تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 101916
تاریخ انتشار:جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۰| تعداد نظرات :۲ دیدگاه
پ

رصد رسانه ازمواضع حامیان دولت یازدهم،مواضع ونقد مواضع دولت در حوزه های داخلی و رابطه،تقابل یا حمایت جریان های سیاسی از دولت یازدهم در یک روز مانده به ۲۴خرداد۹۳

محوریابی و رویکرد اخبار رسانه ها در سطح کشورتا ۲۱خردادماه ۹۳ ، از دریچه نگاه مدیر پایگاه خبری هرمز ازاستان هرمزگان. به گزارش سرویس وبگردی رسانه ای پایگاه خبری هرمز ، در آستانه سالگرد۲۴خردادماه انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی عزیزمان باز انتشار برخی از مواضع انتقادی ،حمایتی وگاها”هردومورد درکنار همدیگردر فضای تب و تاب اولین […]

رصد رسانه ازمواضع حامیان دولت یازدهم،مواضع ونقد مواضع دولت در حوزه های داخلی و رابطه،تقابل یا حمایت جریان های سیاسی از دولت یازدهم در یک روز مانده به ۲۴خرداد۹۳

محوریابی و رویکرد اخبار رسانه ها در سطح کشورتا ۲۱خردادماه ۹۳ ، از دریچه نگاه مدیر پایگاه خبری هرمز ازاستان هرمزگان.

به گزارش سرویس وبگردی رسانه ای پایگاه خبری هرمز ، در آستانه سالگرد۲۴خردادماه انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی عزیزمان باز انتشار برخی از مواضع انتقادی ،حمایتی وگاها”هردومورد درکنار همدیگردر فضای تب و تاب اولین جشن یک سالگی دولت اعتدال و امیدکه طرف مخالف معتقد به حق انتقادبرای خود همچنان که موافقان این حق را برای حمایت برای خودضروری می دانندمطرح است، برخی از دغدغه های  فعالان،نخبگان و دلسو ختگان مشفق مطرح کشوری  را که در رسانه های منتسب به دولت ،اصلاح طلب،اصولگرا،اپوزیسیون فضای کنونی جامعه را در برگرفته حول سه محور ، مواضع حامیان دولت یازدهم،مواضع ونقد مواضع دولت در حوزه های داخلی وسوم رابطه،تقابل یا حمایت جریان های سیاسی از دولت یازدهم سرخط سردبیری خودقرار داده وبدون اعمال نظرقضاوت را به مخاطبان می سپارد.

th
رابطه،تقابل یا حمایت جریان های سیاسی از دولت یازدهم:
در این خصوص احمدپورنجاتی در رسانه اعتماد بیان کرد که ، روحانی دنبال فریب افکار عمومی نیست البته احتمال نقد سیاست های داخلی دولت در سالگرد انتخابات ۲۴خرداد از جانب این فرد اصلاح طلب وجود دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خودعنوان داشت: از منظر یک نگرش اصلاح طلبانه وتحو لخواه تصور می کنم برخی تصمیمات که آقای روحانی در انتخاب همکاران شان گرفتند می توانست بهتر از این چیزی باشد که حالا شاهد آن هستیم.
پورنجاتی در بخش دیگری ضمن بیان دیدگاهش گفت : که رویکرد اصلاح طلبان بر خلاف آن چیزی که بخشی از جریان اصولگرا در حال تبلیغ آن هستند وهدف شان جدا سازی اصلاح طلبان و حامیان دولت است هدف شان تسخیر منابع قدرت نیست بلکه نگاه شان همچنان این است که نجات کشور از آن شرایط بحرانی و ویران زده گذشته باید اولویت باشد.
پورنجاتی تاکیدکرده: یکی از موضوعاتی که در انتخابات بعدی مورد توجه باشد این است که جریان منتسب به دولت باید از تشخیص سیاسی در قالب فعالیت های مستقل از جریان عمومی اصلاح طلبان عمیقا” پرهیز کند.
پور نجاتی این مسئله را هم بیان می کند که: اگر بخواهیم دقیق تر مشخص کنیم باید بگویم که من تصور می کنم اشتباه بزرگی است اگر با تابلو ونام نشانی مستقل از جریان اصلاح طلبان وعمل گرایان وبه طور کلی جریان حامی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به انتخابات مجلس وارد شوند درست همان چیزی است که مطلوب جریان رقیب است.و برای شقه شقه کردن این جریان می تواند موثرباشد.
باز انتشار این گونه مطالب در ایرنا،روحانی نیوز،روزنامه خراسان،تابناک،ندای سبد وجود دارد.

th - Copy (7)

سوال هرمز:
حال اینجاست که رابطه ،تقابل یا حمایت جریان های سیاسی از دولت چه هدفی را دنبال می کنند مشخص نیست.
آیا عملکرد بر مبنای وعده های روشن آقای روحانی در عرصه مسائل فعالیت های سیاسی مربوط به داخل کشور و به طور کلی گسترش فعالیت های مدنی است،که هیچ پیشرفت خاصی در حوزه فعالیت های سازمان یافته سیاسی در قالب فعالیت احزاب و گروه های شناخته شده وقانونی کشور شاهد نبودیم .بلکه در حوزه مربوط به تشکل های مردم نهاد هیچ حرکتی که حکایت از اراده دولت برای ایجاد فضای پر نشاط تر باشد وجود نداشته است.وبر عکس با یک حرکت لاک پشتی وبعضا” پر حرف وحدیث مواجه هستیم.
اعتماد و پیرامون همان حمایتها از زبان سعید حجاریان نوشت:روحانی در نهایت فضا را باز می کند.
سعید حجاریان :گشودگی در خارج که ایجاد شد در داخل هم تحرک ایجاد می شود/مدل اصلاحات من با روحانی فرق دارد.
مجله اندیشه پویا در گفت وگویی با سعید حجاریان نوشت:آقای روحانی صحبت هایی می کند که او نمی تواند مثلا” اینترنت را آزاد تر کند ویا فیلیترینگ را کم تر کند.فقط گفتار درمانی انجام می شود.
اما علتش این نیست ایا که می خواهد راه را با گفتار درمانی باز کند و نمی تواند اقدامات عملی بر ای گسترش مشارکت سیاسی انجام دهد؟
روحانی آیا کمک کرده که به جنبش اجتماعی ای که به او رای داد،بتواند رسمیت یابد وبرای مشارکت سیاسی یک چار چوب قانونی پیدا کند؟
نگاه من این است که اگر روحانی کاری کند که میزان سفر توریست ها به ایران بیشتر شود کافی است.آن وقت می توان گفت که چطور خارجی ها حق دارند اما ما حق نداریم.
همین داستان هپی ها که روحانی به بازداشت آنها اعتراض کرد مهم بود.روحانی می تواند در فضای داخلی به تبع اعتماد سازی خارجی گشودگی ایجادکند.
نمی گویم توسعه سیاسی،می گویم گشودگی در خارج که اسمش را بگذارید توسعه سیاسی .اگر روحانی بتواند فضایی را فراهم کند که جوانانی که از ایران خارج شدند به داخل ایران بر گردند خیلی مهم است.
روحانی دنبال همین هدف است واین تلاش های فضا را در نهایت باز می کند.
باز نشر این مطالب در رسانه هایی چون نامه،آرمان،تابناک،ایلنا،بهار که مشهور به اصلاح طلبان هستند وتدبیر ۲۴،روحانی نیوز ،سلام نو،دولت بهار و پرس نیوز که مشهور به جریانات منتسب به دولت هستند انجام شده است.البته در کلمه وندای سبز نیز انتشار یافته است.
هرمز: نتیجه این حرف وحدیثها نشان از سر در گمی دارد.
سعید لیلاز قائم مقام حزب کار گزاران در همین رابطه ،مقابل یا حمایت جریان های سیاسی از دولت یازدهم در مصاحبه ای با ایرنا محورش این بود که:علت پیروزی روحانی وپدید آمدن رویداد ۲۴خردادبه بن بست رسیدن همه ساختارهای اقتصادی جامعه ایران بود .
لیلاز: غباری که در هشت سال گذشته ایجاد شد،غبا ر عمیقی بود که در پشت آن یک غارت سازمان یافته صورت گرفت که در تمام تاریخ ایران بی همتابود.
شعار اصلی دولت های نهم ودهم گستر عدالت اجتماعی بود وادعایشان این بود:بزرگترین دغدغه مردم در حوزه بهداشت وحمل ونقل عمومی است.
آمار غیر واقعی که در دولت قبل اعلام می شد،حس اعتماد عمومی به نقاط جمهوری اسلامی و به دولت را از بین برد که البته در دولت جدید این اعتماد دوباره در حال برگشت است.این مطلب در رسانه نامه ،عرش نیوز،خراسان باز نشرشد.

th - Copy (7)
حمایت یا تقابل رسانه ها از دولت اینگونه هم شکل گرفت: درنامه نیوز بعنوان محور نوشت : چهارمین گام ومخالفت پایداری ها با دولت روحانی وتوصیه دستوری به عزل مشاور وی.

مصطفی داننده گفته، سیاست به مشابه یک باز ی شطرنج است که دو طرف بازی با روش ها واستراتژی های گوناگون اهداف خود را دنبال می کنند.نمونه بارز این مثال رفتار امروز مخالفان دولت در قالب جبهه پایداری در مجلس شورای اسلامی است.
منتقدان دولت روحانی در اولین گام شطرنج خود با روحانی به سراغ وزرای دولت او رفتند وبه هر بهانه اعضای کابینه را به مجلس فرا خواندند تا پاسخگوی سوالات آنان باشند.
گام دوم خود را آغاز کردند که آن هم ،سوال از وزراء در صحن علنی مجلس و دادن کارت زرد به آنها بود.
دومین گام مخالفان اما با واکنش افکار عمومی روبرو شد وبسیاری از رسانه ها و مردم با نگاه منفی به این عملکرد مخالفان نگریستند.
در حالی که همین نماینده گان در مجلس هشتم ونهم طی چهار سال تنها ۸کارت زرد را به دولت محمود احمدی نژاد دادند.
گا می که وزراء را به صحن علنی می کشاند اما دیگری خبری از کارت زرد نیست ونماینده سوال کننده از پاسخ وزیر قانع می شود.

داننده : منتقدان دولت در مورد زنگنه وزیر نفت،ظریف وزیر امور خارجه و آخوندی وزیر مسکن وشهر سازی این استراتژی خود را پیاده کرده اند.
گام سوم مخالفان دولت یک استراتژی زیرکانه سیاسی است .آنها دیگر متهم به کار شکنی نمی شوند.
گامی که دیروز با نطق تند کریمی قدوسی آغاز شد .مخالفان دولت تصمیم گرفتند،که به دولت خط بدهند وبه روحانی بگویند که چه بکند وچه نکند.توصیه های دستوری رمز آغاز این عملیات برای مقابله با دولت است.
از نمونه های دستوری به سخنان قدوسی خطاب به ریئس جمهور اشاره می کنند که گفت : آقای روحانی اعتدال آن نیست که نویسنده بیانه مجمع روحانیون در فتنه سال ۸۸را به عنوان یکی از معاونین خود معرفی کنید وعناصر فتنه را به مناسب حکومتی بگمارید.
حال این مطلب قدوسی را  بزرگ می کنند که دستیار ویژه ات آقای یونسی را عزل کن.کسی که به خاطر مواضع اش مورد تمجید رسانه های رژیم صهیونستی واقع شده است وتلاش می کند نمادهای اشرافی وسلطنت را احیاء کند وبین اقوام با کرامت ایران ایجاد تفرقه کند وجایگاه روحانیت را زیر سوال ببرد.
رسانه هایی که حمایت از جریان دولت دارند سعی به معرفی فردی به نام آیت الله مصباح یزدی داشته  وبه هماهنگ با هم این مضمون را انتشار می دهند که ،شبیه این بازی سیاسی هم زمان نیز در قم توسط آیت الله مصباح یزدی در حال اجراست و می شود گفت که تئورسین این استراتژی،روحانی ساکن قم،یعنی آیت الله مصباح یزدی است.بدین ترتیب است که ما شاهد نطق های آتشین و دستوری مخالفان دولت به ویژه اعضای جبهه پایداری در مجلس هستیم.

 

th - Copy (7)
مواضع ونقد مواضع دولت در حوزه های داخلی:
در این رابطه دفاع از انتقاد اتی که به دولت در حوزه های داخلی انجام می شود بسیاری از شخصیت ها مواضع خود را چنین عنوان و رسانه ها به باز انتشار آن پرداخته اند می پردازیم.

پرسا نیوز،نجوا پرس،دولت بهار،فرارو،انتخاب،دیگربان،سحام نیوز و خانه ملت از جمله رسانه هایی هستند که موضع حسینیان را که در جمهوریت انتشار یافت باز انتشار دادند.
محور سخنان حسینیان : در دفاع از انتقادات به دولت یازدهم چنین بوده است .عملکرد دولت روحانی در همین یکسال به شکلی بوده است که مردم برای بازگشت احمدی نژاد لحظه شماری می کنند.
جمهوریت:افتخار می کنیم که ایپوزیسیون دولت روحانی هستیم /مردم برای بازگشت احمدی نژادلحظه شماری می کنند.
ما بعنوان جبهه پایداری وفادار به نظام وانقلاب هستیم وبه همین دلیل در مقابل نابسامانی هایی که در دولت آقای روحانی به وجود می آید،می ایستیم ومخالفت می کنیم.
از این که جزو مخالفان دولت آقای روحانی هستیم بسیار خوشحال و راحت هستیم وبه این موضوع می بالیم مجموعه دولت قبل را قبول داشتیم ومواضع وسیاست ها و رفتار هایشان را درست می دانستیم.
من تاکید کردم که ما مجموعه دولت قبل را قبول داشتیم و با یک فرد یا یک اتفاق نباید بحث را عوض کرد.
ما جهان بینی روحانی را قبول نداریم وبا آن مخالف هستیم واین مخالفت خود را به صورت نقد منطقی واستدلالی بیان می کنیم.
عملکرد دولت رو حانی در همین یک سال به شکلی بوده است که مردم از دولت آقای احمدی نژاد به عنوان روزهای طلایی یاد می کنند وبازگشت وی را آرزو و برای بازگشت وی لحظه شماری می کنند.

th - Copy (7)
در ایلنا پیرامون مواضع ونقد از دولت یازدهم در حوزه سیاست داخلی به محور سخنان کریمی قدوسی پرداخته که با انتقاد از مواضع ریئس جمهور وسایر مسولان دولتی به وزرا در مورد استیضاح هشدار داد.
ایلنا:مواضع وزرای ارشاد وعلوم حرکت در مرز حق وباطل است /تهدید وزیران به استیضاح
قدوسی : در زمان حضرت علی(ع)یاران شل خوارج و ….مقابل ایشان ایستادند وفتنه کردند.در سال ۸۸نیز سران فتنه مقابل نظام ایستادند، وموجب فتنه شدند ودر هر دو زمان تلاش فتنه این بود که آررامش را از مردم بگیرد وارزش ها را سلب کند.در هر دو زمان ،هم امام علی (ع) وهم مقام معظم رهبری با فتنه مقابله کردند.
بعضی اظهارات مثل مواضع وزیر ارشاد و وزیر علوم حرکت در مرز حق وباطل است و زمینه ساز عده وعده برای فتنه در آینده می شود.این گونه مواضع (سخنان اخیر ریئس جمهور)موجب غیرت زدایی وتسلیم در برابر زورگویان تئوریزه خواهد شد.
قدوسی از ریئس جمهور خواست دستیار ویژه خود را درامور اقوام را عزل کند.
از وزیر اطلاعات خود نخواهید وقت خودرا صرف گزارش نویسی مستند سازی برای مهار نقد نخبگان و رسانه های منتقد به دولت کند.
ایسنا:این نطق تند کریمی قدوسی علیه دولت و حمایت از آبت الله مصباح یزدی را باز انتشار داد.
مهر نوشت:در نطق میان دستور کریمی قدوسی مطرح شد؛آقای دلاور ،دلواپسی دستاوردهای شهداء باشید/در خواست عزل یونسی از ریئس جمهور
تسنیم:ظریف دلاورانه از دستاورد های انقلاب وشهداء دفاع کند
تدبیر:فرمایش های عضو جبهه پایداری به جنتی،علوی ،ظریف و روحانی
انتخاب:در زمان رهبری هم مسابقه داران در انقلاب ،هاشمی وموسوی و کروبی در برابر او ایستادند/آقای روحانی این مواضع باعث غیرت زدایی وگرفتن غرور ملی خواهدشد.
شفاف،پارسینه،فرارو،نامه،تابناک هم باز انتشار دادند.
سحام نیوز: کریمی قدوسیی:حمله شدید به روحانی وحمایت از مصباح یزدی
دیگربان: با حمله کم سابقه به حسن روحانی وبرخی وزرای کابینه :کریمی قدوسی دولت یازدهم را تهدید به استیضاح کرد.
در رابطه با ادامه مواضع ونقد مواضع دولت یازدهم در سیاست خارجی رجانیوز در انتقاد از علی جنتی نوشت:گویا فقط مخالفان ریئس جمهور هستند که بایدبه تضارب آرا پایبند بوده وبگذاریند ریئس جمهور وهمکارانش مواضع خود را بیان کنند.
رجانیوز:حرف های تکراری،استدلال هایی ضعیف و تعریفی تاریخی از تضارب آراء در حاشیه یک سفره صبحانه /کار فرهنگی به سادگی شیرین کردن چای نیست آقای جنتی
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی هجدهم خرداد ماه به اتاق بازرگانی رفت تا رای دومین بار در دوران مسئولیتش طعم صبحانه ای اقتصادی فرهنگی را بچشد البته گویا سر این سفره صبحانه چیز جدیدی عاید وزیر ارشاد نشده بود چرا که سخنانی همانند حرفهای قبلی را زده است. وبا استدلالاتی ضعیف به مسائل از دید خودش پرداخت.
آقای جنتی:مطرح کرداستقبال بالا از فیسبوک بعنوان استدلالی برای عدم فیلترینگ آن نشان می دهد که ظاهرا”در ک درستی از ماهیت رسانه وجنگ نرم در دولت یازدهم وجود ندارد.
برخی مدیران فکر می کنند همانگونه که در یک صبحانه کاری می شود چای را شیرین کرد،می توان فرهنگ را هم مدیریت نمود.
رجانیوز : وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی نشان داد که این عضو شورای فیلترینگ عملا”ارزشی برای قانون مصوب این شورا مبنی بر فیلتربودن فیسبوک قائل نیست.
گویا از نظر علی جنتی تضارب آرای واقعی فقط وقتی رخ می دهدکه ریئس جمهور سخن بگویند ومخالفان سکوت کنند.
رجانیوز: در پایان در نقد خود به علی جنتی می نویسد:تعریف جدیدی که وزیر ارشاد دولت یازدهم از تضارب آرا وآادی منتقدان ارائه داده است،واقعا” قابلیت ثبت در تاریخ را دارد.

th - Copy (7)

پایگاه خبری هرمز، از استان هرمزگان:

این مطالب صرفا جهت اطلاع براساس مطالب انتشار یافته دراذعان عمومی و فعال در دولت یازدهم که مورخه ۲۱/۳/۹۳دررسانه های ، اپوزیسیون ، اصولگرا،اصلاح طلب،ورسانه های منتسب به دولت استخراج ودرآستانه اولین جشن یک سالگی دولت انتشار می یابد.البته در فضای شبکه های اجتماعی از قبیل واتساپ و.. متاسفانه مواردی غیر قابل نشر از سوی موافقان و مخالفان دولت محترم یازدهم پخش شده که در این رسانه موافق نظام وانقلاب،.

هرمز، بدنبال کشاندن فضای التهاب بیشتر به مخاطبان خودنبوده واز طرفی همه ما نیاز به وحدت داریم.در سایه سار وحدت می توانیم زیر پرچم اسلام ناب  محمدی (س) تحت امر ولایت مطلقه فقیه به سربلندی امید داده شده و آرمان های انقلاب و مسیر تشکیل حکومت جهانی مهدوی (عج) حرکت کنیم .این امر وعده داده شده قطعا محقق خواهد شد در سایه سار نگاه به توانمندی های از درون وولایت مداری .
نویسنده : مرتضی پیروی منش

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=101916
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

2 comments on “رصد رسانه ازمواضع حامیان دولت یازدهم،مواضع ونقد مواضع دولت در حوزه های داخلی و رابطه،تقابل یا حمایت جریان های سیاسی از دولت یازدهم در یک روز مانده به ۲۴خرداد۹۳

  1. هرمز که ماشاالله قلمش خوبه اینطوری بنویسه:
    http://mersadnews.ir/?p=168912
    یا نه اگه زیادی دلسوزه از قتل عام مردم تو عراق و تحلیل حرکت داعش و کشورهای حامیش بنویسه، از اینکه حرم آقا اباالفضل رو میخوان خراب کنن, فقط تا عمر داریم باید بشینیم هی به پر و پای هم بپیچیم.
    متأسفم برای رسانه ای که توان تحلیل رخدادهای داخل استان رو نداره بعد میاد اوضاع یکساله کشور رو به نقد و بررسی میکشه, که دلیلش هم روشنه و اون سیاست دوستی با همه طیف ها و جریانات بوده که در کل خوبه اما اونوقت دیگه قلم هم توان خودش رو از دست میده و نمیتونه واقعیت ها رو بیان کنه.

    • غصه نخور مخاطب عزیز که بخوبی میدونی چطوری ایراد بگیری .برای اطلاع شما و دیگر مخاطبان هرمز می گوییم چندی است برای رصد ۸ ماهه استان در تلاش هستیم اما برخی از سوالاتی که بدنبال جواب آن هستیم در این جوابیه موجود است.جهت استحضار کلیه مخاطبین .(مسله ): آیا جابجایی ها باتدبیر انجام می شود؟آیا فرمانداران و جابجایی هایی که انجام می شود از روی شایستگی و توانمندی هایشان است یا دیدگاه حزبی است؟ که اگر اینطور باشد با شعار اعتدال و امید هم خوانی ندارد.آیا درست است که بعضی ها می خواهند واقعیت را نادیده بگیرند؟ آیا اعتدال در جابجایی مدیران رعایت می شود؟ آیا در جابجایی ها نگاه به همه سلایق بوده و یا فقط به یک طیف است؟ آیا در جابجایی ها نگاه به جوان گرایی می شودو..؟آیااینکه بسیاری می گویندبسیاری از افراد جابجا شده در حزب چپ هستند یا دوم خردادی درست است؟ شایسته سالاری در جابجایی ها جایگاهی دارداگر دارد چرا هنوز چیزی نشده برعلیه برخی طومار نوشته شده است؟ آیا شایعاتی که نسبت به استاندار در بین عامه پخش است و در این ۸ ماه فقط بیشتر وعده وانجام خواهد شد است؟آیا کشتی سازی دوباره به کشتی نسازی تبدیل شده است؟ آیا اینکه بسیاری می گویند نگاه به داخل به بازوی جوان هرمزگانی نیست و.. درست است؟ دوباره آیا شایسته سالاری رعایت می شود؟ این سوالاتی است که بزودی با همین موضع حامیان ،منتقدان ودر قالب همین پایگاه خبری انتشارمی یابد.از شما برادر رودانی هم تشکر می کنم بابت حساسیتی که به استان وکربلا داری دعاکن برای ما.موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,428 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی