رشد63درصدی صادرات کالای نفتی از بندرشهید باهنر/ افزایش 32 درصدی تردد شناورها در بنادرشرق هرمزگان
+ پ -
رشد۶۳درصدی صادرات کالای نفتی از بندرشهید باهنر/ افزایش ۳۲ درصدی تردد شناورها در بنادرشرق هرمزگان

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اظهار کرد:در پنج ماهه نخست سال ۴۱۸ هزار و ۵۵۵ تن کالای غیر نفتی و ۶۲ هزار تن کالای نفتی از این بنادر صادر شد که در بخش نفتی ۶۳درصد افزایش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد محسنی،مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنربا اشاره به عملکرد این سازمان در سال جاری گفت:از آغاز سال جاری تا ابتدای شهریورماه، یک میلیون و۳۸۷ هزار و۵۷۹ نفر مسافر در بنادر تحت مدیریت اداره بنادر شهید باهنر جابجا شدند که رشد ۵درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید و عمده آن از طریق بندر شهید حقانی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه پنج ماهه اخیر بالغ بر ۷۵۷ هزار و ۸۷۲ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق استان تخلیه و بارگیری شده است، اظهار کرد: ۵۲۶ هزار و ۴۸۴ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۲۳۱ هزار و ۳۸۸ هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص داشته است که در بخش نفتی ۳۸ درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد: در پنج ماهه نخست سال ۴۱۸ هزار و ۵۵۵ تن کالای غیر نفتی و ۶۲ هزار تن کالای نفتی از این بنادر صادر شد که در بخش نفتی ۶۳درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، دام زنده، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی بوده که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند جابجا شده است.

محسنی با بیان اینکه در سال جاری  ۱۲ هزار و ۸۲۷ تن کالای وارداتی غیر نفتی وارد این بندر شهید باهنر و بنادر شرق هرمزگان شد،تاکید کرد:برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، قطعات یدکی، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که این محموله ها پس طی شدن تشریفات گمرکی، از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترانزیت ۲۸ هزار و ۶۸۳ دستگاه خودرو از طریق این بنادر طی پنج ماهه نخست امسال خبر دادو یادآور شد: عملیات تخلیه و بارگیری ۳۲۳TEU کانتینر طی سال جاری با افزایش ۵۵ درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، دوهزار و ۴۹۸ فروند شناور در بنادر شهید باهنر، جاسک و تیاب پهلو گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۲ درصد رشد را نشان می دهد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff