تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 7161
تاریخ انتشار:سه شنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

راه زندگی سالم/ یار جدید مفاتیح الجنان (مفاتیح الحیات)

علامه آیت الله جوادی آملی (دام ظله)  می فرمایند: اثر ماندگارو سودمندی چون مفاتیح الجنان راه رستگاری  و ارتباط انسان با خدا ازطریق سه بخش نماز ، دعا و زیارت ها است، که انسان را  از ثواب و پاداش آنها بهره مند می سازد و جلد دوم این کتاب مفاتیح الحیات، که انسان رادر زندگی […]

راه زندگی سالم/ یار جدید مفاتیح الجنان (مفاتیح الحیات)

مفاتیح الحیاتعلامه آیت الله جوادی آملی (دام ظله)  می فرمایند: اثر ماندگارو سودمندی چون مفاتیح الجنان راه رستگاری  و ارتباط انسان با خدا ازطریق سه بخش نماز ، دعا و زیارت ها است، که انسان را  از ثواب و پاداش آنها بهره مند می سازد و جلد دوم این کتاب مفاتیح الحیات، که انسان رادر زندگی خود از برنامه های الهی  هم در دنیا وهم درآخرت ودر ابعاد مختلف زندگی (اخلاقی ، فرهنگی، اجتماعی وسیاسی )  بهره مند می سازد.
ناشرکتاب مفاتیح الحیات، حیات را ازخصوصیت های ذاتی پروردگاردانسته وهرموجودی که ازحیات  بهره ای دارد، در قدردانی  ازاین موهبت سفارش نموده است.
سوال:زندگی سرشاراز نیک بختی وسعادتمندی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
سوال:  زندگی همراه با تباهی نگون بختی از نادانی ها وگمراهی هایی نشئت می گیرد؟
آیات و روایات زیاد پیرامون مشاهده محصول سعی و تلاش دنیایی انسان در جهان آخرت وجود دارد که همه آنها انسان  آگاه و بیدار را وا می دارد تا زندگی راستین رابهتر بشناسند و با تقوا وعمل به آن به بهترین شیوه زندگی برسد.
ناشرادامه می دهد گروهی پنداشته و تلاش می کنند تا دین را درانزوای مسجد و محراب برده وتنها درخلوت وحیات فردی خلاصه کنند درحالی که بخش اعظمی ازدستاوردهای انبیا واولیا درجهت اقدامات مختلف اجتماعی است ،عمده کمالات انسانی درعرصه اجتماع شکل گرفته وساخته می شوند.
ناشرمی گوید نزد حکیمان،این امرپذیرفته شده است که هرموجودی به اندازه  رتبه وجودی خود ازحیات بهره می گیرد.روحیات جهادی،نباتی،حیوانی ونهایت، انسانی درجهان خلقت با تفاوت در جهان موجود است. اما برترین و کاملترین آن حیات انسانی  است که ازامتیازات ویژه ای سود برده، علامه آیت الله جوادی آملی (دام ظله )می فرمایند که جناب حاج شیخ عباس قمی با اثرماندگاروسودمندش (مفاتیح الجنان) راه سلوک بزرگان وارتباط انسان با خدا وازطریق اعمال عبادی درسه بخش نماز ،دعا وزیادات وبهره مندی ازثواب وپاداش انها و کتابی دیگرلازم است که جلد  دوم ومکمل آن محسوب می شود تا آدمی درزندگی خودازاین برنامه های الهی بهره مند گردد وازآثاران هم دردنیا وهم درآخرت سود بردازاین رو این کتاب مفاتیح الحیاه نام یافت .که درجهت معنا بخشی به زندگی انسانی درابعاد مختلف اخلاقی ،فرهنگی ،اجتماعی وسیاسی به کارمی آید.

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=7161
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,264 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل