رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک همچنان بسیار مهم و مورد تاکید است/در جزایر و مناطق گردشگر پذیر هرمزگان، مراقبت ها جدی تر باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به قرار داشتن در فصل مناسب گردشگری در هرمزگان، باید نظارت و بازرسی ها در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان، افزایش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دکتر علی رئوفی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب کبری “سلام الله علیها” و روز پرستار، عنوان کرد: پرستاران به عنوان مدافعان خط مقدم سلامت، به ویژه در طول دوران شیوع ویروس کرونا، نهایت خدمت را به مردم داشته‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به قرار داشتن در فصل مناسب گردشگری در هرمزگان، باید نظارت و بازرسی ها در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان، افزایش یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: همه باید تلاش کنیم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ضمن حفظ سلامتی مردم، از ایجاد مشکل برای کسب و کارها نیز جلوگیری شود.

دکتر محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب کبری “سلام الله علیها” و روز پرستار به پرستاران استان هرمزگان، بیان داشت: به واسطه تلاش‌های بی وقفه کادر پزشکی و پرستاری هرمزگان، این استان به ویژه طی ماه ها و هفته‌های اخیر، کمترین موارد مرگ بر اثر کرونا را داشته است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در کنترل بیماری کرونا در برخی عرصه‌ها مقام اول کشور را دارد و کارهای بزرگی توسط مجموعه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان صورت گرفته است که از همه تلاش‌ها در سطح این استان، تشکر و قدردانی می‌کنم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به پوشش بسیار بالای واکسیناسیون در هرمزگان، افزود: هرمزگان از بهترین استان های کشور در زمینه واکسیناسیون است.

دکتر گویا تاکید کرد: تزریق دوز سوم واکسن کرونا نیز بسیار مهم است و باید به صورت جدی انجام شود و همچنین باید با استفاده از ظرفیت طرح شهید سلیمانی، تلاش شود افرادی که هنوز واکسن نزده‌اند، سریعا واکسینه شوند.

وی با اشاره به افزایش اقدامات و مراقبت ها برای جلوگیری از ورود سویه جدید ویروس کرونا (اومیکرون) ، گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک همچنان بسیار مهم و مورد تاکید است و این امر باید در همه مشاغل، اصناف و دستگاه‌های اجرایی جدی گرفته شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در جزایر و مناطق گردشگر پذیر استان هرمزگان، باید مراقبت ها و رعایت شیوه نامه های بهداشتی به صورت جدی تر باشد.

انتهای پیام/