رسانه ملی باید حقایق را برای مردم بازگو کند/لزوم ایستادگی رسانه‌های داخلی در برابر جنگ نرم دشمن

یک کارشناس مسائل سیاسی استان هرمزگان گفت: در شرایط سخت کنونی که علاوه بر فضاسازی‌های رسانه‌ای، شاهد فشارهای بسیار ظالمانه تحریم‌ها نیز هستیم، رسانه ملی باید بازگوکننده حقایق برای مردم باشد، رسانه‌های داخلی به‌خصوص صداوسیما باید در این جنگ نرم با جدیت در برابر جبهه استکبار بایستند تا انقلاب اسلامی با قدرت به مسیر خود ادامه دهد.

حجت الاسلام محمد فولادی کارشناس مسائل سیاسی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز  با اشاره به نقش رسانه و شبکه های انقلابی در مبارزه با استکبار اظهار کرد: نبرد ما با استکبار که در رأس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارد به نقطه ای رسیده است که رسانه نقش اصلی را ایفا می کند. به فرموده مقام معظم رهبری بخش عمده جنگ دشمن علیه مردم و کشور ما عملیات روانی است. این عملیات محقق نمی شود مگر با نقش آفرینی رسانه ها که دشمن در اختیار دارد.

وی با بیان اینکه دشمن از ظرفیت بالای رسانه ای برخوردار است، افزود: دشمن در این ۴۰ سال، از تمام ظرفیت های رسانه ای خود جهت انحراف نظام و انقلاب اسلامی استفاده کرد.

کارشناس مسائل سیاسی استان هرمزگان با بیان اینکه دشمن به جد به دنبال این است که نظام تعاریف جامعه و ملت ما را از واژه ی مختلف تغییر دهد، گفت: دشمن درصدد است با تغییر نظام تعاریف نظام ارزش های ما را نیز دچار خلا کند. جامعه ای که نظام ارزش هایش دچار خلا شود دچار خلا شدید هویتی خواهد شد در این صورت، تمدن خود را نیز از دست خواهد داد. از این رو فعالان رسانه باید در حوزه های مختلف از نظام و انقلاب دفاع کنند.

فولادی ابراز داشت: استکبار به این نتیجه رسیده که با جنگ سخت و از طریق سلاح‌های نظامی نمی‌تواند علیه کشورمان به نتیجه‌ای برسد و به این دلیل رویکرد جنگ نرم را در پیش گرفته است.

وی ادامه داد: در عرصه جنگ سخت از سلاح‌های کشتار استفاده می‌شود و انسان‌ها در طی این نوع جنگ به شهادت می‌رسند، اما فضای جنگ نرم کاملاً متفاوت است و آرمان‌های انسانی مورد هدف قرار می‌گیرند. یکی از ابزارهای مهم استکبار در جنگ نرم فضای مجازی است و امروز شاهد تحولات بزرگی در عرصه این فضا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.

کارشناس مسائل سیاسی استان هرمزگان گفت: در حال حاضر بیش از ۳۶۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی با جهت‌گیری علیه نظام جمهوری اسلامی در حال فعالیت هستند و در هیچ کشوری این تعداد شبکه برای هجمه به یک کشور وجود ندارد. هدف این شبکه‌ها از بین بردن اعتماد عمومی به‌عنوان بزرگ‌ترین سرمایه نظام است.

فولادی با اشاره به اینکه در شرایط سخت کنونی که در کنار فضاسازی‌های رسانه‌ای شاهد فشارهای بسیار ظالمانه تحریم‌ها نیز هستیم، رسانه ملی باید بازگوکننده حقایق برای مردم باشد، تاکید کرد: رسانه‌های داخلی به‌خصوص صداوسیما باید در این جنگ نرم با جدیت در برابر جبهه استکبار بایستند تا انقلاب اسلامی با قدرت به مسیر خود ادامه دهد.

انتهای پیام/