رشد 45درصدی واردات کالای غیرنفتی در بندرلنگه /ورود بیش از ۱۰۳ هزار تن كالا در هفت ماهه سال 94
+ پ -
رشد ۴۵درصدی واردات کالای غیرنفتی در بندرلنگه /ورود بیش از ۱۰۳ هزار تن کالا در هفت ماهه سال ۹۴

مدیرکل گمرک بندرلنگه اظهار کرد: در رویه واردات، با ورود ۱۰۳ هزار و ۴۷۷ تن کالا در هفت ماه اول سال۹۴ و ارزش ریالی با رقمی در حدود هفت هزار و ۵۰۵میلیارد ریال، ۴۵درصد نسبت به زمان مشابه سال ۹۳ رشد داشته است

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ؛ صفر شیبانی مدیرکل گمرک بندرلنگه در خصوص عملکرد هفت ماهه این گمرک بیان داشت: گمرک بندرلنگه، در رویه صادرات غیر نفتی در ۷ ماهه اول سال۹۴ بیش از چهار تن کالا به ارزش ۲ هزار و ۲۶۸میلیارد ریال صادرات داشته که در مقایسه با همین زمان در سال ۹۳ که ارزشی در حدود هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال بوده؛ بالغ بر ۱۴ درصد از لحاظ ارزشی رشد داشته است.

وی افزود: بیشترین مقدار کالای صادراتی شامل میوه و تره بار، خشکبار، کچ و نمک صنعتی و به مقصد کشور امارات صادر شده است.

شیبانی اظهار کرد: در رویه واردات، با ورود ۱۰۳ هزار و ۴۷۷ تن کالا در هفت ماه اول سال۹۴ و ارزش ریالی با رقمی در حدود هفت هزار و ۵۰۵میلیارد ریال، ۴۵درصد نسبت به زمان مشابه سال ۹۳ رشد داشته است. این ارزش در سال ۹۳ در حدود پنج هزار و ۱۸۵میلیارد ریال بوده است.

 

 

 

وی تصریح کرد:  بیشترین اقلام کالای وارداتی نیز از کشورهای چین و امارات با اقلامی چون خودرو، تخته چندلا، فیبر، حبوبات، لوازم کامپیوتر، پارچه و لوازم خانگی بوده است.

 

 

 

 

مدیرکل گمرک بندرلنگه گفت: در رویه ترانزیت خارجی با ارزش ۱۶ هزار و ۷۰۴میلیارد ریال با رشد منفی ۱۸درصد نسبت به همین زمان در سال ۹۳مواجه بودیم و در خصوص ترانزیت، عمده ترین کالا خودرو و عمدتاً به مقصد کشورهای ترکمنستان، عراق و افغانستان بوده است.

 

 

 

وی خاطر نشان کرد: ارزش درآمد های وصولی نقدی و تضمینی حاصل از واردات قطعی گمرک بندرلنگه در هفت ماهه اول سال ۹۴ بالغ بر سه هزار و ۳۳۲میلیارد ریال بوده است که حاکی از رشد ۱۱۸ درصدی درآمدهای وصولی نقدی و تضمینی ناشی از واردات قطعی نسبت به سال ۹۳ است.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff