رایزنی برای رفع دغدغه های صنفی بازاریان هرمزگان از مدیریت ارشد استان

رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان با اشاره به مشکلات متعدد بازاریان استان از برنامه ریزی و رایزنی برای رفع دغدغه های صنفی و رونق بازار از طریق مدیریت ارشد استان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی باصره رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان در پنجمین اجلاس عمومی اتاق اصناف با تاکید بر ضرورت مشارکت روسای اتحادیه های صنفی در بررسی و جمع بندی مشکلات و مطالبات صنفی، جهت پیگیری و مرتفع سازی آن، اظهار کرد: تلاش داریم از طریق برگزاری نشست مشترک با معاونت جدید هماهنگی امور اقتصادی استانداری برای رفع دغدغه های صنوف در بخش های مختلف اقدام کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلاتی نظیر ممنوعیت جابجایی کالا در استان و قوانین دست و پاگیر در این خصوص افزود: عدم حمایت از کسبه در شهرهای ساحلی و شهرستان های هرمزگان با استناد به قانون مبارزه با قاچاق کالا باعث رکود کسب و کار گردیده است.

مسعود محمد شاهی نائب رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان نیز در ادامه اجلاس با ارائه گزارش از نشست تخصصی اتاق اصناف با اعضای شورای شهر و کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس در زمینه مطالبات بازاریان به خصوص ساماندهی دستفروشان و فروشندگان دوره گرد اظهارداشت: نمایندگان شما در اتاق اصناف از تمام ظرفیت های موجود برای رونق بازار و کاهش دغدغه های فعالان صنفی استفاده می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح پیشنهادی افزایش حق عضویت سال ۱۴۰۱ اتحادیه های متقاضی به عنوان دستورالعمل پنجمین اجلاس عمومی اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان اشاره کرد و ‌افزود: پرداخت حق عضویت صنوف یکی از مهمترین منابع تامین اعتبار اتحادیه ها واتاق اصناف برای ارائه خدمات صنفی است.

محمدشاهی در ادامه با اشاره به پیشنهاد طرح ایجاد رسته های جدید در اتحادیه الکترونیک به عنوان دومین دستورالعمل اجلاس عمومی اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان، تصریح کرد: هیات مدیره های اتحادیه ها با تحقیق و پژوهش می توانند با ایجاد رسته های صنفی جدید به توسعه صنوف و اشتغال کمک نمایند.ن

اصر فخاریان عضو هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان نیز در بخش پایانی پنجمین اجلاس عمومی اتاق اصناف ضمن تقدیر از مشارکت روسای محترم اتحادیه های صنفی در مباحث مطروحه بیان داشت: پیشنهاد می شود با بررسی کارشناسانه، طرح یکسان سازی حق عضویت اتحادیه های صنفی متناسب با تعدای اعضا، توانمندی و تخصص صنوف در دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است؛ پنجمین اجلاس عمومی اتاق اصناف مرکز هرمزگان با حضور رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق و روسای اتحادیه های صنفی در سالن جلسات با رعایت پروتکل های بهداشتی، با دستور کار طرح پیشنهاد افزایش حق عضویت سال ۱۴۰۱ اتحادیه های متقاضی برگزار گردید و این طرح جهت بررسی دقیق و کارشناسانه به کمیسیون برنامه و بودجه اتاق اصناف ارجاع داده است.

انتهای پیام/