حمله موشکی ایران زنگ هشداری برای اسرائیل،آمریکا و حکام حاشیه خلیج فارس بود
+ پ -
حمله موشکی ایران زنگ هشداری برای اسرائیل،آمریکا و حکام حاشیه خلیج فارس بود

تحلیلگر نظامی صهیونیست طی مقاله ای پیرامون حمله موشکی ایران به مقر داعش در دیرالزور سوریه نوشت:این حمله نه تنها زنگ هشداری برای اسرائیل بلکه برای کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز ایالت متحده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛

روی بن یشای ،تحلیلگر نظامی صهیونیست طی مقاله ای پیرامون حمله موشکی ایران به مقر داعش در دیرالزور سوریه نوشت:این حمله نه تنها زنگ هشداری برای اسرائیل بلکه برای کشورهای حاشیه خلیج فارس و نیز ایالت متحده بود.

این تحلیلگر صهیونیست  با انتشار مقاله خود در روزنامه صهیونیستی” یدیعوت أحارانوت “افزود: اگر موشک های ایران حقیقتا به هدف اصابت کرده است؛پس باید دانست که ایران گزینه های پنهان دیگری نیز برای مواجهه با اسرائیل در اختیار دارد.

وی با اشاره به اهداف متعدد ایران طی این حمله موشکی نوشت: ایرانی ها توانستند به شکل موفقیت آمیزی شش موشک بالستیک را با برد ۷۰۰ کیلومترشلیک کنند.

وی اظهار داشت:ایران در این حمله موشکی با هدف قرار دادن داعش به هم پیمانان سوری خود کمک کرد.

این حمله قدرت نمایی ایران در شلیک دقیق به اهدافی در عمق ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر بود.

این شلیک، ایران را در کنار قدرت های بزرگ موشکی دنیا نظیر روسیه و آمریکا قرار داد.تنها قدرت هایی که تاکنون توانسته اند چنین نقاط دور بردی را در صحنه نبرد خاورمیانه هدف قرار دهند.

این تحلیلگر صهیونیست تصریح کرد:شلیک موشک های زمین به زمین در چنین بردی از مسافت، جایگاه ویژه ای برای ایران در میان قدرت های بزرگ نظامی منطقه ای و حتی جهانی ایجاد کرده است.

این شلیک یک هشدار اساسی به کشور های حاشیه خلیج فارس بود که پایگاه های نظامی شان در برد ۴۰۰ کلیومتری ایران قرار دارد.

وی تاکید کرد: ایالت متحده نیز باید از بابت این موضوع نگران باشد،زیرا بسیاری از پایگاه های نظامی،دریایی و فرماندهی اش در قطر و بحرین در محدوده برد موشک های ایران قرار دارند.وی در خاتمه ابعاد حمله موشکی ایران را فراتر از منطقه بلکه جهانی توصیف کرد.

منبع: المنار

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff