رشد و تکامل هدف نهایی ازدواج است/ ازدواج حاصل از رابطه در فضای مجازی عموما منجر به زندگی سالم نمی‌شود

+ پ -
رشد و تکامل هدف نهایی ازدواج است/ ازدواج حاصل از رابطه در فضای مجازی عموما منجر به زندگی سالم نمی‌شود

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر لزوم توجه دختران به شیوه‌های انتخاب صحیح همسر تصریح کرد: ازدواج حاصل از رابطه در فضای مجازی عموما منجر به زندگی سالم نمی‌شود.

شهره معظمی گودرزی، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز؛با اشاره به ضرورت توجه به شیوه‌های انتخاب صحیح همسر توسط دختران گفت: ازدواج مقوله بسیار حساس و مهمی در زندگی فردی و در تشکیل خانواده به عنوان بنیاد هر جامعه‌ای است.

وی افزود: توجه به حساسیتها و نیازمندی های این دوره مستلزم داشتن دانش و آگاهی کافی در آن است و بی تردید اقدام آگاهانه و سنجیده، به تشکیل خانواده‌ای موفق انجامیده و از آسیب‌های بسیاری پیشگیری می‌کند.

استاد حوزه و دانشگاه انتخاب همسر را سنگ زیربنای یک زندگی موفق دانست و بیان کرد: به جرأت می‌توان گفت که اکثر شکستها در زندگی مشترک، ناشی از بناگذاری نامناسب این سنگ زیرین است.

 

وی تاکید کرد: دختر و پسری که می خواهند با یکدیگر ازدواج کنند، بهتر است تناسب شخصیتی داشته باشند و از نظر صفات شخصیتی با یکدیگر همسان باشند.

گودرزی همچنین با تاکید بر اینکه تربیت خانوادگی بر شخصیت و نحوه رشد افراد اثر می گذارد تصریح کرد: به نظر می رسد آنچه بیشتر از ردیف و جایگاه فرزندان خانه اهمیت دارد نحوه تربیت آنهاست.

وی ضمن مهم برشمردن دلسوزی و مهرورزی والدین به دختر نسبت به سایر فرزندان گفت: نقش بسیار حساس دختران در انتخاب همسر و تربیت فرزند باید مدنظر قرار گیرد.

کارشناس خانواده با اشاره به رعایت اصول صحیح انتخاب همسر در شکل‌گیری نظام خانواده ابراز کرد: عدم انتخاب صحیح منشأ بیشترین مشکلاتی است که در زندگی مشترک به وجود می‏آید و زوجین پس از چند سال زندگی متوجه می‏شوند مناسب یکدیگر نبوده ‏اند.

وی همچنین اخلاق نیک را یکی دیگر از ویژگیهای اساسی و لازم برای زندگی موفق دانست و اذعان کرد: منظور از اخلاق نیک تنها خنده رویی و خوش خلقی اصطلاحی نیست، بلکه برخورداری از داشتن صفات و خلق و خوهای پسندیده از نظر عقل و شرع است.

گودرزی تناسب سنی، سلامت جسمانی و روانی، همتایی و هماهنگی فرهنگی و فکری و همچنین تناسب شخصیتی را از جمله اصول مهمی است که در انتخاب صحیح همسر باید مدنظر جوانان قرار گیرد.

وی زندگی جوانان را به نهالی جوان تشبیه گرد و افزود: همانظور که رشد یک نهال به آب و نور کافی نیاز دارد ازدواج نیز باید طرفین را به سمت رشد و تکامل سوق دهد و رشد هدف نهایی ازدواج باشد.

این کارشناس مذهبی  آشنایی دختران و پسران در فضای مجازی و شکل گرفتن ایجاد رابطه در این فضا برای انتخاب همسر، شیوه ای ناصحیح و غلط است و دختران پسران باید برای نگهداشت یک زندگی سالم، مهارت‌های لازم را کسب کنند.

استاد حوزه و دانشگاه ، سلامت عقل را از مهم‏ترین شرایط یک همسر شایسته ذکر کرد و ابراز داشت: مرتفع شدن مشکلات زندگی مشترک و طی کردن راه سعادت در زندگی نیازمند برخورداری از نعمت سلامت عقل و فکر است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff