رزمایش الی بیت المقدس در جزیره کیش برگزار می شود
+ پ -
رزمایش الی بیت المقدس در جزیره کیش برگزار می شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کیش از اجرای رزمایش گردان الی بیت المقدس در ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر در منطقه باغو خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حسن صنعتکاران، فرمانده ناحیه بسیج کیش در نشست خبری که به مناسبت اطلاع رسانی ویژه برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر گفت: تقابل با آمریکا و استکبار جهانی و کسانی که تحت سرپرستی آمریکا قرار دارند تا زمانی که آنان به ظلم خود نسبت به مردم ستمدیده و مظلوم جهان ادامه دهند پابرجاست.
وی با تاکید بر آمادگی نیروهای رزمی جمهوری اسلامی در دفاع از آرمان ها و ارزش های نظام و دین مبین اسلام افزود: گردان های الی بیت المقدس در تمامی کشور با نمایش توان رزمی و قدرت فوق العاده خود توانمندی خود در حفاظت از نظام جمهوری اسلامی را به اثبات رسانده اند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش ادامه داد: این آمادگی در جزیره کیش نیز همانند سراسر کشور وجود دارد و در روزهای ۱۵ و ۱۶ بهمن به نمایش درخواهد آمد.
وی با بیان اینکه گردان الی بیت المقدس در جزیره کیش در روزهای گذشته تمرینات لازم را پشت سرگذاشته اند اظهار کرد: با تمرینات انجام شده این گردان به تجربه لازم برای شرکت در رزمایش دست یافته است.
صنعتکاران با تشریح برنامه های دو روزه این رزمایش فراخوانی را اولین مرحله از این رزمایش اعلام کرد و گفت: فراخوانی از مسجد امام حسن مجتبی (ع) آغاز شده و ساعت ۷ صبح اعزام گردان به منطقه رزمایش اعزام می شود و در اولین روز از رزمایش نیروها با تجهیز و آماده سازی، مقابله با ناآرامی ها، تامین جاده، راهپیمایی و رزم شبانه، و آموزش تخصصی ستاره شناسی و راهیابی در شب آشنا می شوند.
وی در ادامه بیان کرد: در دومین روز از رزمایش که با حضور مسئولان سازمان و ادارات و نهادهای مستقر در جزیره کیش انجام می شود؛ نیروهای شرکت کننده در رزمایش، دفاع ساحلی و نحوه دفاع با شلیک ها و انفجارات مختلف و مهارت و مقابله با تهدیدات و نفوذ دشمن در این بخش از کشور به نمایش خواهند گذاشت.
تشکیل دیواره انسانی در کنار ساحل توسط بسیجیان از دیگر برنامه ای این رزمایش خواهد بود که نشان از دفاع وایستادگی در مقابل دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.
حسن صنعتکاران فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش در بخش دیگری از سخنان خود به ویژه برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر در جزیره کیش اشاره کرد و افزود: فجر به حق، انفجار نور بود.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با دو شاخصه مهم ایمان به خدا و استقلال و عدم وابستگی به پیروزی رسید.
صنعتکاران با تاکید بر وابستگی جهان به دو بلوک شرق و غرب در زمان انقلاب اسلامی اظهار کرد: در دنیای آن روز جهان در دو قطب شرق و غرب خلاصه می شد و اتفاقی در جهان رخ نمی داد مگر با حضور وحمایت یکی از این دو قطب.
فرمانده بسیج سپاه کیش پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری فقیه بزرگ و معمار کبیر انقلاب را روشی نوین در مدیریت زندگی در سایه دین دانست و افزود: با مدیریت استکبار بر جهان دین در حاشیه قرار گرفته بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی روشی نوین از زندگی در سایه دین پدیدار شد.
برگزاری صبحگاه سراسری و نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس کیش همزمان با لحظه ورود حضرت امام (ره) به میهن اسلامی، برگزاری مسابقه های ورزشی و علمی برای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام در مسجد امام حسن مجتبی(ع)، برگزاری اردوهای بسیج، حضور در نماز جمعه، دیدار دانش آموزان با امام جمعه کیش از جمله برنامه های دهه مبارک به گفته فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش است.
مراسم نمادین استکبار ستیزی در مدارس، نشست های روشنگری با موضوع اثرات مخرب ماهواره و شبکه های اجتماعی بر دانش آموزان و بنیان خانواده ها، برگزاری مجمع بسیج شهرستان ها، برگزاری جشن دهه فجر، بزرگداشت جشن پیروزی انقلاب و شرکت حداکثری مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن از دیگر برنامه های این دهه اعلام شد.
 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff