راه اندازی نخستین کارگاه پروش قارچ در مدرسه شبانه روزی+تصاویر
+ پ -
راه اندازی نخستین کارگاه پروش قارچ در مدرسه شبانه روزی+تصاویر
دانش آموزان بشاگردی به شعار سال جامه عمل پوشاندند؛

راه اندازی نخستین کارگاه پروش قارچ در مدرسه شبانه روزی+تصاویر

انش آموزان هنرستان شبانه روزی ادیب گوهران برای نخستین بار با راه اندازی کارگاه کاشت قارچ در مدرسه خود توانستند اقتصاد مقاومتی را در محیطی کوچک معنا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛از آنجایی‌ که توجه به تولید داخلی در بیانات مقام معظم رهبری بارها مورد تاکید قرارگرفته است، به این منظور دانش آموزان هنرستان شبانه روزی ادیب گوهران که طعم محرومیت را در روستای محل زندگی خود لمس کرده اند، آنها با هدف دوره عملی آموزشی هنرجویان رشته کشاورزی وتامین پروتیین غذایی سالم برای دانش آموزان مدارس شبانه روزی شهرستان و همچنین کمک به خودکفایی و بهبود امرار معاش خود و خانواده توانستند اقتصاد مقاومتی را در محیطی کوچک معنا کنند.

 

دانش آموزان هنرستان شبانه روزی ادیب گوهران برای نخستین بار با راه اندازی کارگاه کاشت قارچ در مدرسه خود، چین اول برداشت و به مدارس شبانه روزی شهر سردشت تحویل دادند.

 

دانش آموزان با راه اندازی کارگاه خود اتکایی قارچ دکمه ای در فضای ۴ در ۵ متر در مدرسه، هم آموزش شیوه، پرورش قارچ را به تجربه نشستند و هم برای کمک به مدرسه تلاش کردند.

 

عبدالرضا روشن ضمیری؛ رئیس آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده از برداشت قارچ،دستاورد دانش آموزان کاردانش شهرستان بشاگرد خبر داد و گفت:  هدف از راه اندازی این کارگاه تقویت روحیه اعتماد به نفس دانش آموزان، استفاده بهینه از فضاهای آموزشی در مدارس، آموزش اقتصاد مقاومتی، احیای مشاغل بومی و محلی، پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان، ایجاد ارتباط بین علم و صنعت و درآمدزایی برای دانش آموزان است.

 

روشن ضمیری گفت: کارگاه پرورش قارچ هنرستان شبانه روزی ادیب گوهران با ظرفیت یک تن کمپوست وتولید ۳۰۰کیلو قارچ و همچنین با هدف دوره عملی آموزشی هنرجویان رشته کشاورزی وتامین پروتیین غذایی سالم برای دانش آموزان مدارس شبانه روزی شهرستان ایجاد شده بود که چین اول برداشت، و به مدارس شبانه روزی شهر سردشت تحویل داده شد.

 

وی خاطر نشان کرد: این کارگاه با همکاری مسئول اداره فنی وحرفه ای شهرستان بشاگرد و مدیریت آموزش وپرورش در دبیرستان کاردانش ادیب شهر گوهران با اعتبار مبلغ ۷ میلیون ریال باپشتیبانی مالی کمیته امداد شهرستان راه اندازی شده است.

 

روشن ضمیری در ادامه این کارگاه توانسته است کمک بسیار خوبی به وضعیت بودجه این مرکز کند؛ تصریح کرد: تداوم این طرح نیازمند حمایت های مالی و پشتیبانی متولیان امر است و نیازمند اعتبار ۵ میلیونی هستیم که بتوانیم در تمام سطح مدارس شهرستان بشاگرد این طرح را اجرایی کنیم.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff