رشته های تحصیلی باید با بازار اشتغال هم خوانی داشته باشد
+ پ -
رشته های تحصیلی باید با بازار اشتغال هم خوانی داشته باشد

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک گفت : توسعه توازن بین رشته ای و هدایت تحصیلی دانش آموزان باید در جهت تقویت و کیفیت‌بخشی آینده تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان باشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، محمد نور محمودی سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک طی گفتگوی خبری با خبرنگار جهانگیریه در حاشیه جلسه مدیران متوسطه دوم و فنی و حرفه ای و کاردانش ، با اشاره به نقش مشاوره و هدایت تحصیلی مناسب به دانش آموزان و اولیاء، اظهار داشت: با اطلاع رسانی لازم و صحیح به دانش آموزان و آشناسازی آنان با مشاغل موجود، دانش آموزان رشته‌های تحصیلی و مسیر شغلی متناسب با خود و نیازهای جامعه را راح تر می توانند انتخاب نمایند.

 

 

سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بستک با بیان اینکه هدایت تحصیلی مناسب می تواند در زندگی علمی دانش آموزان تأثیر بسزایی داشته باشد، خواستار تشکیل کارگروه تخصصی هدایت تحصیلی در جهت تقویت و کیفیت‌بخشی آینده تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان شد.

 

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه آموزش متوسطه در مسیر تحقق توازن بین شاخه ای و بین رشته ای گامی جدی برداشته است، اضافه کرد: برای سال تحصیلی جدید از تعداد ۶۳۲نفر دانش آموز مقطع متوسطه دوم و با رعایت توازن بین رشته ای، ۴۸۲نفر دانش آموز به متوسطه دوم نظری و تعداد ۱۵۰نفر دانش آموز به متوسطه فنی و حرفه ای و کاردانش هدایت شده اند.

 

 

محمد نور محمودی افزود: با آگاهی بخشی به والدین در زمینه توسعه توازن بین رشته ای و شناخت رشته‌های تحصیلی از طریق مشاوران، آینده تحصیلی و شغلی خوبی را برای فرزندان خود می توانند رقم بزنند.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff