روانچی: فعلاً قصدی برای اعزام سفیر به انگلیس نداریم/ صدور ویزای دیپلماتیک و خدمت در مرحله اول/ ویزای عادی در آینده نزدیک
+ پ -
روانچی: فعلاً قصدی برای اعزام سفیر به انگلیس نداریم/ صدور ویزای دیپلماتیک و خدمت در مرحله اول/ ویزای عادی در آینده نزدیک

معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه با بیان اینکه مناسبات تهران و لندن در سطح کاردار خواهد بود، گفت: فعلاً بحث اعزام و تعیین سفیر را در دستور کار نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان امروز شنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و انگلیس در لندن و تهران با اشاره به سفر فیلیپ هاموند فردای وزیر خارجه انگلیس اظهار داشت: فردا آقای هاموند در راس یک هیأت سیاسی و اقتصادی به تهران سفر و سفارت انگلیس در تهران را بازگشایی می‌کند و همزمان نیز سفارت ایران در لندن با حضور مهدی دانش یزدی معاون اداری و مالی وزارت خارجه گشایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه بخش کنسولی سفارت ایران در لندن مدتهاست خدمات کنسولی را به ایرانیان مقیم انگلیس ارائه می‌دهد، خاطرنشان کرد: قرار است در مرحله اول در سفارتخانه‌های دو کشور روادید دیپلماتیک و خدمت صادر شود و در آینده نزدیک و پس از تکمیل کادر سفارتخانه‌ها، روادید عادی و مسافرتی صادر خواهد شد.

معاون وزیر خارجه همچنین در خصوص سطح روابط ایران و انگلیس با بیان اینکه پس از بازگشایی سفارتخانه‌ها روابط دیپلماتیک از سطح کارداری و غیر مقیم به کاردار مقیم تغییر خواهد یافت، گفت: آقای جی شارما به عنوان کاردار انگلستان در تهران و محمد حسن حبیب الله زاده به عنوان کاردار ایران در لندن مشغول به فعالیت خواهند شد.

روانچی تأکید کرد که در حال حاضر بحث اعزام سفیر در دستور کار قرار ندارد و سفارتخانه‌ها در سطح کاردار به فعالیت خواهند پرداخت.

معاون وزیر خارجه درباره خسارت وارده به سفارت انگلستان نیز عنوان کرد: موضوع پرداخت خسارت به انگلستان در دستور کار مذاکرات قرار دارد و باید کار کارشناسی در این خصوص انجام شود.

وی همچنین تصریح کرد: ما برای برقراری رابطه و بازگشایی سفارتخانه‌ها هیچ شرطی را نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff