روزانه 5 هزاردستگاه ناوگان عمومی وارد هرمزگان می شود/ انجام 76درصدتناژکالاهای حمل شده از بندرعباس
+ پ -
روزانه ۵ هزاردستگاه ناوگان عمومی وارد هرمزگان می شود/ انجام ۷۶درصدتناژکالاهای حمل شده از بندرعباس

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان اظهار کرد: روزانه بالغ بر ۵هزار دستگاه از ناوگان حمل و نقل عمومی از اقصی نقاط کشور وارد استان هرمزگان می شوند.

علیرضا مجرد، مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به نقش مهم  استان هرمزگان در اقتصاد کشور گقت:استان هرمزگان با واقع شدن در مسیر کریدور شمال به جنوب و برخوردای از شبکه های حمل و نقل دریایی،زمینی، هوایی و ریلی اصلی ترین مبادی ورودی و خروجی کالا محسوب می شود.

 

وی اظهار کرد:حدود ۹۰درصد از جابجایی های کالا و مسافر از طریق جاده و ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت صددرصد خصوصی انجام می شود که سهم آن قابل توجه است.

 

مجرد افزود: با فعالیت سه پایانه عمومی بار، یک شرکت حمل و نقل عمومی و صدور مجوز ۱۵۲ شرکت حمل و نقل و شعب سالانه بالغ بر ۲۲ میلیون تن کالا از مبادی استان به اقصی نقاط کشور حمل می گردد.

 

وی با بیان اینکه روزانه بالغ بر ۵هزار دستگاه از ناوگان حمل و نقل عمومی از اقصی نقاط کشور وارد استان می شوند،تصریح کرد:در هشت ماهه گذشته از سال ۹۴ بالغ بر ۱۲میلیون تن انواع کالا از طریق ۶۹۴ هزارو ۷۵۳ سفر کامیونی از مبادی استان به اقصی نقاط کشور جابجا شده است.

 

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی هرمزگان یادآور شد:۷۶درصد از تناژکالاهای حمل شده و ۷۵درصد از کل سفرهای کامیونی از مبدا شهرستان بندرعباس انجام می شود که عمده آن مربوط به کالاهای وارداتی اداره بنادر استان است.

 

وی متوسط تناژ حل شده در هر سفر را ۱۷ تن دانست و افزود: متوسط تناژ حمل شده در روز ۴۸ هزارو ۳۷۶ تن و متوسط سفر کامیونی دوهزارو ۸۲۴ سفر بوده است.

 

مجرد اظهار کرد:عمده کالاهای جابجشده به ترتیب روغن تصفیه نشده، گندله، سیمان کیسه اس، گازوئیل ، شن و ماسه، کلینگر، نفت  گاز، کانتینر خالی، سیمان فله و برنج بوده که به لحاظ میزان سفر کامیونی و تناژ حمل شده بیش از ۳۰درصد از کل سفرها و تناژ حمل را شامل می شود.

 

وی تعداد تخلف های شرکت ها را ۴۴ مورد، تعداد  تخلفات رانندگی را ۲۳۵ مورد و تعداد بارنانه های جعلی شناسایی شده را ۲۲ مورد عنوان کرد.

 

مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان تصریح کرد: براساس بررسی های انجام شده از مبادی کشور میانگین هر تن کیلومتر کالای حمل شده دراستان هرمزگان ۹۲۲ تن-کیلومتر بوده است.

 

وی با بیان اینکه استان هرمزگان در بخش میانگین نرخ های عرف حمل اعمال شده  جایگاه نهم کشور را داراست،اظها کرد: استان هرمزگان به عنوان در نقطه انتهایی کشور واقع شده لذا اغلب ناوگان عزیمت شده به استان به صورت یکسر خالی تردد دارند لذا اعمال این نرخ ها د رمقایسه با سایر استان ها و میانگین شاخص کشور در حد مناسبی تعیین شده است.

 

مجرد با اشاره به عدم استقبال بخش خصوصی  و بانک های عامل به اختصاص اعتبار لازم برای واگذاری ناوگان خاطرنشان کرد: هزینه های جاری، تعمیرات و نگهداری ناوگان ، اعمال نرخ های مذکور مورد اعتراض رانندگان و مالکین ناوگان بوده است به نحوی که با افزایش هزینه ها، تامین درآمد لازم جهت پوشش هزینه ها به سختی انجام می شود.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff