رفع تصرف ۳۶ هزارمترمربع از اراضی ملی و دولتی در جزیره قشم

صالحی از رفع تصرف دو قطعه از اراضی ملی و دولتی واقع در محدوده خارج از طرح هادی روستای نقاشه جزیره قشم مجموعأ به مساحت ۳۶ هزار و ۴۵۰ متر مربع خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده را ۱۸۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: اعاده این اراضی در اجرای دستور مقام قضایی و با همکاری مأمورین پاسگاه مرزی دریایی شیب دراز انجام شده است.

وی همچنین با تأکید بر تداوم اینگونه اقدامات در راستای اجرای قانون و برای احقاق حقوق مردم جزیره قشم، تصریح کرد: همه مسئولان و کارگزاران نهاد های اجرایی و نظارتی باید دغدغه صیانت از اراضی ملی و انفال را داشته باشند و به محض اطلاع از هرگونه سوءاستفاده و تجاوز به این اراضی، ضمن پیگیری موضوع، با دستگاه قضایی همکاری نمایند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان از نظارت دقیق دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان بر پرونده‌های مرتبط با این حوزه نیز خبر داد و تصریح کرد: پرونده‌های قضایی که توسط دستگاه‌های مرتبط مطرح می شود به صورت مستمر مورد رصد و پیگیری دبیرخانه قرار می گیرد تا بدون هرگونه اطاله دادرسی در اولین فرصت تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/