رسیدگی به فقرا و نیازمندان جامعه را از امام علی(ع) الگو بگیریم

سالاری گفت:حضرت علی علیه السلام وجودشان را وقف اسلام و مسلمین کرد و توصیه این امام معصوم رسیدگی به فقرا و نیازمندان بود و این فرهنگ از حضرت علی (ع) باید در جامعه ما نهادینه، و زمینه های آن را فراهم کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سرتیپ دوم پاسدار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در مراسم نوزیع ۵هزار بسته معیشی بسیج کارگری و کارخانجات استان اظهار کرد: روز کارو کارگر و روح مطهر شهید خلیل تختی نژاد مدافع حرم اهل هرمزگان که در همین ایام شب های لیالی قدر آسمانی شدند را گرامی می داریم و خدا را شاکریم که در ایام نورانی ماه مبارک رمضان برگ زرینی دیگر از افتخارات این مرز و بوم در جهت خدمت به جامعه کارگری داشته باشیم.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان افزود: ایامی که در آن هستیم متعلق به امیرالمومنین است و دعا می کنیم در این شب های لیالی قدر و دعای شما مومنین، این بیماری هر چه سریعتر مرتفع شود و از نزدیک زیارت حضرت امیرالمومنین شامل همه ما شود.

وی ادامه داد: کسی که حاکم مردم بوده زندگی آن، از کارگرترین کارگران ساده تر بوده و مواد غذایی بصورت ناشناس به دست نیازمندان می رساند و با فقرا و نیازمندان خوش نوازی می کرد و می فرمودند علی را ببخشید همچنین شخصیتی وجودشان را وقف اسلام و مسلمین کرده و توصیه این امام معصوم رسیدگی به فقرا و نیازمندان بود و این فرهنگ از حضرت علی (ع) باید در جامعه ما نهادینه شود و زمینه های آن را فراهم کنیم.

سالاری ادامه داد: اگر هر یک از ماها یک بخشی از زندگی فقرا و نیازمندان را پوشش بدهیم قطعا چنین وضعیتی را شاهد نخواهیم بود.

وی اضافه کرد:استان هرمزگان بعنوان پنج استان برتر کشور در تولید سرمایه است و با وجود ظرفیت ها مهم اقتصادی اما در کنارش خیلی از آدم های ضعیفی هستند که نیاز به دستگیری دارند.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان با تشکر از همت بالای مسئولان هرمزگان در کمک به نیازمندان تصریح کرد:با خودمان عهد ببندیم هر کدام از ماها، بخشی از حقوق خود را به رفع محرومیت در جامعه، ایتام و کارگران قرار بدهیم و ان شاالله امسال جهت توانمندی سازی کارگران و ایجاد صنایع خرد در کنار صنایع بزرگ کار ارزشمندی را در تولید و اشتغال انجام دهیم که کمک به محرومیت زدایی جامعه هم می شود و امروز شاهد توزیع بسته های معیشتی هستیم که اگر نگاه کنیم خیلی از اقشار جامعه نیازمند همین بسته های معیشتی کم هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر همه کسانیکه به نوعی حقوق بگیر هستند بخش کوچکی از درآمد خودشان را صرف محرومیت زدایی جامعه کنار بزارند رقم قابل توجه و کار بزرگی را می توانیم انجام دهیم و بیاییم به حق ماه مبارک رمضان این کار را فرهنگ سازی کنیم و در کنار آن به موضوع اشتغال و معیشت خانواده های محروم بپردازیم.

۸مرحله کمک مومنانه در بسیج کارگری و کارخانجات هرمزگان انجام شده

سروان پاسدار امیر ارسلان شهبازی فرمانده بسیج کارگری و کارخانجات سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در این مراسم گفت: با تعامل و همکاری در ستاد استانی بزرگداشت هفته کار و کارگر در استان برنامه های خوبی برگزار شد.

اظهار کرد: تجلیل از ایثارگران جانبازان و خانواده شاهد کارگر، دیدار با کارگان فصلی با اتفاق مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان، افطاری و تجلیل از کارگران فصلی، سرکشی از ایتام خانواده های کارگر و توزیع بسته های معیشتی بین کارگران آسیب دیده از کرونا که شغلشان را از دست داده بودند که از بهمن۹۹ روزانه توزیع داشتیم و تجلیل از کارگران در محل کارشان از برنامه برگزار شده در این هفته بود.

فرمانده بسیج کارگری و کارخانجات سپاه امام سجاد(ع) افزود: امروز توزیع ۵هزار بسته معیشتی در مرحله هشتم رزمایش کمک مومنانه در قشر کارگری هرمزگان شروع می شود که در هفت مرحله گذشته بیش از ۶۰هزار بسته معیشتی بین کارگران توسط سازمان بسیج کارگری و کارخانجات توزیع شده است.

شهبازی ادامه داد: این کمک ها با همکاری پالایشگاه نفت بندرعباس، نفت ستاره خلیج فارس، آلومنیوم المهدی، فولاد هرمزگان،شرکت های پالایشگاه نفت آفتاب و شهرک های صنعتی انجام گرفته و تعدادی دیگر از از جمله کاوه کیش و فلات هرمزگان توزیع جداگانه داشته اند که برنامه های مشابه در سراسر استان هرمزگان انجام شده است.

وی اضافه کرد: تجلیل از کارگزان و مدیرانی که در بحش اشتغال و تولید در استان هرمزگان فعالیت داشته اند و امروز از ۵۰ نفر از این عزیزان تجلیل می شود و در مرحله بعد بدلیل شرایط کرونایی ۵۰ نفر دیگر از مدیران کار و کارگری تجلیل می شود.

فرمانده بسیج کارگری و کارخانجات سپاه امام سجاد(ع) خاطرنشان کرد: انتظار از مسئولان است که در تحقق شعار سال،همت بیشتری به خرج دهند و موانع تولید را برطرف کنند و پشتیبانی های لازم را از صنایع تولیدی و کارخانجات انجام دهند.

همه کارگران شرکت فولاد کاوه، انقلابی و  بومی استان هرمزگان هستند

فرمانده پایگاه بسیج فولاد کاوه در این مراسم گفت: از ۲۶ میلیون کارگر در کشور ۱۴ میلیون مربوط به جامعه صنعتی می باشد

وی اظهار کرد:سال ۹۹در عرصه صنعت با فراز و نشیب های فراوان خوشبختانه با هدایت مدیران استانی صادرات خوبی را پشت سر گذاشتیم و با وجود  محدودیت صادرات، تحریم و کرونا و با هدایت و همت مدیران، فعالیت های اقتصادی خودمان را بخوبی انجام می دهیم.

فرمانده پایگاه بسیج فولاد کاوه ادامه ادامه داد: در حوزه فولاد ۱۳ درصد رشد داشتیم و به رتبه دهم بزرگترین تولیدکننده رسیدیم و افق ۱۴۰۴، ۵۰میلیون تن فولاد را داشته باشیم که ۲۶ میلیون مصرف داخلی هست و بقیه را باید صادر کنیم.

 وی اضافه کرد: فولاد کاوه جنوب کیش در سال ۹۹ حدود ۲۳ درصد رشد تولید داشته و با یک مجموعه کارگری جوان با میانگین سنی۳۳ سال فعالیت می کند و همه کارگران انقلابی و  بومی استان هرمزگان هستند

وی خاطرنشان کرد: فولاد کاوه جنوب کیش اولین شرکت تولیدی فولاد بالای ۸۵۰ تن در کشور است و این افتخار بزرگی برای مردم  استان هرمزگان است که با همت مدیران هرمزگانی فاز دوم این شرکت در سال گذشته به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/