رتبه‌های برتر جشنواره آثار مراکز استانی حوزه هنری به هرمزگان تعلق گرفت
+ پ -
رتبه‌های برتر جشنواره آثار مراکز استانی حوزه هنری به هرمزگان تعلق گرفت

مراسم تقدیر از برگزیدگان اختتامیه چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری در حالی برگزار شد که رتبه‌های برگزیده بخش کتاب تدوینی دفاع مقدس وموسیقی به دو اثر از استان هرمزگان تعلق گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه  اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر استان هرمزگان،اختتامیه چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری‌، در سالن کوثر اصفهان برگزار شد در مراسمی که باحضور محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری کشور، استاندار و شهردار اصفهان و جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در میدان امام اصفهان برگزار شد ضمن رونمایی از ۱۲۰ عنوان کتاب حوزه دفاع مقدس از برگزیدگان بخش های مختلف تقدیر شد.

 

 

همچنین، در این مراسم در کمیته فرهنگ مطالعات پایداری جایزه رتبه‌ برگزیده بخش کتاب تدوینی دفاع مقدس به «زهرا اسپید » به خاطر کتاب «فقط ماه حسین را می پایید »  از حوزه هنری هرمزگان تعلق گرفت.

 

 

کتاب “فقط ماه حسین را می پایید” زندگینامه داستانی و مستند شهید “حسین بازدار”، از شهدای روستای پشتکوه استان هرمزگان، است که به استناد خاطرات خانواده، دوستان و همرزمان نوشته شده است؛این کتاب زندگی این شهید را از تولد تا زمان شهادت روایت می کند.

 

 

در کمیته هنرموسیقی جایزه رتبه برگزیده در بخش آواها و نواها به خاطر تولید لوح فشرده “چاووش خوانی”به «محمد اختیاری»از هنرمندان شهرستان میناب که به همت واحد موسیقی حوزه هنری استان هرمزگان صدابرداری و تولید شده ،اهدا شد.

 

 

چاووش خوانی یکی از شیوه های قدیمی عزاداری در هرمزگان می باشد که در مراسم های مختلف مذهبی و آیینی برگزار می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff