رشد 18 درصدی صادرات فرآورده های نفتی در هرمزگان/ تردد بیش از 12 میلیون مسافر دریایی سال جاری
+ پ -
رشد ۱۸ درصدی صادرات فرآورده های نفتی در هرمزگان/ تردد بیش از  ۱۲ میلیون مسافر دریایی سال جاری

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم کل کالاهای صادر شده در بخش نفتی طی هشت ماهه سال جاری را ۹ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۶۸۶ تن اعلام کرد و از افزایش ۱۸ درصدی این بخش از عملیات بندری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اله مراد عفیفی پور،مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان  با اشاره به عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای آذر ماه جاری، اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع ۶۴ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۹۱۳ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان با رشد ۱۱ درصدی تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: از مجموع عملیات صورت گرفته در این بنادر، ۴۰ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۹۲۹ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲۳ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۹۸۴ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد که به ترتیب ۱۵ و ۴ درصد افزایش به ثبت رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان طی هشت ماهه سال جاری را ۲۳ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۷۰۴ تن با رشد ۳۷ درصدی اعلام کرد.

وی ادامه داد: بالغ بر یک میلیون و ۲۱۲ هزار و ۱۸۸ تن کالای غیرنفتی ترانشیپ شد که افزایش ۵۹ درصدی را در این رابطه شاهد بودیم .

عفیفی پور همچنین بیان کرد: طی مدت یاد شده، ۲ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۳۷۶ تن انواع کالای غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان ترانزیت و ۵ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۶۱۶ تن نیز کابوتاژ شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین بیش از ۶ میلیون و ۳۵۱ هزار و ۷۶۰ تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد.

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان حجم کل کالاهای صادر شده در بخش نفتی طی هشت ماهه سال جاری را ۹ میلیون و ۸۷۶ هزار و ۶۸۶ تن اعلام کرد و از افزایش ۱۸ درصدی این بخش از عملیات بندری خبر داد.

وی گفت: طی این مدت، دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۴۵۰ تن انواع کالای نفتی وارد بندر شده است.

عفیفی پور در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت ۴۸ هزار و ۷۸۸ تن انواع مشتقات و فرآورده های نفتی از طریق پایانه های بنادر این استان طی هشت ماه سال جاری خبر داد.

این مقام مسئول بیان کرد: در مدت یاد شده، همچنین کابوتاژ ۱۱ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۶۰ تن از اینگونه محموله ها نیز به انجام رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اشاره به اینکه بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران در استان هرمزگان واقع شده است، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، یک میلیون و ۴۱۱ هزار و ۹۸۱ TEU کانتینر در پایانه های بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد که در این بخش افزایش ۲۸ درصدی به ثبت رسید.

وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان طی هشت ماهه سال ۹۵ را بیش از ۲۵ هزار و ۹۱ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، سه هزار و ۳۷۱ فروند شناور بالای هزار تن و ۲۱ هزار و ۷۲۰ فروند از کشتی های پهلو گرفته در بنادر تجاری هرمزگان، زیر هزار تن وزن داشته اند.

عفیفی پور ضمن اشاره به رونق تردد شناورها به بنادر تجاری این استان، گفت: پهلوگیری شناورها طی این مدت، در مجموع ۱۷ درصد رشد داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترابری ایمن ۱۲ میلیون و ۴۱۵ هزار و ۱۱۹ نفر سفر در بنادر مسافری و چند منظوره این استان به انجام رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵ درصد افزایش در حجم سفرهای دریایی را شاهد بودیم.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff