رشد 30 درصدی صنعت گردشگری کیش در سال جاری/ افزایش ناوگان پرواز کیش ایر در نوروز96
+ پ -
رشد ۳۰ درصدی صنعت گردشگری کیش در سال جاری/ افزایش ناوگان پرواز کیش ایر در نوروز۹۶

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش اظهار کرد:درماه اخیر گردشگری کیش رشد ۳۰ درصدی را بهمراه داشته که پیش بینی می شوداین رشد در نوروز امسال حداقل به ۱۵ درصد برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، درنخستین نشست هماهنگی ستاد نوروزی سال ۹۶جزیره کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت های سازمان، مدیران و مسئولان بخش های گوناگون گردشگری، روسای ادارات و نهادهای مستقر در کیش برگزار شد علی اصغر مونسان با اشاره به اینکه نشست امسال در راستای ایجاد راهکارهای مناسب در افزایش گردشگران نوروزی و ایجاد رضایتمندی بیشتر برای گردشگران نسبت به سال های گذشته زودتر برگزار شده است گفت: امروز گردهم آمده ایم تا برای جذب بیشتر گردشگر تمهیدات مناسبی بکار گرفته شود.

وی با بیان اینکه ۴ فروند هواپیما به ناوگان هوایی کیش ایر افزوده شده است اظهار کرد: با افزایش این ۴ فروند هواپیما به شرکت هواپیمایی کیش ایر به میزان ۵۰ درصد به صندلی های ناوگان هواپیمایی این شرکت افزوده شده در حالیکه قیمت ها ثابت باقی مانده است.

مونسان با اشاره به اینکه شرکت کیش ایر بیشتر پروازهای خود را در مسیر پروازی به جزیره کیش متمرکز کرده است افزود: با وجود ایرباس های جدید در این شرکت امکان برقراری پروازهای خارجی نیز به وجود آمده است.

آغاز برنامه های نورروزی کیش از ۱۵ اسفند

محمد محب خدایی، معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش  گفت: در سال های گذشته شاهد همدلی و همسویی بخش های گوناگون گردشگری و دیگر اقشار در جزیره کیش بودیم و این همدلی در طول سال کمک شایانی برای توسعه کیش بوده است.

وی افزود: کنترل قیمت بلیط هواپیما برای سفر به کیش با وجود آزاد سازی قیمت های بلیط در کشور زمینه برقرار تورهای ارزان قیمت را برای گردشگران فراهم کرد.

محب خدایی به برگزاری جشنواره خانه تکانی اشاره و بیان کرد: برگزاری جشنواره خانه تکانی از ۱۵ اسفند می تواند همانند برنامه های اسفند ماه سال گذشته در افزایش جذب گردشگران نوروزی موثرواقع شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای دی ماه امسال برای مسافران  پروازی و خودرویی از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد تا برای تهیه بلیط به قیمت مصوب اقدام کنند.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: به مسافران خودرویی نیز با ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: در بخش های گردشگری تاریخی، طبیعت گردی، ساحلی، خرید و برند برنامه ریزیهایی صورت گرفته است تا میزان ماندگاری مسافر در نوروز افزایش یابد.

محب خدایی با اظهار امیدواری از رشد ۱۵ درصدی گردشگران در نوروز ۹۶ یادآور شد: نوروز ۹۵ با رشد ۱۱ درصدی حضور مسافران در کیش مواجه شدیم در حالیکه در طی ماه  اخیر گردشگری کیش رشد ۳۰ درصدی را نشان می دهد و امید است این رشد در نوروز امسال حداقل به ۱۵ درصد برسد.

وی همچنین از مذاکرات صورت گرفته با شرکت کشتیرانی والفجر خبرداد و گفت: با کشتیرانی والفجر مذاکراتی صورت گرفته تا در حمل و نقل مشارکت داشته باشیم و در صورت بروز آب و هوای نامناسب گردشگران با مشکل مواجه نشوند.

افزایش ۶۰۰ تخت در بخش خدمات اقامتی

مسیح الله صفا، رئیس جامعه هتلداران کیش در این نشست ضمن تقدیر از همکاری بخش های گوناگون گردشگری در نوروز ۹۵ گفت: سال گذشته از تمام دوستان بخش های گردشگری و هتلداری درخواست کردیم تا سود چند روزه را بر سود یک ساله ترجیح نداده و موجبات افزایش رضایتمندی گردشگران را با ارائه قیمت های مناسب و خدمات با کیفیت بوجود آوردند که با همکاری تمامی بخش های گردشگری این خدمت تحقق یافت.

وی افزود: امسال هم به دوستان می گوییم که سود یک ماه را به ۱۲ ماه سال نفروشند و تمام همّ و غمّ خود را در ایجاد رضایت ۱۰۰ درصدی گردشگران متمرکز کنند و این امر مستلزم یک همّیت همگانی است که بین تمام تشکل ها و معاونت ها وجود دارد.

رئیس جامعه هتلداران کیش با بیان اینکه شروع تبلیغات تلویزیونی از مراکز استان ها بیش از پایتخت می تواند در جذب گردشگر موثر واقع شود افزود: با اجرای این طرح انتظار می رود نوروز ۹۶ میزان حضور گردشگران در کیش به بیش از ۳۵۰ هزار نفر افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه ۸ هتل جزیره کیش که پیش از این به گردشگران تمدید روادید اختصاص داشت و با خارج شدن این گردشگران از چرخه گردشگری کیش تعداد ۴ هتل آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است و به ناوگان هتلی کیش افزوده شده است از افزایش ۲۰۰ اتاق با ۶۰۰ تخت برای استقبال از مسافران نوروزی خبرداد.

صفا افزود: با حمایت های دوستان در سه ماهه آخر سال ۹۴ در ارائه خدمات مطلوب به گردشگران در نوروز ۹۵ شاهد افزایش رشد گردشگران بودیم و امید است این روند امسال نیز چون سال گذشته ادامه یابد.

وی تاکید کرد: امید است با ایجاد تمهیداتی در کنترل قیمت بلیط های چارترکنندگان دیگر شرکت های هواپیمایی آنان مجبور به رعایت قوانین ستاد جشنواره شده و از افزایش قیمت بلیط جلوگیری شود.

این مسوول بخش گردشگری همچنین از شرکت آب و برق کیش قدردانی کرده و خواستار افزایش خدمات این بخش با توجه به افزایش دو برابری جمعیت در ایام نوروز در جزیره مرجانی کیش شد.

وی همچنین درخواست کرد تا منازل استیجاری خصوصی نیز در ایام نوروز با ساماندهی مناسب آماده پذیرایی از گردشگران باشند.

تغییر ساعت فعالیت بازارها از اواسط دی ماه

سهیل اسدی کنی رئیس جامعه بازاریان و بازرگانان کیش نیز در این نشست با بیان اینکه سال گذشته بازارهای کیش وضعیت خوبی را تجربه کرده است از تغییر ساعت بازارها خبرداد و  افزود: از اواسط دی ماه بازارهای کیش به صورت یکسره از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب آماده ارائه خدمات به گردشگران خواهد بود.

وی از مسئولان اطلاع رسانی و تبلیغات درخواست کرد تا در راستای معرفی بازارهای کیش تبلیغات بازارها به صورت ویژه مدنظر قرار گیرد.

اسدی همچنین از تشکیل کارگروه های تخصصی در راستای قیمت گذاری و نظارت بر حراج ها و قیمت ها در ایام نوروز خبرداد و افزود: جامعه بازاریان و بازرگانان کیش به سهم خود آماده اجرای هرچه بهتر سیاستهای سازمان منطقه آاد کیش در جهت رفاه بیشتر حال مسافران نوروزی است و در این مسیر از هیچ کمکی مضایقه نخواهد داشت.

شرکت آب و برق کیش آماده ارائه خدمات است

یدالله سلطانی رئیس اداره آب و برق کیش نیز با اشاره به اینکه تمامی تمهیدات لازم برای ارائه خدمات در زمینه آب و برق به کیشوندان و گردشگران در ایام نوروز تدارک دیده شده است افزود: در سال گذشته با وجود حجم بالای مسافران در زمینه آب و برق مشکل حادی وجود نداشت. امسال نیز تعمیرات مورد نیاز اغاز شده و امید است تا پیش از آغاز نوروز ۹۶ تعمیرات به اتمام برسد.

سیرصعودی ارائه خدمات از نوروز ۹۲ تا کنون

محمد خلخالی، رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش نیز از افزایش روند صعودی ارائه خدمات درمانی طی سال های ۹۲ تا ۹۵ خبرداد و افزود: خوشبختانه آمار موجود از کاهش سوانح و تصادفات در ایام نوروز خبرمی دهد و در سال ۹۵ نیز بیشتر مراجعه کنند در راستای معاینه به بیمارستان مراجعه کرده اند تا دریافت خدمات درمانی.

وی با اشاره به آماده باش پرسنل بیمارستان و دیگر نیروهای خدمات پزشکی در کیش از ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین تاکید کرد: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش از معدود مراکز درمانی کشور است که صبح و عصر متخصصان در آن به ارائه خدمات می پردازند.

افزایش ناوگان پرواز کیش ایر در نوروز

عباس جدیدی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش نیز دراین نشست با اشاره به خرید هواپیماهایA321 گفت: سال گذشته ۵۰ درصد گردشگران ورودی به کیش توسط شرکت کیش ایر و ۵۰ درصد دیگر توسط ۱۶ شرکت هواپیمایی که به کیش پرواز دارند انجام شده است.

وی از برنامه ریزی برای افزایش میزان هواپیماهای شرکت کیش ایر و گسترش خدمات گردشگری این شرکت خبرداد و افزود: به دنبال برقراری پروازهای خارجی و برنامه های ویژه برای افزایش گردشگران خارجی توسط شرکت هواپیمایی کیش هستیم.

تبلیغات ارزان و هدفمند محور فعالیت های شبکه کیش

محمد احسان خرامید نماینده صدا و سیمای مرکز کیش نیز در این مراسم با اشاره به ارتباط شبکه کیش با شبکه های سراسر، محور فعالیت های رسانه کیش را تبلیغات ارزان و هدفمند عنوان کرد.

نظارت بر ترافیک جزیره در ایام نوروز، ساماندهی کمپ های نوروزی، ارائه خدمات به مسافران نوروزی در بندرهای چارک و آفتاب، آموزش کارکنان مراکز گردشگری اعم از هتل ها و رستوران ها و مراکز تفریحی، حذف واسطه های ارائه خدمات، ساماندهی ناوگان تاکسی رانی، توجه به بخش های ورزشی و تفریحات دریایی، کنترل قیمت های بلیط به خصوص برای مسافرانی که برنامه ریزی خاص برای زمان بازگشت به سرزمین اصلی ندارند و برگزاری نشست ها بلافاصله پس از پایان ایام نوروز به منظور بررسی مشکلات و کاستی ها خدمات در این ایام از درخواست های مطرح شده مسئولان در این نشست بود.

نخستین نشست هماهنگی برنامه های نوروزی سال ۹۶ با هدف دریافت نقطه نظرات مسئولان بخش های گوناگون گردشگری و رفع موانع و مشکلات با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، معاونین سازمان، مدیران و روسای  بخش های گوناگون گردشگری و خدماتی درسالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff