رهبرمعظم انقلاب حرف دل جهان اسلام را زد/فرمایشات مقام معظم رهبری برای همه ما حجت است
+ پ -
رهبرمعظم انقلاب حرف دل جهان اسلام را زد/فرمایشات مقام معظم رهبری برای همه ما حجت است

امام جمعه اهل سنت شهر کوشکنار در واکنش به بیانات مقام معظم رهبری، فرمایشات رهبری را حرف دل همه آزادی‌خوان جهان بویژه جهان اسلام دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، شیخ علی جمالی، امام جمعه اهل سنت شهر کوشکنار پارسیان با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی] آگاه به زمان است و جریانات سیاسی دنیا را به خوبی می‌شناسد گفت:فرمایشات ایشان بر اساس ارزیابی دقیق صورت می‌گیرد و برای همه ما حجت است.

وی با اشاره به ظهور پدیده داعش و اشاره مقام معظم رهبری به این جریان افزود: امروز داعش به نام اسلام در حال تخریب مبانی اسلام است و متأسفانه ترسیمی که از پیامبر اسلام(ص) و دینی رحمتی که توسط آن حضرت نازل شده ترسیمی کاملاً وارونه است لذا جهان اسلام باید در قبال این ظهور نامشروع واکنشی مناسب از خود نشان بدهد.

 

امام جمعه اهل سنت کوشکنار اظهار کرد: گروه‌های تکفیری داعش و امثال آن ساخته و پرداخته یهودیت و مسیحیت برای انتقام از مسلمانان در جنگ خیبر و امثال آن است اما برخی جریان‌های افراطی عنان خود را به دست آنان داده‌اند و از ابزار کشتار آنان برای کشتن مسلمانان استفاده می‌کنند.

جمالی با اشاره به آیه ۷ سوره آل عمران سطحی نگری و برداشت‌های مریض گونه از آیات قرآن را یکی دیگر از آسیب‌ها دانست و گفت: متأسفانه همانگونه که قرآن می‌فرماید انسان‌های مریض برای ایجاد فتنه در جهان اسلام به سراغ متشابهات قرآن رفته‌اند و آیاتی که نیاز به تفسیر توسط راسخون در علم دارد توسط انسان‌های بیسواد تفسیر می‌شود و این موضوع به عنوان مستمسک در دستان گروه‌های تکفیری و تروریستی قرار گرفته است. (فأما الذین فی قلوبهم زیغ فیتبعون ما تشابه منه ابتغاء الفتنه و ابتغاء تأویله و ما یعلم تأویله الا الله و الراسخون فی العلم)

امام جمعه اهل سنت کوشکنار با اشاره به جریان‌های تکفیری و تندرو در طول تاریخ اسلام تأکید کرد: ما به کسانی که می‌خواهند نور خداوند را با این گونه اعمال مخدوش و خاموش کنند هشدار می‌دهیم که وعده الهی مبنی بر نصرت اسلام محقق خواهد شد و کسانی که با اعمال تروریستی و تکفیر کردن مسلمانان قصد پیشبرد اهداف خود را دارند توصیه می‌کنیم تاریخ اسلام را مرور کنند تا ببینند چه گروه‌هایی با این اعتقاد ظهور کردند اما خیلی زود توسط عظمت اسلام و مسلمین شسته شدند و از بین رفتند.

جمالی دین اسلام را دین مهربانی و مودت دانست و گفت: ظهور اسلام با هدف اکمال مکارم اخلاقی صورت گرفته است و به امید خدا اخلاق در جهان فراگیر خواهد شد و این وعده‌ای است که خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است.

امام جمعه اهل سنت کوشکنار با اشاره به موضوع وحدت در کشور و شهرستان پارسیان تاکید کرد: با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری الحمدلله گروه‌های شیعه و سنی سال‌هاست در کنار یکدیگر با برادری زندگی می‌کنند و تا کنون گزندی از گروهی به گروه دیگر نرسیده و این وحدت در شهرستان ما نیز مثال زدنی است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff