تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 146734
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۸:۰۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

رسانه ابزار کاربردی دشمن در جنگ نرم

روزگاری که ما در آن به سر می بریم به عصر رسانه ، شهرت یافته است. نقش و اهمیت این حوزه مهم در عرصه اندیشه، در ابعاد مختلف حیات امروز بشر بارها بررسی و تأکید شده است. به ویژه با ابتکار مقام معظم رهبری در طرح نظریه جنبش رسانه ای ، ضرورت توجه به آن […]

رسانه ابزار کاربردی دشمن در جنگ نرم

روزگاری که ما در آن به سر می بریم به عصر رسانه ، شهرت یافته است. نقش و اهمیت این حوزه مهم در عرصه اندیشه، در ابعاد مختلف حیات امروز بشر بارها بررسی و تأکید شده است.

به ویژه با ابتکار مقام معظم رهبری در طرح نظریه جنبش رسانه ای ، ضرورت توجه به آن بیشتر تبیین و تشریح شده است. به عبارتی دیگر می توان گفت روزگار فعلی، عصر ظهور روش های نوین در عرصه رسانه ها می باشد .

رسانه ها ابزار دوپهلویی هستندکه در ایجاد جنگ نرم و مقابله با آن کاربرد اساسی دارند.

لذا دشمن با استفاده از این ابزار در تلاش است تا با تغییر در نگرش وباور افراد ، فرهنگ واندیشه خود را به جوامع تحمیل کنند ؛برای مقابله با این حرکت دشمنان باید ازهمین ابزار استفاده کنیم.

رسانه ها(اعم از دیداری؛شنیداری ونوشتاری) باید به طور منسجم برای خنثی کردن توطئه دشمنان بسیج شوند؛ درجریان حادثه عاشورا دشمن با فضاسازی و با به دست گرفتن افکارعمومی مردم را علیه امام حسین (علیه السلام) بسیج کرد.

اما درجنگ نرمی که بعد ازحادثه عاشورا توسط امام سجاد (ع) ، زینب کبری و ام کلثوم (ع) برنامه ریزی شد، پیروز میدان اردوگاه امام حسین (علیه السلام) شد.

استکبار جهانی با استفاده ازهمین ابزارها وبافضاسازی وارد جنگ با افغانستان وعراق شد.

پس رسانه ها دربوجود آمدن هنجارها وناهنجاریها نقش عمده ای ایفا می کنند بطوری که امروزه نظام سلطه ازآن به عنوان یک ابزار قدرتمند مورد استفاده قرار می دهد.

حیدر رضایی

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=146734
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,782 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی