راه نجات کشور توجه به اقتصاد مقاومتی است/ آمریکائیها به هیچ تعهدی پایبند نیستند
+ پ -
راه نجات کشور توجه به اقتصاد مقاومتی است/ آمریکائیها به هیچ تعهدی پایبند نیستند

امام جمعه کیش گفت: اگر می خواهیم کشور رشد و توسعه پیدا کند راه نجات توجه به اقتصاد مقاومتی و عبور نکردن از خط قرمزهای نظام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس،، حجت الاسلام علیدادی در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی کیش با تاکید بر رعایت تقوی الهی جلوگیری از ریخت و پاش ها و خرج های اضافی دستگاه های دولتی و جلوگیری از واگذاری امتیازات ویژه را یکی از مهمترین مولفه های اقتصاد مقاومتی برشمرد.

 

وی تصریح کرد: باید ویژه خوارها باید پس زده شوند و در کشور از واگذاری امتیازات ویژه و رانت خوای جلوگیری شود.

 

خطیب جمعه کیش اولویت بندی را از دیگر محورهای اساسی در اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: باید به اولویت بندی در اقتصاد مقاومتی توجه شود.

 

امام جمعه کیش برنامه ریزی را از دیگر نکات مهم در اقتصاد مقاومتی برشمرد و ادامه داد: باید برنامه ریزی داشته باشیم و آگاه باشیم که هرچه جایگاه در بحث اقتصاد جایگاه مهمتری می شود باید برنامه ریزی بهتری اتفاق بیافتند تا کشور به سمت رشد و توسعه گام بردارد.

 

وی اظهار امیدواری با استفاده صحیح ازمحورها و مولفه های اقتصاد مقاومتی و با نیروی جوانان ایرانی تهدیدهای دشمن تبدیل به فرصت برای رشد و توسعه ایران اسلامی شود.

 

خطیب جمعه کیش با تبریک آزاد سازی خرمشهر یادآوری کرد: روز آزاد سازی خرمشهر پیروزی بزرگ برای ما در ۸ سال دفاع مقدس بود .در حالیکه در زمان حمله عراق به ایران ما در ضعیف ترین حالت نظامی قرار داشتیم و دشمن در اوج قدرت نظامی و حمایت های بی دریغ دشمنان جمهوری اسلامی به خصوص کشورهای غربی بود.

 

وی اظهار کرد: رژیم بعث عراق با تکیه بر توان نظامی و حمایت های بی دریغ مالی و سلاح های نظامی دشمنان و با توجه به موقعیت ضعیت نظامی ایران به خیال خام خود قصد داشت در عرض سه روز به ایران مسلط شده و خود را به تهران برساند و به هیچ عنوان به مقابله و ایستادگی مردم سلحشور وقهرمان ایران اسلامی فکر نکرده بود.

 

امام جمعه کیش با یادآوری خاطرات ایثارگری و گذشت ملت مسلمان ایران و درایت و هوشمندی رهبر کبیر انقلاب امام (ره) در آغاز جنگ گفت: ملت ایران با دست های خالی ان هم  زمانی که ارتش در حال بازسازی بود و هنوز از سپاه قدرتمند هم خبری نبود دلیرانه و با ایثارگری تمام در مقابل سربازان بعث عراق و دیگر متحدانش ایستاد و این ایثارگری و سلحشوری مردم ضعف ها را جبران کرده و خرمشهر را آزاد کرد.

 

وی ادامه داد: از زمان آغاز آزاد سازی خرمشهر جنگ به گونه ای دیگر و به نفع سربازان اسلام رقم خورد و از این پس تا پایان ۸ سال دفاع مقدس صدام و نیروهای عراقی در موضع انفعال قرارگرفتند و ایران با فتح خرمشهر به برتری و قدرت نظامی لازم دست یافت.

 

امام جمعه کیش به محاصره اقتصادی ایران توسط آمریکا و دیگر کشورهای مخالف انقلاب اسلامی در  سال ۱۳۹۵ اشاره کرد و افزود: پس از آن تحریم های مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران یکی پس از دیگری توسط آمریکا شروع شد.

 

حجت الاسلام علیدادی راه نجات کشور از بحران و تحریم ها را توجه به اقتصاد مقاومتی و عبور نکردن از خط قرمزهای نظام  دانست.

 

وی تصریح کرد: همه دولت ها و دولتمردان باید به این امر توجه داشته باشند که آمریکائیها حقیقتا طاغوت اعظم، شیطان بزرگ و انسان های بدعهدی هستند.

 

خطیب جمعه کیش به روند مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با ۱+۵ اشاره کرد و افزود: در زمان مذاکره آن ها چیزدیگری می گفتند و پس از مذاکره به گونه ای دیگر رفتار می کنند آنها هر روز طرح و برنامه ای نو علیه ما دارند و به هیچ تعهدی پایبند نیستند.

 

امام جمعه کیش با تبریک ایام شعبانیه و میلاد مسعود صاحب الزمان (عج) و روز جهانی مستضعفین ایثارگری، ازخودگذشتگی و ایمان را از ویژگی های منتظران واقعی امام زمان (عج) برشمرد و افزود: اگر می خواهیم منتظر و یاور واقعی باشیم باید در محورهای خاص،  ایثارگری و از خود گذشتگی کنیم.

 

وی یکی از مباحث مهم انتظار را آگاهی، بیداری و آگاه سازی مردم عنوان کرد و شناخت و آگاهی به مسائل روز، تحلیل و علم به زمان و هوشیاری را از ویژگی های مهم منتظران برشمرد.

 

خطیب جمعه کیش با تبریک روز سربازان گمنام به مناسبت ولادت ولی عصر(عج) تاکید کرد: این نام  به حقیقت نام زیبا و برازنده ای است برای دلیرمردانی که در صحنه های سخت و پیچیده بدون کوچکترین ادعا، خالصانه تلاش می کنند تا صدها خطر را از کشور دفع کنند و ما بی تردید بخش قابل توجهی از امنیت خود را مرهون تلاش های بی ادعای این سرداران توانمند و مخلص عرصه های مبارزه هستیم .

 

امام جمعه کیش با تسلیت شهادت سردار رشید اسلام، شهید بدرالدین یکی از فرماندهان حزب الله لبنان در دفاع از حرم؛ سالروز بزرگداشت ملاصدرای شیرازی حکیم ارزشمند در فلسفه و حکمت وعالم بزرگ جهان اسلام را به تمامی مسلمان تبریک گفت.

 

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن جزیره کیش در مسجد خاتم الانبیا جزیره کیش برگزار شد.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff