روحیه مصرف گرایی، چالشی در راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی است
+ پ -
روحیه مصرف گرایی، چالشی در راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی است

سرپرست تبلیغات اسلامی جاسک گفت:اقتصاد مقاومتی را می‌توان در مقابل اقتصاد عاریتی از غرب دانست که نه با فرهنگ ملی و نه با تعالیم اسلامی ما سازگار است؛ همچنین روحیه مصرف گرایی چالشی در راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام حمید غلام پور سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک در گفتگو با مکران نیوز اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند، اقتصادی ضد تقلید و افق آن ضد مصرف‌گرایی است و در زمینه صادرات و واردات، گاه، واردات بی‌رویه سبک زندگی را تغییر داد و خود عامل مصرف‌گرایی شد.

 

 وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی تفاوت دارد، گفت: اقتصاد ریاضتی به معنای سختی دادن به خویش و استفاده نکردن از داشته‌ها است در حالی نگاه اقتصاد مقاومتی به اصلاح الگوی مصرف و تولید است.

 

غلامپور عنوان کرد: متأسفانه در دهه اخیر جامعه ما دچار مصرف‌گرایی افراطی شده است و این شیوه مصرف مانع تحقق اقتصاد مقاومتی است؛ تحقق اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصادی درون‌زا و برون‌نگر نیازمند عمل به برخی از مؤلفه‌ها است.

 

وی تصریح کرد: یکی از رفتارهای نادرست که مانع رسیدن به اقتصاد مقاومتی است، مصرف‌گرایی افراطی است که در حقیقت اسراف محسوب می‌شود و متأسفانه در سال‌های اخیر جامعه ما دچار این آسیب در حوزه اقتصاد شده است.

 

 سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک خاطرنشان کرد: در روایتی از امام حسن عسگری(ع) نقل شده که در برخی از نیکی‌ها مانند سخاوت نیز اعتدال را رعایت کنید چرا که در غیر این صورت به گناه آلوده می‌شوید، وقتی که اسلام در برخی خوبی‌ها مثل سخاوت اعتدال را توصیه می‌کند تکلیف در مورد مصرف‌گرایی غیر ضروری مشخص است.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff