رضایت اهل بیت درکارهای مذهبی است/ علم به تنهایی موضوعیت ندارد
+ پ -
رضایت اهل بیت درکارهای مذهبی است/ علم به تنهایی موضوعیت ندارد

نویسنده هرمزگانی با اشاره به اینکه باید علم را مقدمه عمل دانست ، گفت: علم به تنهایی موضوعیت ندارد و همانند نسخه طبیبی است که به تنهایی به جایی نمی‌رسد؛ بلکه باید به آن نسخه عمل شود، تا دوای دردها باشد و علم باید نشر یابد که دیگران هم از این علم استفاده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، جلیل درویشی نویسنده هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده  با بیان اینکه  از سال ۱۳۶۰ در روزنامه ها همکاری داشتم و مقاله های زیاد داشتم ، اظهارکرد : بیشتردر مقوله مشکلات اجتماعی کار می کردم و کم کم  در زمینه سیاسی و دینی و زمینه های مختلف دیگر که علاقمند بودم  دست به قلم شدم.

 

وی افزود : کتاب  “بی آشیان “ویژه زندگانی حضرت رقیه(س) که از زبان خود آن حضرت است  درسال ۹۲ چاپ شد وکتاب های “وحدت و چالش های پیش رو ” ؛ “از مدرسه می گویند” که زمان حال بچه های  مدرسه ای رابیان می کند ؛ “تاریخ نگین شهرستان هامون ” ؛ “زیبایی رفتار کارگزاران ” از نگاه امیرالمومنین است ؛ “در جستجوی مادر ”  و….از جمله اثاری که در دست تدوین دارم.

 

نویسنده کتاب ” بی آشیان ” ادامه داد: در حال حاضر در ۵ زمینه کارم به پایان رسیده است ولی بخاطر مشکلات مالی نتوانستم بعضی از آن ها رو زیر چاپ ببریم.

 

درویشی به تفاوت کارهای مذهبی با سایر کارها اشاره کرد و بیان داشت : کارهای مذهبی به انسان  روحیه خاصی  می دهد و انسان رو بزرگ می کند به کارهای دینی نزدیک تر می کندو انسان را بزرگ و به  سعادت سوق می دهد و ویژگی هایی که کار مذهبی دارد سایر کارها ندارد درکارهای مذهبی رضایت اهلبیت است .

 

وی  با بیان اینکه از مسئولان و الخصوص مسئولان دستگاه های فرهنگی انتظارمی رود  از جوانانی که اهل قلم هستند حمایت بکنند تا اهل قلم بتوانند داشته های خودشان  را روی صفحه بیاوردند و آن ذوق وشوق و اندوخته هنری از بین نرود ، گفت : خیلی از جوانان توانمند و اهل قلم بنا به مشکلات مالی و نداشتن متولی برای چاپ باعث شده است و خانه نشین بشنوند.

 

نویسنده کتاب ” بی آشیان ” خاطرنشان کرد : اکثر کتابهایی که در بازار است  مفید نیست و نمی توان بازار کتاب را آزاد گذاشت تا کتاب های مضر وارد جامعه شوند.

 

درویشی با تاکید بر لزوم ترویج کتاب های خوب و سالم و جلوگیری از تغذیه معنوی ناسالم افزودند: گاهی در بازار کتاب، کارهایی به ظاهر فرهنگی، ولی با مقاصد سیاسی و انحرافی دیده می شوند که باید به این موضوع توجه جدی تری شود.

 

وی با بیان اینکه  باید علم را مقدمه عمل دانست ،تصریح کرد: علم به تنهایی موضوعیت ندارد و همانند نسخه طبیبی است که به تنهایی به جایی نمی‌رسد؛ بلکه باید به آن نسخه عمل شود، تا دوای دردها باشد که دیگران هم استفاده کنند.

 

نویسنده کتاب ” بی آشیان ” درپایان افزود: ای کاش شاهد تحول چشمگیری در این زمینه باشیم و اهل قلمی که علاقمند هستند با حمایت دیگران و مسئولین بتوانند با داشته های خودشان  افکار تشنه جامعه رو سیراب کنند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff