روابط بانکی ایران و چین هنوز برقرار نشده است/ نمی‌توانیم در بانک‌های چینی ال سی باز کنیم
+ پ -
روابط بانکی ایران و چین هنوز برقرار نشده است/ نمی‌توانیم در بانک‌های چینی ال سی باز کنیم

رئیس سازمان توسعه و تجارت گفت: برای توسعه روابط اقتصادی میان ایران و چین باید روابط کارگزاری و بانکی برقرار شود که هنوز این اتفاق نیفتاده و ما هنوز نمی‌توانیم در بانک‌های چینی خطوط اعتباری LC باز کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ولی‌الله افخمی راد پیش از ظهر امروز در همایش تجاری فعالان اقتصادی ایران و چین که با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از بازرگانان چینی به‌عنوان بزرگ‌ترین هیأت تجاری در ایران برگزار شد، اظهار داشت: ایران بزرگ‌ترین منبع انرژی، گاز و نیروی انسانی است و در عین حال از ثبات خوبی در منطقه برخوردار است که طرف چینی می‌تواند با سرمایه‌گذاری مشترک در ایران زمینه را برای صادرات محصولات تولیدی به کشور ثالث فراهم کند.

وی به این نکته اشاره کرد که سرمایه‌گذاری مشترک می‌تواند هم در عرصه تولید کالا و هم در عرصه خدمات بین ایران و چین صورت گیرد؛ چراکه ایران شرکت‌های قدرتمندی با دانش روز دارد که می‌توانند با طرف چینی همکاری‌های خوبی را انجام دهند.

افخمی راد استفاده از ظرفیت جاده ابریشم را برای ترانزیت کالا بسیار مناسب دانست و افزود: در عین حال باید کیفیت محصولات چینی که وارد ایران می‌شوند، ارتقا یابد.

رئیس سازمان توسعه و تجارت به اهمیت برقراری روابط کارگزاری و بانکی بین ایران و چین اشاره کرد و گفت:‌ این روابط هنوز برقرار نشده و ما برای توسعه روابط اقتصادی میان دو کشور نیازمند این موضوع هستیم.

معاون نعمت‌زاده همچنین به این نکته هم اشاره کرد که هنوز نمی‌توانیم در بانک‌های چینی LC باز کنیم.

وی به کاهش حجم تجارت کشورمان در سال ۲۰۱۵ اشاره‌ای کرد و دلیل آن را افت قیمت نفت دانست و افزود: حجم تجارت ما در سال ۲۰۱۴ رکورددار بوده، اما در سال ۲۰۱۵ این حجم ۳۴ درصد کاهش یافته است.

افخمی راد در پایان به بازرگانان و فعالان اقتصادی چین پیشنهاد داده به غیر از تهران استان‌های دیگر کشور را برای بازدید از ظرفیت‌های اقتصادی و مبادلات تجاری مدنظر قرار دهند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff