رشد ۴۶۵ واحدی شاخص کل/ بازار همچنان محتاط اما امیدوار
+ پ -
رشد ۴۶۵ واحدی شاخص کل/ بازار همچنان محتاط اما امیدوار

بازار سهام امروز نیز در حالی شاهد تقویت حجم و ارزش معاملات روزانه خود بود که شاهد جابجایی دوباره معامله‌گران از گروه فلزات اساسی و حمل و نقل به گروه خودرویی و بانکی بودیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۹۴ با رشد ۴۶۵ واحدی به عدد ۷۴ هزار و ۵۶۹ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با ۲۲۱ واحد افزایش عدد ۱۲ هزار و ۳۲۴ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۹۶۲ واحدی عدد ۸۳ هزار و ۶۳۶ واحد را برای خود ثبت کرد.

شاخص بازار اول اما در حالی با رشد ۴۹۷ واحدی به رقم ۵۱ هزار و ۸۳۲ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۳۲ واحد رشد عدد ۱۶۵ هزار و ۱۸۳ واحد را تجربه کرد.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آی‌فکس) با ۳ واحد افزایش به عدد ۸۰۵ واحد دست یافت.

براساس این گزارش، معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت بانک صادرات با ۶۳ واحد، پالایش نفت بندرعباس با ۵۵ واحد و بانک تجارت با ۵۴ واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۶۴ واحد، فولاد مبارکه با ۲۸ واحد و کشتیرانی ج.ا.ا با ۲۱ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در براورد این نماگر به دوش کشیدند.

 امروز ارزش کل معاملات روزانه بورس تهران در حالی از ۴۲۵ میلیارد تومان فراتر رفت که در بازار نقدی بورس این رقم بیش از ۴۲۰ میلیارد تومان بود.

بر همین اساس امروز ۲ میلیارد و ۱۳۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۲۶ هزار و ۷۱۳ نوبت میان معامله‌گران بورس تهران دست به دست شد.

در عین حال امروز با تداوم تقویت حجم و ارزش معاملات روزانه بازار سهام، ارزش کل این بازار از زمان فعالیت تا به امروز به رقم ۳۱۹ هزار و ۵۰۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بالغ شده است.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان آرتا اردبیل، سرمایه‌گذاری پردیس، حق تقدم خرید سهام کارخانجات نساجی بروجرد، سیمان لار سبزوار و واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق نسیم از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری و قند بیستون متوقف شدند.

امروز معامله‌گران بازار سهام شاهد جابجایی پر حجم سهام در نماد معاملاتی بانک صادرات بود، در این نماد معاملاتی امروز در حالی از ۴۵۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴۷ میلیارد تومان از سوی سهامداران اغلب حقوقی واگذار شد که در پایان معاملات امروز صف خرید پایدار ۸۸ میلیون سهمی در این نماد قابل تأمل بود.

شایعه معامله بلوکی سهام شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی که مالکیت ۴۰ درصدی سهام آن در اختیار بانک صادرات است امروز اصلی‌ترین شایعه تاثیرگزار بر این نماد معاملاتی بود.

بازار سهام امروز با جابجایی معامله‌گران نوسان‌گیر از گروه فلزات اساسی به گروه خودرویی‌ها و بانک‌ها دوباره این نگرانی را برای بازار ایجاد کرد که با وجود تقویت حجم و ارزش معاملات روزانه بازار هنوز نسبت به چشم‌انداز کوتاه مدت و بلند مدت بازار سهام تردید وجود دارد.

هم اکنون در بازار سهام به وضوح یا به روشنی می‌توان دید که معاملات از گروهی به گروه دیگر جابجا شده و همچنان دیدگاه نوسان‌گیری و سهامداری کوتاه مدت بر بازار احاطه دارد.

امروز در میانه بازار شایعاتی مبنی بر افزایش سهمیه ۱۳۰ درصدی زامیاد از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها به گوش رسید.

در عین حال در نماد معاملاتی بانک دی نیز امروز شایعاتی مبنی بر عرضه سهام نیروگاه دماوند از سوی این بانک به گوش رسید.

در نماد ماشین‌سازی اراک نیز امروز خبر افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی در این شرکت شنیده شد.

در گروه پتروشیمی‌ها نیز در پتروشیمی فجر در حالی شایعاتی مبنی بر احتمال عرضه اولیه این شرکت در تاریخ ۲۱ بهمن‌ماه امسال به گوش رسید که امروز مدیرعامل بورس تهران اعلام کرده که تاکنون نامه درخواستی از سوی سهامدار عمده به منظور عرضه سهام در بورس ارائه نشده است.

در نماد معاملاتی ذوب‌آهن اما امروز حسابرس این شرکت زمان نهایی شدن افزایش سرمایه ذوب‌آهن از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را منوط به اما و اگرهای مختلف دانسته است.

 در گروه سرمایه‌گذاری‌ها اما امروز خبرهایی مبنی بر تائید افزایش سرماتیه ۱۰۰ درصدی «وصندوق» از محل آورده نقدی از سوی حسابرس این شرکت شنیده شد.

همچنین در نماد «ونیکی» نیز امروز شایعاتی مبنی بر قصد واگذاری بلوکی این سهم از سوی بانک تجارت به گوش رسید.

در گروه ساختمانی‌ها نیز عنوان شد با توجه به تخصیص نخستین تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی به سپرده گزاران از محل صندوق سرمایه‌گذاری «پس‌انداز یکم بانک مسکن» از میانه تیرماه سال ۹۵ می‌توان به رونق حجم معاملات خرید و فروش در بازار خرده‌فروشی مسکن امیدوار بود.

امروز بازار سهام بازاری پر تحرک و پر حجم بود که با جابجایی معامله‌گران نوسان‌گیر از گروه‌های کم‌نوسان به گروه‌های پیشرو و اصلی در بازار اول مواجه بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff