رسالت معلمان پرورش اندیشه و تفکرخلاق در دانش آموزان است
+ پ -
رسالت معلمان پرورش اندیشه و تفکرخلاق در دانش آموزان است

مدیر آموزش و پرورش ابوموسی گفت: رسالت معلمان رشد و پرورش اندیشه و تفکر خلاق در دانش آموزان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، حجت الاسلام غلامرضا محب زاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابوموسی در کارگاه آموزشی درس پژوهی گفت: درس پژوهی آغاز مسیری است برای بهبود فرایند یاد دهی- یادگیری که معلم در این مسیر باید احساس نیاز بیشتری به یادگیری داشته باشد.
مدیر آموزش و پرورش ابوموسی اظهار کرد: معلم در این فعالیت گروهی، فرایند مطلوب یاددهی – یادگیری را می شناسد و به این باور می رسد که نتیجه مطلوب، محصول فرایند مطلوب است.
محب زاده افزود: کیفیت بهتر آموزشی نتیجه ی فرایند مطلوب، ناشی از افزایش دانش، نگرش و مهارت نیروی انسانی است که باید مورد اهتمام بیشتری قرار گیرد.
وی بیان کرد: تغییر رویکرد برنامه های آموزشی و پرورشی و نقش بی بدیل معلمان در پرورش و تربیت دانش آموزان ،ایجاب می نماید تا سکانداران امر تدریس با ارزیابی مکرر و استفاده از روشهای پژوهشی و نوین در جریان یاددهی ویادگیری به بازسازی روشهای تدریس خود بپردازند.
مدیر آموزش و پرورش ابوموسی عنوان کرد: رسالت معلمان رشد و پرورش اندیشه و تفکر خلاق در دانش آموزان و ارتقای کیفیت شاخص های نظام آموزش و پرورش به عنوان معیار و ملاک توسعه یافتگی می باشد.
محب زاده گفت: یکی از اهداف اصلی تدریس، پرورش دانش‌آموزانی فکور و پژوهنده، کارآفرین، مولد بر اساس سند تحول است که بتوانند در جامعه نقش‌های خود را به درستی ایفا کنند.
وی پرورش و تربیت دانش‌آموزان را ازمهمترین وظیفه آموزش و پرورش و معلمان عنوان و تصریح کرد: باید درمسیر رشد و شکوفایی تمام ابعاد وجودی دانش آموزان گام برداریم.
مدیر آموزش و پرورش ابوموسی تاکید کرد: مدارس رسالت دارند با هدایت و تربیت علمی ـ پژوهشی دانش‌آموزان، در مسیر دستیابی به انسان توسعه یافته و برای ساختن جامعه توسعه یافته قدم بردارند.
محب زاده با اشاره به اثر بخشی فرآیندهای توانمند سازی معلمان گفت: کارگاههای آموزشی درس پژوهی در راستای ارتقاء علمی و عملی معلمان و بهبود کیفیت شیوه‌های آموزشی و ترویج خلاقیت و نوآوری می باشد.
وی خاطر نشان کرد: درس پژوهی، یکی از الگوهای مناسب از پژوهش‌های مشارکتی در کلاس درس است که برای توسعه حرفه ‌ای معلمان مدارس مد نظر صاحب نظران و پژوهشگران آموزشی قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff