رشد 72 درصدی صادرات غیرنفتی در بندرشهیدرجایی/ صادرات بیش از 665 هزارتن مواد نفتی از بزرگترین بندرکشور
+ پ -
رشد ۷۲ درصدی صادرات غیرنفتی در بندرشهیدرجایی/ صادرات بیش از ۶۶۵ هزارتن مواد نفتی از بزرگترین بندرکشور

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به صادرات ۲ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۴۸۴ کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران از رشد۷۲درصدی در این زمینه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ابراهیم ایدنی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به عملکرد بزرگترین بندر تجاری ایران طی ماه نخست سال ۹۵ ، گفت: در مجموع ۷ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۸۰۴ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۶۱ درصدی داشته است .

 

وی ادامه داد: از مجموع عملیات انجام شده در این بندر، ۵ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۲۰۸تن مربوط به کالاهای غیر نفتی با رشد ۹۳ درصدی و ۲ میلیون و ۴۳۱هزار و ۵۹۶ تن با افزایش ۱۹ درصدی به مواد نفتی اختصاص دارد.

 

ایدنی میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را ۲ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۴۸۴ تن عنوان کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۷۲ درصدی داشته است.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی صورت گرفته طی فروردین ماه سال جاری  را ۳۶۹ هزار و ۱۷۰ تن با رشد ۱۳ درصدی عنوان کرد و گفت: در همین مدت، همچنین ۲میلیون و ۵۳۱ هزار و ۸۵۴ تن از اینگونه کالاها از طریق بندر شهید رجایی وارد کشور شد.

 

ایدنی اضافه کرد: در فروردین ماه سال جاری، بیش از ۷۳هزار تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر ترانشیپ شد که نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۶۵ هزار و ۲۸۴  تن مواد نفتی از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد که ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

 

ایدنی از واردات ۳۶۴ هزار و ۴۳۷ تن مواد نفتی از طریق این بندر طی فروردین ماه سال جاری به داخل کشور خبر داد و گفت: طی این مدت، ۱۵ هزار و ۵۱۷ تن انواع فرآورده های نفتی ترانزیت شد.

 

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از تخلیه و بارگیری ۱۳۵ هزار TEU کانتینر در بزرگترین بندر کانتینری کشور سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیر ۲۰ درصدی داشته است.

 

وی اضافه کرد: حجم کانتینرهای جابجا شده طی این مدت به ترتیب شامل  ۹۹ هزار TEU کانتینر پر و ۳۶ هزار TEU کانتنیر خالی بوده است.

 

این مقام مسئول در پایان به پهلوگیری ۳۰۶ فروند انواع شناور طی ماه نخست سال ۹۵ اشاره کرد و افزود:  در این زمینه شاهد افزایش ۷ درصدی در تردد شناورهای دریایی به بزرگترین بندر تجاری کشور بودیم.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff