روابط اقتصادی و تجارت بین المللی از محورهای رشد و توسعه هر کشوری است
+ پ -
روابط اقتصادی و تجارت بین المللی از محورهای رشد و توسعه هر کشوری است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پیامی به مناسبت آغاز به کار دومین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه معدن، سیمان، متالوزی و صنایع وابسته روابط اقتصادی و تجارت بین المللی را از زمینه های رشد و توسعه هر کشوری دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس در این پیام آمده است: توجه به معادن،صنایع، زیرساخت ها و همچنین روابط اقتصادی و تجارت بین المللی یکی از محورهای رشد و توسعه هر کشوری است که به واسطه رونق مبادلات تجاری تحقق می‌یابد.کاهش هزینه‌های حمل و نقل، توسعه شبکه‌های ارتباطی، امنیت سرمایه گذاری و تامین منابع مالی و تسهیلات بانکی جهت حمایت از فعالان اقتصادی از جمله عواملی است که برمیزان رشد اقتصادی تثبیت جایگاه هر کشور در شبکه تجارت جهانی تاثیرگذار است.
ایران دومین کشور پر جمعیت خاورمیانه با ۸۰ میلیون نفر جمعیت، ۹ درصد ذخایرنفتی و ۱۸ درصد ذخایرگازی جهان و منابع معدنی فراوان است. کشوری که به واسطه امکانات و زیرساخت‌های حمل و نقل، ارتباطات مواصلاتی و ترانزیتی مناسب، برخورداری از توان فنی و مهندسی سرآمد و ظرفیت و پتانسیل صنعتی و معدنی برتر نسبت به کشورهای منطقه، ضمن دسترسی به بازار ۲۵ کشور پیرامونی، همواره مقصد ایده الی برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی بوده است.
البته توسعه مبادلات تجاری درکنار افزایش ظرفیت‌های بازرگانی، نیازمند تنوع بخشی صادرات و بالا بردن کارایی خدمات بانکی و افزایش حجم بازارهای سرمایه است. ضمن اینکه می بایست با اهتمام بیشتر در زمینه اطلاع رسانی سازمان یافته امکان آشنایی بیشتر بازارهای بین المللی را با توانمندی‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه گذاری و تجاری ایران و محصولات صادراتی و کالاهای تولیدی داخلی فراهم کرد.
بر این اساس برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در حوزه معدن، سیمان، متالورژی و صنایع وابسته که در راستای تحقق این اهداف برنامه ریزی شده است،می تواند آینده خوبی را برای زیرساخت های اقتصادی و صنعتی کشور فراهم کند.
سازمان منطقه آزاد کیش ضمن خوش‌آمدگویی و آرزوی موفقیت برای تمامی مقامات، دست‌اندرکاران و شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه که با حضور خود موجب پُر باری این رویداد با شکوه شده‌اند، امیدوار است این نمایشگاه و دستاوردهای نشست‌های تخصصی جانبی آن، تحرک و پویایی هر چه بیشتر اقتصاد ایران در راستای دستیابی به اهداف برنامه های توسعه اقتصادی کشور را به همراه آورد.

انتهای خبر/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff