رقابت ۲ هزار قرآن آموز در پارسیان پایان یافت
+ پ -
رقابت ۲ هزار قرآن آموز در پارسیان پایان یافت

رقابت دو هزار قرآن آموز و تقدیر از برگزیدگان در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان با حضور جمعی از علمای اهل سنت در پارسیان پایان یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر، دو هزار قرآن آموز در رقابتی تنگاتنگ با هم به رقابت پرداختند و امشب طی مراسمی از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد.

شیخ نادر بیگدلی عضو هیأت فتوای اهل سنت جنوب کشور به عنوان سخنران ویژه این مراسم طی سخنانی گفت: بشر از بدو خلقت در حال رشد و تکامل بوده است و بنا به شرایط تکاملی بشر آموزه‌های الهی نیز رنگ دیگری می‌گرفت و به تناسب تکامل بشر آموزه‌ها نیز تکامل پیدا می‌کرد.

 

وی اضافه کرد: بشر پس از قرن‌ها به مرحله‌ای رسید که آخرین آموزه الهی در قالب کتاب ارزشمندی به نام قرآن توسط پاکترین مخلوقات خداوند در زمان خود یعنی پیامبر به عنوان دستور العمل تکاملی بشر در اختیار بشریت قرار گرفت و پیامبر نیز این ودیعه را به انسان‌ها سپرد.

 

عضو هیأت فتوای اهل سنت جنوب کشور خاطر نشان کرد: اصل و اساس آموزه‌های الهی یکی بوده و همه به یک چیز دعوت می‌کردند اما شیوه و جوانب این دعوت‌ها فرق می‌کرده و مراحل تکامل خود را تا بعثت پیامبر اسلام طی کرد و امروز به عنوان کامل‌ترین دین در اختیار بشریت قرار گرفته است.

 

شیخ بیگدلی ادامه داد: پیامبر فرموده هرکس از قرآن چیزی در دل نداشته باشد این دل مانند خانه ویران است پس بر همه ما است که توشه‌ای از قرآن را برداریم و چه بهتر که بخشی از قرآن را در سینه خود حفظ کنیم و اگر توفیق حفظ همه قرآن را داشته باشیم بسیار خوب است.

 

مراسم تقدیر از قرآن آموزان شهرستان پارسیان با قرائت تواشیح و سرود توسط طلاب مجتمع دینی پارسیان و برگزاری مراسم تقدیر به کار خود پایان داد.

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff