رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود
+ پ -
رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود

جانشین سپاه امام سجاد (ع)هرمزگان از برگزاری رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی علی نژاد ، جانشین سپاه امام سجاد (ع)هرمزگان  در جمع خبرنگاران با اشاره به رزمایش شهدای مدافع حرم  گفت: این رزمایش توسط  سپاه پاسداران و بسیج مستعضعفین و ارگان های بیت المقدس به عنوان شهدای مدافعان حرم در تاریخ ۱۸ و ۱۹ برگزار خواهد شد.

وی افزود: این رزمایش به صورت متمرکز در منطقه عمومی قلعه قاضی برگزار  و به  مدت دو روز در روزهای پنجشنبه و جمعه است و در واقع این رزمایش با حضور ۲۰ هزارنفر نیروهای بسیجی در قالب گردان های مشخص شده  انجام ماموریت خواهند کرد.

جانشین سپاه امام سجاد (ع)هرمزگان اظهار کرد: روز اول رزمایش ۵۰ گردان بیت المقدس به تعداد ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر تمرینات مختلف خود را انجام خواهند داد و روز دوم رزمایش تعداد نیروها افزایش پیدا خواهند کرد و به ۲۰ هزار نفر خواهد رسید.

وی افزود:در روز دوم رزمایش گردان های عاشورا ، کوثر ، امام حسین (ع) ، امام علی و  الزهرا به گردان ها دیگر حضور پیدا خواهند کرد.

علی نژاد تصریح کرد: از جمله برنامه های رزمایش مدافع حرم در روز اول  تمرینات غیر اغتشاش ، امداد و نجات ، راهپیمایی و  رزماش شبانه است و در کنار این گردان ها گردان  کوثر هم که  ویژه خواهران بوده  است برگزار می شود.

وی افزود: در روز دوم رزمایش برنامه های همچون نمایش اقتدار است در قالب صبگاه مشترک با حضور مسئولین کشوری لشگری و استانی ،  اجرای صبحکاه مشترک، تمرینات امداد نجات و مردم یاری در مقابل بلاهای طبیعی و غیر طبیعی ، آمادگی جهت پدافند غیرعامل دورا دور و تاکیتیک های که در این رزمای انجام خواهد شد بی نظیر و به روز است.

جانشین سپاه امام سجاد (ع)هرمزگان بیان کرد: این رزمایش که به نام شهدای گمنام مدافعان حرم است در سه محور نامگذاری شده است و  محور اول به نام شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری است ومحور دوم به نام شهید غلیپور و محور سوم به نام شهید محمودی انجام خواهد شد.

وی افزود: اهداف این رزمایش که موجب تحرک و نشاط و آمادگی بیش از پیش نیروهای بسیجی ، بالا بردن توان دفاعی و رزمی نیروهای شرکت کننده در رزمایش است ، ایجاد آمادگی در مقابل هرگونه تهدیدهای که احتمالی دشمن ،آشنایی نیروها با رزمایش های جدید و تاکیتیک های روز که در واقع اهداف رزمایش ماست.

علی نژاد خاطر نشان کرد: در شهرستان های بوموسی ، کیش و بشاگرد رزمایش مدافع حرم به صورت جداگانه برگزار خواهد شد .

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff