راه دسترسی صیادان در حسرت آسفالت برای زندگی ادامه دارد
+ پ -
راه دسترسی صیادان در حسرت آسفالت برای زندگی ادامه دارد

رئیس شورای اسلامی روستای کرپان گفت: یکی از خواسته های دیربنه و مهم اهالی روستای کرپان بویژه صیادان احداث جاده اسفالته دسترسی مردم و صیادان به ساحل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، کیومرث افضلی رئیس شورای اسلامی روستای کرپان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود: تقریبا بیش از ۹۰ درصد مردم روستای کرپان صیاد و از راه صید و صیادی امرار و معاش می کنند و به نوعی شغل اصلی مردم این روستا صیادی می باشد و یکی از مشکلات آنان عدم راه درست دسترسی و مناسب به ساحل است.

 

 

این مسئول ابراز داشت: تلاش و پیگیری های زیادی از طرف مردم و صیادان روستا برای احداث این جاده دسترسی به اداره راه و شهرسازی و شیلات شهرستان و استان شده که متاسفانه از دوران بخش بیابان تا کنون که سیریک به شهرستان تبدیل شده هنوز نتیجه ای مثبت و راهگشا صورت نگرفته است.

 

 

افضلی خاطرنشان کرد: طول مسافت جاده دسترسی صیادان به ساحل روستای کرپان بیشتر از ۲ کیلومتر نمی شود جاده ای که به تدبیر صیادان مسیر زندگی و راه امرار و معاش و طلب رزق و روزی آنها از خداوند متعال بوسیله دریا تامین و سفره خانواده هر روز صبح ، ظهر و شب ها باید از این مسیر برطرف شود.

 

 

رئیس شورای اسلامی روستای کرپان بیان کرد: در بخش بمانی شهرستان تنها جاده ای که صیادان از آسفالت آن برخوردار نیستند روستای کرپان می باشد روستایی که به لحاظ قدمت و تعداد صیاد و حتی برخورداری از موقعیت بسیار مناسب تفریحی و توریستی و سواحل ماسه ای و شنی بکر که در ایام مختلف سال بویژه در ایام نوروز مسافران زیادی از آن دیدن می کنند جاده مناسب دسترسی که قطعا ضمن رفع مشکل صیادان بر زیبایی های آن بیشتر خواهد کرد.

 

 

وی با بیان اینکه مردم روستا و صیادان با همکاری و کمک خیرین برای انتقال آب شرب به ساحل و احداث مسجد و سرویس های بهداشتی برای ایجاد محیط تفریحی هم برای رفاه صیادان و مسافران اقدام کردند اظهار داشت: جا دارد مسئولین مرتبط اداره راه و شهرسازی ، شیلات و حتی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برای کمک به مردم و صیادان روستای کرپان همت و تلاش مضاعفی داشته باشند.

 

 

افضلی اضافه کرد: روستای کرپان با جمعیت ۱۲۰۰ نفری در امتداد جاده اصلی میناب سیریک و در کنار آب های نیلگون خلیج فارس ، دریای عمان و سواحل مکران با مردمانی متدین و ولایت مدار و زحمتکش و در ۳ کیلومتری جنوب شهر بندر کوهستک مرکز بخش بمانی و ۲۵ کیلومتری شمال شهر سیریک قرار دارد.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff