رمز بقای یک انقلاب، پیام های آشکار و جاویدان است/حجاب برتر زنان نشان دهنده پیام انقلاب است
+ پ -
رمز بقای یک انقلاب، پیام های آشکار و جاویدان است/حجاب برتر زنان نشان دهنده پیام انقلاب است

استاد حوزه و دانشگاه پارسیان عنوان کرد:رمز بقای یک انقلاب، پیام های آشکار و جاویدان آن است اگر انقلاب پیام رسان های خوبی داشته باشد در تاریخ جاودان خواهد ماند و حجاب برتر زنان نشان دهنده پیام انقلاب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس، حجت الاسلام والمسلمین گرجی استاد حوزه و دانشگاه، در همایش رهروان حضرت زینب(س) در دانشگاههای پارسیان،با اشاره به مقایسه زن از دیدگاه مختلف، گفت:دین اسلام با توجه به کرامت و شرافت زن از آن بعنوان رک رکین جامعه یاد کرده است و دیدگاه جامعه به زنان نباید همراه با تعصب باشد بلکه با دیدگاهی آزاد اندیش و درکنار دیدگاه قرآن واسلام باید قرار گیرد.

 

استاد حوزه و دانشگاه، اظهار کرد:  متاسفانه برخی از فرقه ها و مذاهب از زن بعنوان موجودی نام می برند که از مرد پست تر خلق شده است اما دیدگاه  قرآن و اسلام  در مقابل این دیدگاه قرار دارد و بیان می کنند که زنان را از جنس و سرشت مردان  و همه را  از نفس واحد خلق کردیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین گرجی،تصریح کرد: افلاطون مزایای خود را آزاده و مرد بودن می دانست از این بابت شکر گزار بودند که برده و زن نبودند.

 

وی، افزود: دیدگاه غرب نسبت به زنان که متاثر از ادبیات و فیلم های ساخته شده در سینمای آنهاست زن را عنصر گناه می دانند ودر اقتصاد غرب از زیبایی و کیفیت زن برای فروش کالای خودشان استفاده می کنند و متاسفانه در کشور ما هم در حال حاضر از زنان بعنوان ابزاری برای تبلیغات استفاده می کنند.

 

این مدرس دانشگاهی با اشاره به داستان حضرا آدم و حوا، بیان کرد: شیطان حوا را وسوسه و حوا آدم را وسوسه کرد که باعث رانده شدن آن دو از بهشت شد اما خداوند در قرآن می فرماید: به ادم و حوا امر کردیم در بهشت سکنی گزینند واز میوه ممنوع تناول نکننددر این داستان شیطان مقصر می باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین گرجی، نگاه منفی غرب به زن، گفت: غرب نگاه تحقیر آمیز خود اینگونه بیان می کند که زن توانایی طی کردن درجات معنویی و روحانی ندارد و زنان به بهشت نمی روند اما قرآن پاداش اخروی را برای کسانی در نظر می گیرد که ایمان و عمل صالح داشته باشد که نمونه بارز آن مادر حضرت عیسی(ع) و مادر حضرت موسی (ع) و همسر فرعون می باشد.

 

 

وی، اظهار کرد: «شهید مطهری معتقد است جامعه غربی قبل از انقلاب صنعتی انسان بودن را از زن گرفت و بعد از انقلاب صنعتی زن بودن را از او گرفت» لذا خواند این کتاب را برای همه بانوان درجامعه توصیه کردند.

 

 

این مدرس دانشگاهی با اشاره به اینکه در زمان جاهلیت برای زنان ارزش قائل نبودند، افزود: خداوند حضزت زهرا(س) را کوثر قرار داد که اوج عاطفه و انسانیت پدر برای دختر می باشد ابراز کردند که مورد اعتراض قرار می گیرد و پس از آن از دامان حضرت زهرا(س) دختری به دنیا می آید که باعث تحول شگفت انگیزی در جامعه می شود و ایشان کسی نیست جز حضرت زینب(س).

 

حجت الاسلام والمسلمین گرجی، پیام حضرت زهرا(س) برای بانوان جامعه را اینگونه بیان کرد: زن می تواند درجامعه فعالیت اجتماعی داشته باشد بدون اینکه عفت او مورد تعرض قرار گیرد.

 

 

وی، با بیان اینکه انقلاب اهداف مشخصی دارد،تصریح کرد: عنصر خون و عنصر ابلاغ پیام از پیامد های انقلاب هاست، رمز بقای یک انقلاب، پیام های آشکار و جاویدان است اگر انقلاب پیام رسان های خوبی داشته باشد در تاریخ جاودان خواهد ماند.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین گرجی،افزود: عنصر خون واقعه عاشورا امام حسین(ع) و اصحاب با وفایش و عنصر  ابلاغ پیام عاشورا امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) می باشند.

 

 

استاد حوزه و دانشگاه، خاطرنشان کرد: رسالت زن مسلمان ایرانی این است که همانند حضرت زینب(س) پیام آور انقلاب باشد چادر مقدس حجاب برتری که بر سر زنان است این نشان دهنده پیام انقلاب است ..خواهران چادر شما مبارزه شماست و در خط مقدم با تاثیر پذیری از حضرت زینب(س) مبارزه می کنید.

 

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff