روحانی به اعضای تیم مذاکرات و خانواده شهدای هسته‌ای نشان‌ دولتی اعطا کرد
+ پ -
روحانی به اعضای تیم مذاکرات و خانواده شهدای هسته‌ای نشان‌ دولتی اعطا کرد
در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای و افتخارآفرینان برجام

روحانی به اعضای تیم مذاکرات و خانواده شهدای هسته‌ای نشان‌ دولتی اعطا کرد

رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای و افتخارآفرینان برجام، به ۲۸ نفر از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان و نیز خانواده‌های معظم شهدای هسته‌ای نشان‌های لیاقت، خدمت و لوح یادمان زرین اهدا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح دوشنبه در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای و افتخار آفرینان برجام، به ۲۸ نفر از اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان و نیز خانواده معظم شهدای هسته‌ای نشان‌های لیاقت، خدمت و لوح یادمان زرین اهدا کرد.

رئیس‌‌جمهور در این مراسم به محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان نشان درجه یک لیاقت و مدیریت به علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نشان درجه یک شجاعت، به سردار دهقان وزیر دفاع و امور پشتیبانی نشان درجه یک شجاعت و به سایر اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای در بخش‌های دیپلماتیک، حقوقی و فنی نشان‌های درجه دو لیاقت، درجه سه خدمت و لوح زرین سپاس اهدا کرد.

روحانی همچنین به همسران شهدای هسته‌ای کشورمان مسعود علی‌محمدی، دکتر مجید شهریاری، داریوش رضایی نژاد، مصطفی احمدی روشن و رضا قشقایی لوح یادمان زرین اهدا و از فداکاری و ایثارگری این شهیدان تجلیل کرد.

تمام اعضای دولت و همچنین تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان و استانداران و معاونین رئیس جمهور و خانواده شهدای هسته‌ای در مراسم امروز حضور دارند.

در مراسم امروز بنری تحت عنوان تجلیل از خانواده‌های هسته‌ای و افتخارآفرینان برجام نصب شده است.

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز در این مراسم تاکید کرد: ملت ایران از زبان رهبر معظم انقلاب که مذاکره کنندگان هسته‌ای را فرزندان انقلاب، امین، غیور، شجاع و متدین برشمرد، خادمان خود را تکریم می‌کنند.

نهاوندیان ادامه داد: این مراسم تقدیر از اشخاص محدودی نیست بلکه تقدیر از نمادهای مقاومت ملتی است که شجاعانه در عرصه دیپلماسی و احقاق حقوق خود تجلی یافت.

وی در این مراسم که در سالن اجلاس سران برگزار شد، تصریح کرد: روزی که مردم پرچم تعامل سازنده را به کاروان تدبیر و امید سپردند، آن روز عزم کردند که در میدان مذاکره نیز همچون میدان صبر و مقاومت پیروز و سرافراز بیرون بیایند.

ظریف پس از دریافت نشان درجه یک لیاقت گفت: آنچه باعث شد تیم مذاکره کننده هسته‌ای بتواند این وظیفه را به انجام برساند هوشیاری و مقاومت ملت ایران بود که حربه تحریم را ناکارآمد کرد و قدرت‌های بزرگ جهان را به تکریم واداشت.

وزیر امور خارجه افزود: این افتخار را مدیون شهدای انقلاب و شهدای هسته‌ای و پیام راستین انقلاب و یادگار واقعی امام راحل هستیم؛ امامی که به ما آموختند که خود را باور کنیم و در برابر قدرت‌های جهانی نه از مقاومت و نه از مذاکره بهراسیم.

ظریف اظهارداشت: معتقدم بزرگترین نشان افتخار از آن مردم بزرگ ایران است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff