رشوه 3 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به ترکیه در قضیه پناهجویان/ این توافق شرم‌آور بود
+ پ -
رشوه ۳ میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به ترکیه در قضیه پناهجویان/ این توافق شرم‌آور بود

نویسنده معروف انگلیسی توافق بین اتحادیه اروپا و ترکیه در موضوع بازگرداندن پناهجویان را شرم آور و کمک ۳ میلیارد یورویی این اتحادیه به ترکیه را رشوه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از  فارس، پس از اینکه اتحادیه اروپا و ترکیه در مورد بحران پناهجویان و لزوم کنترل آن‌ها به توافق رسیدند، انتقادا‌ها از این توافق افزایش یافته است.

بند اصلی این توافق به این اشاره دارد که اتحادیه اروپا مبلغ ۳ میلیارد یورو به ترکیه کمک مالی می‌کند تا هم مانع از ورود پناهجویان و مهاجران غیر قانونی به اروپا شود و هم پناهجویان و مهاجران را از اروپا تحویل گرفته و به کشورهای خود استرداد کند. همچنین از این پس مردم ترکیه برای سفر به کشورهای اروپایی نیاز به ویزا نخواهند داشت.

پس از انتقادهای عفو بین‌الملل به این توافق و اعلام اینکه این توافق غیر انسانی است، حال «رابرت فیسک» پرداخت مبلغ ۳ میلیارد یورو را رشوه توصیف کرده و این توافق را شرم‌آور و ننگین دانسته است.

این نویسنده معروف انگلیسی در نشریه «آی» توافق صورت گرفته را عامل به خطر افتادن جان پناهجویان می‌داند.

وی در بخش دیگری می‌نویسد: گارد ساحلی اتحادیه اروپا باید رفتار شایسته‌ای داشته باشند، اما چرا به هنگام نزدیک شدن به پناهجویان ماسک به دهان خود می‌بندند؟ آیا معتقدند که پناهجویان وبا دارند؟

رابرت فیسک، با انتقاد از مسئولبان اتحادیه اروپا ادامه می دهد: وزراء کشور اتحادیه اروپا سعی در بستن مرزها دارند، اما هنگامی که هزاران نفر در دریای مدیترانه به هنگام جستجو برای یک منطقه امن در دریا غرق شدند؛ هیچ یک از آن‌ها استعفا نداد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff