رفع مشکلات جاری کشور نیازمند حرکت جهادی است/ تشکیل تعاونی راهکار حل مشکلات معیشتی مردم در کیش

امام جمعه کیش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، حل مشکلات جاری کشور را نیازمند حرکت جهادی و فوق العاده دانست وافزود: این مشکلات با کارهای معمول و روزمره حل نمی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به  نقل از کیش پرس، حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش درخطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی اظهار کرد: یکی از نشانه های تقوی پرهییز از حرام در عرصه زندگی است، فرد با تقوا نه مال حرام می خورد، نه نگاه حرام می کند و نه به حرام گوش می دهد زیرا ارتکاب به گناه انسان را از انسانیت دور می کند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نشست با سران سه قوه و بررسی مسائل اقتصادی کشور افزود: در این نشست ایشان در سه محور در خصوص مشکلت جاری اقتصادی، مسائل اصلی و چالش های مهم اقتصادی روز و ریشه های مسائل و مشکلات اقتصادی سخن گفته و راه کارهایی را برای گذر از این چالش های ارائه کردند.

خطیب جمعه کیش تشریح کرد: حل مشکلات جاری اقتصادی کشور و تامین نیازهای مردم یکی از دغدغه های مهم رهبری است که نشان می دهد ایشان براوضاع کشور مسلط بوده و بر مشکلاتی که گریبانگیر معیشت مردم شده آگاهی کامل دارند به ویژه که این مشکلات فشار مضاعفی را برطبقات ضعیف جامعه وارد می کند.

وی افزود: بنابر توصیه رهبر معظم انقلاب مشکلات جاری کشور به صورت طبیعی قابل حل نیست و برای گذراز این شرایط باید کاری فوق العاده و جهادی کرد تا مردم از این تنگنای اقتصادی خارج شوند.

امام جمعه کیش خطاب به مسئولان جزیره کیش افزود: مسئولان در جزیره کیش به صورت ویژه و با توجه به شرایط اقتصادی کنونی تشکیل تعاونی ها را در برنامه خود قرار دهند و نگذارند مردم بیش از این درسختی قرار بگیرند.

وی مشکلات بانکی، نقدینگی، اشتغال، تورم و بودجه ریزی را از چالش های بزرگ اقتصادی و مسائل روز کشورعنوان کرد و افزود: به توصیه رهبری برای حل این مشکلات اساسی نیازمند تصمیم های دقیق اقتصادی، جدی و عملیاتی هستیم، پشتوانه تمام تصمیم های دولتی باید اراده جدی و عملیاتی سازی و اجرای دقیق آن ها باشد که با این نگاه قطعا مشکلات برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به بهره گیری از نظرات کارشناسان اقتصادی دلسوز و فعالان بخش خصوصی در تصمیم سازی های اقتصادی کشور بنابرسفارش مقام معظم رهبری افزود: بخش اقتصادی دولت باید در تصمیم گیری و حل مشکلات اقتصادی از فعالان بخش خصوصی و دانشگاهی استفاده کامل کند.

وی با بیان ریشه مشکلات اقتصادی کشور ادامه داد: بخشی از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم هاست و بخش دیگر مربوط به چالش های درونی و ساختاری اقتصاد داخلی است که مسئولان باید توجه کنند امروز نیاز به یک ساختار صحیح و مطمئن است که کشور از این مشکلات اساسی به سلامت عبور کند زیرا هیچ مشکلی غیرقابل حل نیست و ملت بزرگ ایران اسلامی همچون گذشته بر مشکلات فائق خواهند آمد.

امام جمعه کیش با تسلیت شهادت امام حسن مجتبی(ع) بنا بر روایتی، سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی چهارمین شهید محراب، سالروز شهادت شهید شوشتری را تسلیت گفت.

وی همچنین با گرامی داشت سالروز بزرگداشت لسان الغیب حافظ؛ شاعر شیرین سخن شیرازی و با تبریک روز ملی استاندارد و هفته استاندارد به تلاشگران عرصه قانونمداری و استاندارد کیش تبریک گفته و از تلاش های آنان تقدیر کرد.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده در مصلای کیش با حضور مردم مومن جزیره مرجانی برگزار شد.

انتهای پیام/