر به فرد فرمان نام گذاری روز ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش صادر فرمود و در اوج ناباوری عوام ظاهربین و حضور غیور مردان جان بر کف ملت در روز ۲۹ فروردین ۱۳۵۸ در خیابان ها و رژه تاریخی جوانان این ملت محقق شد.

 

حال این شجره طیبه در مسیر رشد و بالندگی روز افزون خود فارغ از خارف دنیوی تمام تلاش خویش را در راه تحقق منویات مولا و مقتدای خویش نهاده و منتظر اشارات ولایت برای خروج از نیام ملت است تا بر نامحرمان امتش بخروشد.

 

امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران تنها ارتش مکتبی دنیا می باشد که بینش دینی او بر شمشیرش مقدس است و خواست گاه مدیران و کانون نخبگانی است که گاه حادثه و در سخت ترین شرایط بایستی بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند و به فرمایش مقام معظم رهبری کشور را همیشه سیاست مداران اداره نمودند ولی در سخت ترین شرایط سرداران ان را نجات داده اند و اینان باری دیگر با خون شهدا وبا روح امام خود پیمان خون می بندند که آخرین قطره خون خود را به پای نهال انقلاب نثار و با افتخار خاک میهن را کفن خویش نهایند تا پرچم سه رنگ میهن شان را همیشه در اهتزاز و بر فراز ببینند.

 

بارالها بر شمار مرزبانان این دیار بیفزا و سلاح هایشان برنده و کاری ساز از هر طرف پاسشان دار و سنگینی و وظیفه مرز بانی را تو خود بر ایشان سبک گردان ،خدایا مرز های مسلمانان را به نیروی غالب خویش استوار و ایمن گردان و مرزبانان را به قدرت خود مدد فرما و آنان را از خزانه بی پایان خود عطایای بسیار ببخش.

 

سالروز ارتش غیور جمهوری اسلامی برتمامی ارتشیان مبارک باد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff