راه آهن هرمزگان رتبه اول حمل تن کیلومتر و رتبه دوم تخلیه و بارگیری کشور/یک رام قطار در محور بندرعباس- اصفهان افزوده شد
+ پ -
راه آهن هرمزگان رتبه اول حمل تن کیلومتر و رتبه دوم تخلیه و بارگیری کشور/یک رام قطار در محور بندرعباس- اصفهان افزوده شد

مدیر کل راه آهن هرمزگان با بیان اینکه اینکه استان هرمزگان در زمینه حمل تن کیلومتر رتبه اول و درخصوص تخلیه و بارگیری رتبه دوم کشوری را دارا است، یادآور شد:استان هرمزگان در سال گذشته ۵ میلیارد و ۳۵۱ میلیون و ۶۲۲ هزار تن کیلومتر و ۵/۱۳ میلیون تن بارجابجا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد پور فخری،مدیر کل راه آهن هرمزگان درنشستی خبری با بیان اینکه امروز دومین رام از قطار مسافربری بندرعباس به اصفهان راه ندازی می شود، گفت:سالن های در نظر گرفته شده با کیفیتی بالاتر از قطار های غزال است و به واسطه این افزایش هر روز قطار از بندرعباس به مقصد اصفهان تردد می کند.

وی افزود:با افزایش یک رام قطار به ناوگن ریلی استان به ظرفیت جابجایی مسافر افزوده می شود و ایستگاههای طول مسیر نیز ازسهمیه بیشتری  برخوردار خواهند شد.

مدیر کل راه آهن هرمزگان با اشاره به ضریب بالای ایمنی حمل و نقل ریلی اظهار کرد:در سال گذشته بالغ بر ۲۰ میلیون مسافر از طریق ناوگان ریلی استان جابجا شدند که حتی یک مورد کشته نداشته لذا گسترش این ناوگان برای پیشگیری از تصادفات و کاهش میزان مرگ و میر دغدغه مسئولین است.

نشست خبری راه آهن_016

وی با بیان اینکه در پیک نوروزی ۹۰ هزار مسافر از طریق سازمان راه آهن هرمزگان جابجا شده اند، تصریح کرد:در ایام نوروز یک رام قطاربندرعباس به تهران افزوده شد همچنین ظرفیت حمل و نقل خودرو به دو برابر افزایش یافت که برای اولین بار در ایام نوروز با مشکل کمبود بلیط مواجهه نشدیم.

پور فخری با اشاره به اینکه استان هرمزگان در زمینه حمل تن کیلومتر رتبه اول و درخصوص تخلیه و بارگیری رتبه دوم کشوری را دارا است، یادآور شد:استان هرمزگان در سال گذشته ۵ میلیارد و ۳۵۱ میلیون و ۶۲۲ هزار تن کیلومتر و ۵/۱۳ میلیون تن بارجابجا کرده است که پیش بینی می شود در سال ۹۴ نسبت به سال گذشته شاهد افزیش باشیم.

وی عنوان کرد:بارگیری در فروردین ۹۳ بالغ بر ۲۲ هزار و ۴۴۸ تن بوده که در مدت مشابهه امسال به ۸۳ هزار و ۱۰۰ تن رسیده است.

نشست خبری راه آهن_034

مدیر کل راه آهن هرمزگان بیان داشت:تن کیلومتر مرزی در فروردین سال گذشته ۱۳ میلیون و۸۰۰ هزار تن بوده که در فروردین ۹۴ به ۵۲ هزار میلیون تن افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه استان هرمزگان دارای ۷۰۰ کیلومتر طول مسیر ریلی و ۲۵ ایستگاه می باشد، گفت:در سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر با میانگین ماهانه ۱۰۰ هزار مسافر بدون حادثه از طریق ناوگان ریلی استان جابجا شده اند .

پور فخری اظهار کرد:روزانه ۴ قطار از بندرعباس به مقاصد تهران، اصفهان و مشهد در حال تردد است که با توجه به حساسیت محور بندرعباس به مشهد پیگیری های لازم برای افزایش ظرفیت این مسیر انجام شده است.

وی با بیان اینکه راه آهن هرمزگان در زمینه نصب و تجهیز بعد از محور تهران- مشهد قرار دارد؛افزود: تنها دو ایستگاه هرمزگان به سامانه AtC مجهز نشدند که با تجهیز کامل ایستگاهها به این سامانه و نصب تراک بندی ظرفیت ریلی استان افزایش خواهد یافت.

مدیر کل راه آهن هرمزگان خاطر نشان کرد: بودجه ای بالغ بر ۳ میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی سالن های مسافربری بندرعباس اختصاص یافته که باعث تحول بزرگی در حمل و نقل ریلی بندرعباس می شود.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff