تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 348393
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
امام جمعه کیش:

رشد و توسعه در تمامی بخش ها متوازن باشد/ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: ساخت مسجد با ویژگی های منحصر به فرد در دریا

امام جمعه کیش گفت: برای رسیدن به توسعه باید برنامه داشت لذا توسعه تمامی بخش ها باید بطور متوازن و هماهنگ پیشرفت کرده و شکل بگیرد.

رشد و توسعه در تمامی بخش ها متوازن باشد/ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: ساخت مسجد با ویژگی های منحصر به فرد در دریا

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام حسن علیدادی در مراسم تجلیل از خادمان نماز و مساجد که در مسجد امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد با اشاره به جایگاه رفیع مسجد از صدر اسلام گفت:  مساجد از صدر اسلام مرکز بسیج و عبادت، سیاست، نمازهای جمعه و جماعت و دهها فعالیت مسلمانان بوده است.

وی افزود: اولین اقدام پیامبر پس از ورود به مدینه النبی ساخت مسجد در شهر مدینه بود.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه کشور برای پیشرفت نیازمند توسعه است تصریح کرد: توسعه باید به صورت متوازن در تمامی بخش ها صورت پذیرد و برای هر توسعه ای باید با برنامه صورت بگیرد .
امام جمعه کیش با تاکید برنگاه دینی و تمدنی به توسعه کشور  افزود :  سابقه تمدنی و فرهنگی ایران در جهان مطرح بوده و هست و مردم ایران اهل توسعه و فرهنگ هستند بنا براین در سایه اسلام باید توسعه چند برابری داشته باشیم .
وی با بیان اینکه پیش از انقلاب با اقدامات رژیم طاغوت برنامه های توسعه ای از بین رفته بود اظهار کرد : پیش از انقلاب برنامه های توسعه ای با اقدامات طاغوت از بین رفت و در دوران پس از پیروزی انقلاب و  شروع جنگ تحمیلی بستر برای توسعه فراهم نشد اما پس از جنگ توسعه در دستور کار دولت  های مختلف قرار گرفت .
خطیب جمعه کیش با تاکید بر اینکه توسعه یکشبه یا یکساله اتفاق نمی افتد و هر مدیریتی متناسب با زمان، مکان، امکانات، تجهیزات و بودجه و با توجه به نیروهای موجود سهم خود در توسعه را ایفا می کند بیان کرد: با توجه به این موارد می توان ارزیابی کرد که چه میزان توسعه صورت گرفته است .
وی با اشاره به تدوین برنامه ۲۰ ساله برای توسعه مناطق آزاد کشور گفت : هم اکنون در دهه دوم  برنامه قرار داریم و تا افق ۱۴۰۴ باید مطابق برنامه تدوینی پیش برویم .
خطیب جمعه کیش یادآوری کرد: در طول خدمتم در کیش دوره های مختلف مدیریتی را تجربه کرده ام و در دوران کنونی شاهد حضور مدیریتی با انگیزه، داری عقل و درایت هستیم که تلاش دارد تا با اجرای برنامه های توسعه ای عقب ماندگی های گذشته را جبران کند.
وی تصریح کرد: در برنامه ۲۰ ساله برخی حوزه ها در توسعه دچار چاقی و لاغری شده اند که برای رسیدن به توسعه مطلوب و بجای نزاع و بحث باید با یکدیگر همکاری و انرژی ها ی منفی را خنثی کنیم .
به گفته این مقام مسئول گفته می شود  سرانه مسجد برای نفر ۷/۸ ( هفت و هشت دهم متر) است که اگر بخواهیم آن را برای جمعیت ۳۰ هزار نفری کیش محاسبه کنیم این سرانه حدود ۴ متر می شود با این وصف برای رسیدن به مطلوب فاصله داریم .
وی در رابطه با طرح توسعه ای کیش و افزایش جمعیت تا افق ۱۴۰۴ بیان کرد: یکی از سرانه های مذهب و دین مسجد است که باید سهم دهی متناسب با سرانه ها صورت بگیرد، اگر می خواهیم برای حوزه دین سهم تعیین کنیم و متناسب با برنامه پیش برویم باید از سایر حوزه ها عقب نمانیم .
بنابر این گزارش، امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه مسئولیت ها تمام شدنی است و آیندگان در مورد عملکرد ما قضاوت خواهند کرد افزود : برای کیش توسعه یافته باید علمی عمل کنیم .
وی ترغیب به حضور در مساجد را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: باید با استفاده از فضای معنوی مساجد علاوه بر حضور فیزیکی اخلاق، ادب، اندیشه، صداقت و احترام را در جامعه جاری و ساری کرد بگونه ای که در یک منطقه گردشگری مسافران تحت تاثیر قرار بگیرند، این مهم نیز نیازمند برنامه ریزی فرهنگی مناسب است .
خطیب جمعه کیش فعالیت ها و اقدامات انجام شده در کیش را قابل تقدیر خواند و گفت: باید در بحث توسعه افق نگاه های خود را توسعه دهیم و تنها برای خودمان کار نکنیم .
وی به موقعیت ممتاز و مهم کیش اشاره کرد و افزود: ما در توسعه باید کیش ۲۰ سال آینده را ببنیم که اگر اینگونه نگاه کنیم اتفافات مبارکی رخ خواهد داد.
حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد : ما همه سرباز نظام هستیم و باید در کنار هم و برای توسعه کشور تلاش کنیم  اگر پیشرفتی در هر بخش یا منطقه ای صورت می گیرد همه خوشحال بشویم و حسادت ها را کنار بگذاریم .

* ساخت مسجد با ویژگی های منحصر بفرد در دریا
علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه ویژه مسجد  در اسلام گفت: مسجد دو بعد فردی و اجتماعی را در بر می گیرد که در بحث فردی محل عبادت و نماز و در بعد اجتماعی کانون فعالیت مسلمانان است .
وی با اشاره به فعالیت های عمرانی و زیربنایی طی ۳ سال گذشته به خصوص تامین آب و برق مورد نیاز جزیره کیش افزود: در توسعه مساجد از برنامه کمی عقب بودیم که با بهره برداری از فاز نخست مصلای بزرگ کیش تلاش کردیم تا بخشی از این عقب ماندگی را جبران کنیم و بنا داریم با تمام توان آن را کامل نمائیم .
مونسان مهمترین اتفاق و بهترین خاطره را بهره برداری از فاز نخست مصلا دانست و افزود: حضور خیل عظیم نمازگزاران در نخستین روز از بهره برداری خاطره ای خوش از دوران مدیریتی من است .
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه ازاد کیش از ساخت یک مسجد با ویژگی های منحصر بفرد در دل دریا خبر داد و افزود : تا یک ماه آینده عملیات اجرایی آن در غرب جزیره آغاز می شود .
اهدا لوح تقدیر به مدیرعامل منطقه ازاد کیش از طرف نهاد امامت به پاس تلاش های صورت گرفته برای ساخت و توجه به مساجد اهدا شد .
همچنین سند دو قطعه زمین نیز از سوی مدیر عامل منطقه آزاد کیش برای ساخت مسجد در منطقه نوبنیاد به نهاد امامت جمعه داده شد .

مراسم تجلیل از خادمان مساجد و نماز شب گذشته به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ، نهاد امامت جمعه و با حضور مسئولان و مدیران و ائمه جمعه و جماعات در مسجد امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد .
مسجد امیر(ع)، خاتم الانبیاء(ع) وامام حسن (ع) و نور از بزرگترین مساجد کیش هستند.
از مساجد زیبا و قدیمی کیش می توان به مسجد جامع نور با سبک معماری ایرانی و اسلامی اشاره کرد ، این مسجد در منطقه صفین واقع شده و متعلق به مسلمانان اهل سنت است ، مسجد رسول اکرم (ص) از دیگر مساجد اهل سنت در کیش است .
هم اکنون ۱۰ مسجد در جزیره کیش فعال است ، مسجد ثامن الححج و امام رضا (ع) و فاطمه الزهرا(س) نیز در حال ساخت است که این تعداد تا افق ۱۴۰۴ باید به ۲۸ مسجد برسد .
پیش از ساخت مصلای بزرگ کیش که فاز نخست آن در ماه مبارک رمضان به بهره برداری رسید نماز جمعه کیش هر هفته در مسجد خاتم الانبیا (ص) اقامه می شد .
جزیره کیش با ۹۱ کیلومتر مربع مساحت یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است که در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است.

 

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=348393
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,454 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی