رزمایش الی بیت المقدس نیروهای بسیجی در کیش برگزار می شود
+ پ -
رزمایش الی بیت المقدس نیروهای بسیجی در کیش برگزار می شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش از برگزاری رزمایش الی بیت المقدس نیروهای بسیح با حضور یک گردان از نیروهای بسجی در منطقه باغوی کیش خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، ابراهیم خادمی زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش در رابطه با برگزاری این رزمایش گفت: همچون سال های گذشته رزمایش الی بیت المقدس در کیش با استعداد یک گردان در تاریخ ۱۸ و ۱۹ آذر در محله باغوی کیش برگزار خواهد شد.

وی در رابطه با اهداف برگزاری این رزمایش اظهار کرد: نمایش اقتدار و توانمندی نیروهای مردمی در دفاع از کوی و برزن، تمرین آمادگی فراخوانی یگان و حفظ انسجام سازمانی، آمادگی فعالیت جمعی گردان الی بیت المقدس، ایجاد آمادگی عمومی و ارتقاء توان رزمی عمومی و امنیتی برای اجرای موفق عملیات های محوله، مردمی کردن دفاع و پایان ناپذیری بنیه رزم نیروها، تکمیل و به کارگیری نیروهارزمی با تمرین و تعامل و هماهنگی با سازمان ها از اهداف برگزاری این همایش است.

خادمی زاده ارتقاء توان رزمی گردان الی بیت المقدس در مقابله با تهدیدات متصوره را از دیگر اهداف برگزاری این همایش دانست و افزود: امروز بسیج به یک الگوی جهانی تبدیل شده و عملکرد منجسم تری نسبت به برخی ارتش های منظم دارد.

وی در خصوص برنامه های ویژه این رزمایش بیان کرد: رزمایش با حضور در مزار شهدای گمنام در مسجد امام حسن مجتبی(ع) و ادای احترام به مقام شامخ شهدا آغاز شده و سپس نیروهای گردان به محل برگزاری رزمایش منتقل می شوند.

به گفته این مقام مسئول در سپاه کیش، حضور سازماندهی شده نیروهای بسیجی در منطقه رزمایش، توجیه عملیات، برگزاری کلاس های آموزشی مقابله با ناآرامی ها و اغتشاشات، عملیات ضد هلی برن، رزم شبانه، پیاده روی شبانه و برنامه های فرهنگی و معنوی در این دو روز از برنامه های رزمایش است.

اجرای صبحگاه عمومی باحضور مسئولان در منطقه رزمایش، رزمایش عملی و اجرایی در منطقه ساحلی برای مقابله با تهدیدات دشمن، دفاع ساحلی و مقابله با ناآرامی ها و اغتشاشات از دیگر برنامه های این رزمایش است که خادمی زاده به آن ها اشاره کرد.

اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی دختران به مناطق جنگی کشور در تاریخ ۲۳ آذر، جمع آوری اقلام مصرفی و کمک های مردمی برای رزمندگان مدافع حرم، برگزاری نشست با موضوع وحدت در هفته وحدت با حضور مسئولان شیعه و سنی از استان هرمزگان به مدت ۳ روز با میزبانی و هماهنگی سپاه کیش از دیگر برنامه های سپاه ناحیه کیش در این ماه عنوان شده است.

خادمی زاده در رابطه با ویژه برنامه هفته وحدت به میزبانی سپاه کیش نیز توضیح داد: ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل تسنن شهرستان های استان هرمزگان به منظور شرکت در همایش بزرگ وحدت به مدت ۳ روز به میزبانی سپاه کیش در جزیره مرجانی حضور خواهند یافت که زمان دقیق آن روزهای آتی اعلام خواهد شد.

جذب و سازماندهی نیروهای مردمی، برگزاری کلاس های آموزشی دینی، فرهنگی و هنری، برگزاری اردوهای تفریحی و آموزشی، برگزاری کارگروهای اقشار با موضوعات اجتماعی و آسیب شناسی و  ایجاداتاق فکر با رویکرد آسیب شناسی اجتماعی و رفع معضلات و نگرانی های جامعه از دیگر برنامه های بسیج در جزیره کیش است.

حجت الاسلام میثم فراشی نیز در این نشست با بیان اینکه روحیه ایثار، مقاومت و معنویت از نقاط مثبت و قابل تامل در نیروهای بسیجی است اظهار کرد: اگر امروز بسیج حرفی برای گفتن دارد و می تواند تفکر خود را در کشورهای در حال مبارزه با استکبار جهانی گسترش دهد به خاطر وجود روحیه معنوی وحماسی است که در خود آفریده و حفظ کرده است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای مردمی و بسیجیان جزیره کیش همواره در خط مقدم حمایت از مباحث دینی و معنویت افزایی بوده اند افزود: زیر ساخت ها و بسترهای موجود در جزیره کیش توسط همت ائمه جمعه وجماعات برای آشنایی بیشتر جوانان با مسائل اعتقادی و دینی به وجود آمده و آماده است.

فراشی تاکید کرد: سپاه کیش نیز در راستای آموزش مسائل اعتقادی، سیاسی، دینی و موضع گیری های سیاسی نشست ها و آموزش های لازم را برگزار کرده و در این رزمایش نیز از ظرفیت گردان در افزایش بصیرت افزایی استفاده خواهد کرد.

نشست خبری رزمایش نیروهای گردان الی بیت المقدس با حضور اصحاب رسانه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش برگزار شد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff