1

رشد ۲۰۳ درصدی صادرات نفتی در بنادر شرق هرمزگان/ جهش ۴۴ درصدی در پایانه‌های این بنادر/ پهلوگیری بیش از پنج هزار فروند انواع شناور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حمیدرضا محمدحسینی تختی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در تشریح فعالیت‌های بنادر شرق هرمزگان در حوزه صادرات کالاهای نفتی و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا نیمه آبان ماه بیش از ۲۹۴ هزار تن کالای نفتی از بنادر شرق به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، ۲۰۳ درصد رشد را به دنبال داشته است.

وی در رابطه با تخلیه و بارگیری این کالاها در مدت یاد شده افزود: ۵۶۸ هزار و ۴۰۲ تن انواع کالای نفتی در بنادر شرق استان تخلیه و بارگیری شده که رشد ۷۷ درصدی به ثبت رسیده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در رابطه با عملیات کاپوتاژ در این بازه زمانی گفت: با جابجایی بیش از ۳۲۱ هزار تن کالا، در حوزه کاپوتاژ رشد ۴۴ درصدی را در همسنجی با مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم.

محمدحسینی تختی از پهلوگیری پنج هزار و ۲۶۷ فروند انواع شناور در بنادر مرکز و شرق هرمزگان خبر داد و تصریح کرد: در مدت یاد شده نمودارها رشد ۳۶ درصدی را در میزان پهلوگیری به ثبت رسانده است.

گفتنی است، اصطلاح کابوتاژ Cabotage” “یا کران بری cabotage به معنای حمل و نقل کالا یا مسافر بین کشورهای مختلف از طریق راه های آبی و به وسیله کشتی اطلاق می‌شود.

انتهای پیام/