رهبر انصارالله: استبداد در یمن منجر به انقلاب 2014 شد
+ پ -
رهبر انصارالله: استبداد در یمن منجر به انقلاب ۲۰۱۴ شد

رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی خود به مناسبت اولین سالگرد انقلاب ۲۰۱۴ مردم این کشور اعلام کرد که استبداد و فساد دولت یمن باعث شکل‎گیری حرکت انقلابی مردم در ۲۱ سپتامبر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن به مناسبت اولین سالگرد انقلاب ۲۰۱۴ مردم این کشور در تاریخ ۲۱ سپامبر، امشب(یکشنبه) سخنرانی کرد.

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: زور و استبدادی که ملت ما از آن رنج می برد، باعث شکل گیری انقلاب مردمی و تحرکات موفقیت آمیز مردم در روز ۲۱ سپتامبر شد.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب یک تحرک مردمی، هوشیارانه، مسئولانه است که شرایط فاجعه بار که مردم یمن با آن روبرو بودند، شکل گرفت. بنابراین این انقلاب نماد مشکلات واقعی همه مردم یمن است.

عبدالملک الحوثی در مورد سلطه غرب و عربستان بر یمن گفت: پیش از این تمام برنامه‌ها طبق منافع آمریکا و اسرائیل و عربستان انجام می‌شد.

وی افزود: سیاست‌های گذشته دولت یمن حجم نفرت و ناامیدی مردم یمن از خارجی‌ها را افزایش داده بود.

رهبر انصارالله تاکید کرد که فساد تمام منافع کشور را به نفع عده‎ای قلیل در یمن در بر گرفته بود و مردم بیش از پیش فقیرتر می‌شدند.

سید عبدالملک الحوثی تاکید کرد که دولت سابق، کشور را به قهقهرا برد و دشمنان نسبت به یمن طمع داشتند و مردم بی‎گناه نیز مورد هدف بودند.

رهبر انصارالله یمن با تاکید بر اینکه خارجی‌ها برنامه تسلط بر تمام ثروت کشور را به همراه داشتند، گفت: بیگانگان به بهانه مبارزه با القاعده مردم بی دفاع را بمباران می‌کردند.

سید عبدالملک الحوثی در ادامه با ذکر انقلاب ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ گفت: در روز ۲۱ سپتامبر، تمام برنامه‌های دشمنان برای اشغال و هجوم به کشور ناکام ماند و انقلاب کشور را از تباهی واشغال نجات داد.

رهبر انصارالله در ادامه تصریح کرد: ما ملت یمن برای ضمانت وجود، استقلال و کرامت خود دفاع می کنیم و یمنی‌های باشرافت اجازه نقض حاکمیت کشورشان را که به نفع عربستان است، نخواهند داد.

وی با تاکید بر اینکه دولت یمن به دست نشانده قدرت‎های خارجی تبدیل شده بود اعلام کرد که مشکل عدم اتخاذ سیاست و تصمیم گیری صحیح میان دلتمردان یمن مشکلی نبود که بتوان درباره آن سکوت کرد.

سید الحوثی افزود: ساختار دولت در یمن در خدمت منافع کشور نبود، بلکه در خدمت آمریکا و اسرائیل و عربستان سعودی بود.

رهبر انصارالله یمن گفت: نیروهای خارجی سعی داشتند تا علیه نتیجه گفت‌و‌گوهای یمنی کودتا کنند و هدف آن‌ها از تجاوز به یمن اشغال کشور است.

وی تأ‌کید کرد: ما به عنوان مردم یمن برای تضمین آزادی، کرامت و حقوق خود به پا خاستیم و انقلاب ما هیچ گونه رابطه‌ مشروع ما با همسایگان البته به استثنای رژیم صهیونیستی تهدید نمی‌کند.

وی افزود: اگر مقاومت یمنی‌ها نبود، یقینا متجاوزان از روز اول کشور را تحت اشغال خود در می آوردند. این مقاومت باید ادامه داشته باشد و ما مطمئن هستیم که پیروزی محقق خواهد شد.

رهبر انصارالله یمن افزود: چاره‌ای جز ادامه دادن به انقلاب مردمی نداریم؛ انقلابی که در برابر اشغالگران و متجاوزان ایستاده است.

عبدالملک الحوثی با اشاره به حقوق بشر آمریکایی گفت: حقوق بشری که آمریکا از آن سخن می‌گوید، به هنگام کشته شدن روزنامه کودکان یمن کجاست؟

وی تأکید کرد: در موضوع سود و زیان، مطمئنا ما در مقابله با جنایتکارانی که مردم ما را می‌کشند، سود کرده‌ایم.

عبدالملک الحوثی ادامه داد: ائتلاف متجاوز سعودی هر روز مردم عادی یمن را به قتل  می‌رسانند، اما نیروهای یمنی صرفا نظامیان سعودی را هدف قرار می دهند.

در حال تکمیل است…

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff