رهبر انقلاب از کلیات فرهنگ نگرانند نه از وزارت فرهنگ/برخی ائمه جمعه در موضوع کنسرت‌ها، سلیقه ای عمل می کنند
+ پ -
رهبر انقلاب از کلیات فرهنگ نگرانند نه از وزارت فرهنگ/برخی ائمه جمعه در موضوع کنسرت‌ها، سلیقه ای عمل می کنند

جنتی در پاسخ به سوالی در مورد نگرانی های رهبر انقلاب از مسائل فرهنگی در کشور، بیان داشت: نگرانی مقام معظم رهبری از کلیات فرهنگ است و نه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و متولی فرهنگ تنها این وزارتخانه نیست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، علی جنتی در جمع خبرنگاران تبریزی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر عدم اعطای مجوز برگزاری کنسرت سنتی گفت: وزارت فرهنگ به این گونه برنامه ها مجوز داده و پای آن می ایستد و هیچ کسی حق ندارد از اجرای برنامه هایی که ما مجوز داده ایم، جلوگیری کند.

 

جنتی متذکر شد: در برخی از شهرها ائمه جمعه و برخی عناصر دیگر در این موضوع، سلیقه ای عمل می کنند و سعی می کنند اعمال نفوذ کنند، اما ما بیشترین مجوز را به موسیقی سنتی داده ایم.

 

وزیر ارشاد تصریح کرد: به استانداران و نیروی انتظامی ابلاغ کرده ایم که مواردی که به آنها مجوز داده می شود مورد حمایت قرار گیرد.

 

جنتی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد نگرانی های رهبر انقلاب از مسائل فرهنگی در کشور، بیان داشت: نگرانی مقام معظم رهبری از کلیات فرهنگ است و نه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و متولی فرهنگ تنها این وزارتخانه نیست.

 

وی ادامه داد: صدا و سیما بیش از همه ارگان ها فرهنگ ساز است و علاوه بر آن حوزه های علمیه، دانشگاه ها، مساجد و ائمه جمعه و مساجد نیز جزئی از فرهنگ هستند.

 

وزیر ارشاد با بیان اینکه رسانه ها نیز فرهنگ ساز هستند، گفت: باید در جهت نهادینه کردن فرهنگ صداقت و راستگویی، تحکیم خانواده نیز تلاش کرد و دغدغه های فرهنگی را برطرف کرد.

 

وی در رابطه با وضعیت بنیاد فرهنگ آذربایجان گفت: اقدامات اولیه جهت راه اندازی بنیاد فرهنگ، ادب و زبان آذری صورت گرفته است و اساس نامه ی اولیه ی آن نیز نگارش یافته است.

 

وی ادامه داد: استاندار و مدیر کل ارشاد و بنده جزو موسسین بنیاد هستیم و مراحل قانونی و ثبت آن صورت گرفته است، همچنین یکی از خانه های تاریخی تبریز به عنوان مرکز این بنیاد معین خواهد شد.

 

وی پس از بازدید از نمایشگاه و نگارخانه ی دانشگاه هنر متذکر شد: نمایشگاه آثار هنرمندان مسلمان در سطح خوبی بود اما محل نگارخانه و آثار هنرمندان به وپه دانشجویان دانشگاه از جذابیت بیشتری برخوردار است.

 

جنتی در رابطه با بازدید از موزه ی هنرهای معاصر تبریز اذعان کرد: متاسفانه موزه ی هنرهای معاصر پیشرفت کمی داشته است، با توجه به زیر بنای ده هزار متر مربعی این مجموعه، تنها پیشرفت ۲۰ الی ۳۰ درصدی داشته است.

 

وزیر ارشاد ضمن اشاره به اینکه دولت بنا ندارد به کارهایی که زیر ۷۰ درصد پیشرفت داشته اند بودجه و اعتباری اختصاص دهد، اظهار کرد: می توان با درخواست استاندار از رییس جمهور جهت تسریع در ساخت این پروژه در دو سال بودجه و اعتبارات مورد نیاز را دریافت کرد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff