رشد ۶۶درصدی صادرات محصولات کشاورزی رودان به روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس + فیلم

حمید قاسمی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رودان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان در سال ۹۸ دو رتبه برتر استانی در بحث برنامه های عملیاتی و در بحث کمیسیون نظارت را کسب کرد و در سال ۹۹ که رهبرمعظم انقلاب این سال را سال جهش تولید نام گذاری کرده اند، نسبت به جذب سرمایه گزار در شهرستان و آمار تولیدی که در شهرستان اعمال شده رشدی ۲۰۰ درصدی داشته ایم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رودان افزود: در سه ماهه اول سال99،  58 تن مرغ، 320 تن برنج، 101 تن شکر، 15 تن روغن و 6تن گوشت جذب شده که رشد خوب و قابل قبولی در زمینه جذب اقلام مورد نیاز داشته ایم.

قاسمی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مهم در شهرستان، بازرسی و نظارت است که روزانه این موضوع انجام و رصد می شود و در این سه ماه  3هزار و 736 مورد بازرسی انجام شده که از این تعداد ۲۷۸ مورد پرونده تشکل و به تعزات حکومتی شهرستان ارسال شده است و ارزش این پرونده ها ۷۲۵ میلیون ریال می باشد که رشدی ۱۹ درصدی در این زمینه داشته ایم.

وی از رشد 66 درصدی صادرات در سه ماهه اول سال نسبت به سال گذشته خبرداد و عنوان کرد: صادرات محصولات وتولیدات رودان در 3 ماه نخست امسال صادرات در صنعت، معدن و بخش کشاورزی دو هزار و 340 تن صادرات انجام  شده که 1 میلیون دلار ارز آوری داشته که با رشدی 66 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است بوده است و بیشتر صادرات شهرستان به کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین روسیه و ترکیه بوده است.

قاسمی خاطر نشان کرد: میزان اشتغال در این سه ماه ایجاد 145 فرصت شغلی بوده است و یکی از مهم ترین اهداف آن توسعه اقتصادی در شهرستان می باشد که باعث کاهش بیکاری و افزایش بهره وری افراد و منابع و در نتیجه افزایش درآمد مردم می شود.

انتهای پیام/