رزمایش ارزیابی آماده به کاری مولدهای برق اضطراری مراکز حیاتی در هرمزگان

زینلی تختی گفت: دهمین رزمایش ارزیابی آماده به کاری مولدهای برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری استان هرمزگان و همچنین رزمایش پدافند شیمیایی با مشارکت شرکت‌های مستقر در بندر شهید رجایی و صنایع غرب بندرعباس، همزمان با هفته پدافند غیرعامل برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محسن زینلی تختی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان در حاشیه برگزاری رزمایش ارزیابی آماده به کاری مولدهای برق اضطراری مراکز حیاتی در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل، اظهار کرد: در رزمایش ارزیابی آماده به کاری مولدهای برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری استان هرمزگان، برق ۱۰ مرکز حساس استان با فرمان مرکز دیسپاچینگ قطع و آمادگی مولدها مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین رزمایش پدافند شیمیایی با رویکرد افزایش بازدارندگی و کاهش آسیب‌پذیری تاسیسات، تجهیزات و مراکز حیاتی و حساس در بندر شهید رجایی بندرعباس برگزار شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان افزود: برگزاری این گونه مانورها زمینه ساز بهبود عملکرد کارکنان دستگاه های اجرایی می شود و هدف از آن شناخت آسیب ها و آمادگی افراد در حل آسیب ها و توانمندی مقابله با شرایط اضطراری است.

زینلی تختی، ضمن تشکر از اقدامات دستگاه های اجرایی استان در هفته نکوداشت پدافند غیرعامل، تصریح کرد: ارتقاء قابلیت بقا و حفظ در شرایط بحران، افزایش آستانه‌ مقاومت ملی و تقویت مؤلفه های مقاومت در مقابل تهدیدات از مهمترین اهداف پدافند غیرعامل است که این مهم با فرهنگ سازی و ایجاد باور عمومی در مورد تاثیر پدافند غیرعامل در کاهش آسیب پذیری ها میسر می شود.

وی با اشاره به وظایف و کارکردهای پدافند غیرعامل، گفت: مصون‌سازی و تداوم فعالیت‌های ضروری از کارکردهای ویژه پدافند غیرعامل به شمار می‌رود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: باید سرعت اقدامات در حوزه پدافند غیرعامل را بیشتر کنیم که یکی از ابزارهای آن تداوم رزمایش‌ها به ویژه در بنادر، مراکز حساس و صنایع بزرگ است.

انتهای پیام/