راه اندازی IPTV(تلویزیون و اینترنت) در دانشگاه پیام نور
+ پ -
راه اندازی IPTV(تلویزیون و اینترنت) در دانشگاه پیام نور
رئیس دانشگاه پیام نور استان خبر داد:

راه اندازی IPTV(تلویزیون و اینترنت) در دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور استان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هرم هیات علمی در دانشگاه باید تغییر پیدا کند افزود : ما بدنبال افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی مطابق با بازار کار و صنعت استان هرمزگان هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  رفتارنیوز؛ دکتر عبدالکریم قائدی رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه پیام نور با شعار آموزش در همه جا و برای همه فعالیت می‌کند و در حال حاضر در همه نقاط استان واحد مرکز پیام نور وجود دارد.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان به بهره برداری از پروژهها در شهرستانهای میناب و بندرلنگه اشاره کرد و اظهار داشت: مجتمع فرهنگی و نمازخانه دانشگاه پیام نور مرکز میناب، فاز دوم ساختمان آموزشی مرکز میناب، نمازخانه و سوله ورزشی میناب در دهه فجر سالجاری به بهره برداری می‌رسد.

 

دکتر قائدی بیان کرد: دانشگاه پیام نوردر حال حاضر دارای ۶۵ عضو هیات علمی، ۱۴ واحد مرکز در استان هرمزگان و ۱۴ هزار دانشجو می‌باشد و دانشگاه پیام نور رتبه اول کیفیت آموزشی در کشور را دارا می‌باشد و موفق به کسب مقام نخست کرسی آزاداندیشی نیز شده است.

 

وی افزود: ۴۰  درصد آزمون های پایان ترم الکترونیکی و آنلاین برگزار می‌شود و دانشجو بلافاصله بعد از امتحان می‌تواند نتایج آن را مشاهده کند و همچنین مجوز ۲۰۰ رشته محل مجازی دانشگاه پیام نور از وزارت علوم گرفته شده است که به صورت نیمه حضوری و الکترونیکی فعالیت خواهند کرد.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان، تحصیل همزمان در ۲ رشته را یکی از مزیتهای دانشگاه پیام نور استان هرمزگان برشمرد و اعلام داشت: راه اندازی تلویزیون تعامل (IPTV) در دانشگاه پیام نور که در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و عمل بوده است، موجب کاهش ترددهای شهری، حفاظت محیط زیست ، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان می‌شود و برای نخستین بار از ترم بهمن راه اندازی می‌شود و دانشجویان می‌توانند از این شیوه استفاده کنند.

 

دکتر قائدی با بیان اینکه درصدد انعقاد تفاهم نامه همکاری با صنایع غرب استان هستیم، افزود: صنایع دانش علمی کافی ندارند و دانشجو هم مهارت کامل و جامع بازار کار را ندارد و باید دانش و مهارت در کنار هم قرار گیرند.

 

وی افزود: هرم هیئت علمی دانشگاه پیام نور به نسبت استانهای برخوردار قابل قبول نیست و بایستی تعداد رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را افزایش دهیم و توسعه کمی دانشگاه باید به سمت توسعه فرهنگی حرکت کند و کیفی بخشی در حوزه آموزش ،فرهنگی ، مکان یکی از برنامه مهم می‌باشد.

 

رئیس دانشگاه پیام نور استان در پایان خاطر نشان کرد: ارتقاء کارآفرینی و ارتباط با صنعت را یکی از اولویتهای مهم دانشگاه پیام نور برشمرد و افزود : امیدواریم بتوانیم رشته های اشتغالزا را در دانشگاه افزایش بدهیم.

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff