رعایت نشدن خطوط قرمز در برجام استقلال و حیثیت ما را لکه‌دار می‌کند/ آقایان فکر می‌کنند آمریکا اهل خیانت نیست/ مجلس به وظیفه انقلابی خود عمل کند
+ پ -
رعایت نشدن خطوط قرمز در برجام استقلال و حیثیت ما را لکه‌دار می‌کند/ آقایان فکر می‌کنند آمریکا اهل خیانت نیست/ مجلس به وظیفه انقلابی خود عمل کند

اعضای شورای متحصنان مقابل مجلس شورای اسلامی در اعتراض به برجام با تأکید بر این که رعایت نشدن خطوط قرمز در توافق حیثیت و استقلال کشورمان را لکه‌دار می‌کند، از مجلس خواستند به وظیفه انقلابی خود عمل کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در سومین روز تحصن جمعی از طلاب و دانشجویان مقابل مجلس شورای اسلامی در اعتراض به رعایت نشدن خطوط قرمز مذاکرات در برجام و لزوم ایفای نقش انقلابی مجلس در این خصوص، اعضای شورای متحصنین با برگزاری نشست خبری مواضع خود را در خصوص برجام و نقش مجلس در بررسی آن اعلام کردند.

در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام عمار عمارلو از طلاب قم اظهار داشت: دلیل اینکه من سه روز قبل به همراه همسر و سه فرزندم شروع به تحصن مقابل مجلس کردیم به خاطر این جمله مقام معظم رهبری بود که در دیدار با جانبازی که از وی پرسید آمریکا پای خود را بین درب مذاکره گذشته تا این در بسته نشود، فرمودند این را به من نگویید به نمایندگان مجلس بگویید و به کسانی که فکر می‌کنید حواسشان نیست.

عمارلو با بیان اینکه زبان ما زبان انتقاد سازنده است، گفت:‌ من به دولت و وزارت خارجه می‌گویم که ما یک راه بیشتر نداریم و آن رعایت خطوط قرمز مذاکرات در توافق است، اگر خطوط قرمز مقام معظم رهبری رعایت شود استقلال ما حفظ خواهد شد و اگر این خطوط قرمز لکه‌دار شود حیثیت و استقلال ما هم لکه‌دار خواهد شد.

این عضو شورای متحصنین مقابل مجلس در ادامه گفت: نقد ما به شیطان بزرگ و آمریکا و انگلیس است و ما هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا می‌زنیم و از مسئولان می‌خواهیم جواب ما را بدهند و نگویند شما بی‌سواد هستید و به جهنم بروید.

وی افزود: دوران ما آن زمانی شروع شد که با آغاز جنگ پدران ما جان خود را در این راه داده‌اند.

عمارلو ادامه داد: تازه به دوران رسیده آن سازشکاران و غرب‌زدگانی هستند که در خفاء به دنبال سازش با غرب هستند.

وی با بیان اینکه اگر امام فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است ما نباید با شیطان بزرگ دست بدهیم، گفت: اگر بنا بود امام از درب سازش با غرب و آمریکا وارد شود چه نیازی به این همه شهید و فرزندانی یتیم و مادران چشم‌انتظار به بازگشت فرزندان مفقودشان بود.

عمارلو در پایان گفت: اگر قرار بود تن به سازش بدهیم همان اول انقلاب این کار را می‌کردیم. گفتمان ما گفتمان امام و انقلاب است و با توکل به خدا این تحصن را شکل دادیم و تا نتیجه آخر این تحصن را ادامه می‌دهیم.

در ادامه این نشست امیر شعبان جولا از دیگر اعضای شورای متحصنین با اشاره به دلایل تحصن مقابل مجلس گفت: از جمله این دلایل نغض خطوط قرمز مذاکرات در برجام است.

وی ادامه داد: عده‌ای به بهانه مذاکرات و برجام به دنبال رابطه با آمریکا هستند و فکر می‌کنند این رابطه باعث پیشرفت ما می‌شود اما ما اعلام می‌کنیم همانطور که ۳۶ سال مقابل آمریکا ایستاده‌ایم این ایستادگی را همچنان ادامه خواهیم داد.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه برجام رشد علمی ما را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد، گفت: این برجام به تمام صنایع و علوم ما صدمه می‌زند و مانع از رشد علمی ما می‌شود. آقایان بدانند آمریکا به ما تکنولوژی و علم نخواهد داد.

شعبان‌جولا با تأکید بر اینکه برجام راه نفوذ به کشور را باز می‌کند، گفت: ما در این زمینه تجربه عراق و لیبی را داریم. ما نباید اجازه بازدید از مراکز نظامیمان را بدهیم چرا که این موارد خطر جنگ را نزدیک‌تر می‌کند.

وی تصریح کرد: چرا آقایان فکر می‌کنند آمریکا اهل خیانت به ما نیست. بر اساس چه شواهدی این برداشت را کرده‌اند.

این فعال دانشجویی ضمن انتقاد از بازدید آمانو از سایت پارچین گفت: آقایان گفتند این بازدید تشریفاتی بوده است این در حالی است که آمانو به طور رسمی از پارچین بازدید کرده و با رضایت برگشته است.

شعبان‌جولا در پایان گفت: اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان دانشگاه‌های تهران اعلام کردند به این تحصن می‌پیوندند و از مجلس مطالبه اقدام انقلابی در خصوص برجام خواهند داشت.

محمد میرزایی‌پور از دیگر اعضای متحصنین با انتقاد از نقض خطوط قرمز مذاکرات در برجام گفت: عده‌ای می‌خواهند ما را دوباره به ۴۰ سال قبل برگردانند و ایران را ژاندارم منطقه برای آمریکا کنند. کشوری که هزاران شهید در راه انقلاب خود داده است پای قراردادی که خطوط قرمز مقام معظم رهبری در آن رعایت نشده باشد را امضاء نمی‌کند.

در پایان این نشست عطاءالله حکیمی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که اراده انقلابی را از مردم ما بگیرد، گفت: دشمن ۳۶ سال است که ما را تهدید می‌کند اما نتوانسته هیچ غلطی بکند و حال مجبور شدند پای میز مذاکره بنشینند.

حکیمی خاطرنشان کرد: ای کاش برجام نتیجه‌ای برای ما داشت،‌ برجام نه تنها نتیجه‌ای برای ما ندارد بلکه ما را به یک کامپیوتر بی‌اراده تبدیل کرده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff