روزنامه نگار وهابی: آل سعود به بنگلادش حمله کند!
+ پ -

«جمال خاشقجی» روزنامه نگار تندروی وهابی و بسیار نزدیک به دربار آل سعود، رسما از ریاض و «گروه‌های اسلامی مسلح» دعوت کرد تا به بنگلادش حمله کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، این روزنامه نگار درباری، مدعی شد «وظیفه و غیرت دینی مسلمانان» ایجاب می‌کند هر چه سریع‌تر به بنگلادش حمله کنند.

جمال خاشقجی که اخیرا با حمایت رسمی دربار آل سعود و آل خلیفه، شبکه خبری «العرب» را در ریاض و منامه تأسیس کرده است در یک موضع گیری صریح بیان کرد: «بنگلادش نام یک کشور اسلامی را یدک می‌کشد، اما بیشترین اعدام‌های سیاسی و مذهبی را علیه مسلمانان داشته است. در این کشور، اسلامگرایی حکم اعدام دارد و اخیرا دیدیم که حکم اعدام دیگری در این زمینه صادر شده است. این بدعت خطرناک باید هر چه سریع‌تر برچیده شده و لکه ننگی که بر غیرت مسلمانان آسیای میانه نقش بسته است، پاک گردد.»

این روزنامه نگار مشهور وهابی که بخشی از رسالت شبکه تحت مدیریت خود را گسترش وهابیت در میان عرب‌های حوزه خلیج فارس – به ویژه در مناطق شیعه نشین – اعلام کرده است، ابتدا مقامات ریاض را مخاطب قرار داده است: «اگر یک دولت و یک کشور اسلامی را بتوان نام برد که بابت صیانت از فرهنگ اسلامی مسئولیت دارد، دولت عربستان سعودی است. انتظار ما از نظام پادشاهی آل سعود این است که در این مورد، نبرد نظامی را کلید بزند. مطمئنا قدرت اثرگذاری و تحریک کنندگی نظام آل سعود به مراتب بیشتر از گروه‌های جهادی پراکنده است و با آغاز این نبرد، گروه‌های متعددی از کشورهای هندوستان، پاکستان و افغانستان به برادران خود در بنگلادش ملحق خواهند شد.»

گفتنی است این روزنامه نگار، پیوند وثیقی با تروریست‌های تکفیری دارد که ال سعود مدعی عدم ارتباط با آنان است! جمال خاشقچی پیش از این تجربه مصاحبه مستقیم با بن لادن را در کارنامه دارد و در زمان تأسیس شبکه تلویزیونی جدید خود ابراز امیدواری کرد که بتواند با ابوبکر البغدادی نیز مصاحبه زنده برگزار کند.

گفتنی است جمال خاشقچی در زندگینامه خودش به صراحت نوشته است که از سال ۲۰۰۴، مشاور رسانه‌ای «ترکی الفیصل» شاهزاده خطرناک و جنگ طلب آل سعود است که سابقه ریاست بر سازمان امنیتی آل سعود و سفارت این کشور در واشنگتن را در کارنامه دارد. ترکی الفیصل در یک موضع گیری هشدار داده بود که در صورتی که جهان، برنامه‌های [صلح آمیز] هسته‌ای ایران را متوقف نکند، عربستان بمب اتم خواهد ساخت!

این نکته بسیار محرز است که در کارنامه جمال خاشقچی، ترکی الفیصل و برادرش سعود الفیصل، هیچ موضع گیری اثرگذار و اقدامی علیه اسرائیل وجود ندارد؛ اما این افراد ید طولایی در گسترش جنگ در داخل کشورهای اسلامی را در کارنامه دارند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff