راه‌اندازی دو پایگاه فوریت‌های پزشکی تا دهه فجر/ مشکل نیروی متخصص در شهرستان بندرلنگه نداریم

+ پ -
راه‌اندازی دو پایگاه فوریت‌های پزشکی تا دهه فجر/ مشکل نیروی متخصص در شهرستان بندرلنگه نداریم

رئیس شبکه بهداشت و درمان بندرلنگه گفت: شهرستان بندرلنگه از لحاظ بهداشت و درمان توسعه‌یافته است و این وضعیت مطلوب است و ما در بیمارستان ۱۲۰ تخته خوابی شهدا مشکل متخصص نداریم ولی تلاش خواهیم کرد اگر چنانچه نواقصی کوچک هم به وجود آید برطرف شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ امیر حسین قندیل، رئیس شبکه بهداشت و درمان بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز با اشاره به طرح تحول سلامت گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف این طرح کاهش هزینه‌های درمان در بیمارستان‌های دولتی بود که امروز شاهد آن هستیم که هزینه‌های درمان در شهرها به ۶ درصد و در روستاها به ۳ درصد رسیده است و همین امر باعث تراکم جمعیت در مراکز درمانی شده است.

 

وی افزود: شهرستان بندرلنگه ازلحاظ بهداشت و درمان توسعه‌یافته است و این وضعیت مطلوب است و ما در بیمارستان ۱۲۰ تخته خوابی شهدا مشکل متخصص نداریم و در بحث سونوگرافی ۲ متخصص در این بیمارستان مشغول کارند ولی تلاش خواهیم کرد اگر چنانچه نواقصی کوچک هم به وجود آید برطرف شود.

 

رئیس شبکه بهداشت بندرلنگه ادامه داد: در بیمارستان شهدا در نظر داریم فضای فیزیکی بخش‌ها را افزایش دهیم و همین راستا ۲ ساختمان دیگر به فضای بیمارستان اضافه‌شده است که امیدواریم با ادامه تخصیص بودجه تا پایان سال به بهره‌برداری کامل برسد.

 

قندیل مشارکت بخش خصوصی را رمز موفقیت در توسعه خدمات درمانی دانست و بیان کرد: در حال حاضر تمام فشارها بر دوش سیستم دولتی است که با آمدن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به عرصه درمانی بندرلنگه موجب جهش در این بخش خواهد شد ضمن آنکه کاستی‌ها در کمترین زمان برطرف می‌شود.

 

وی در ادامه از راه‌اندازی دو پایگاه فوریت‌های پزشکی خبر داد و گفت: یکی از این پایگاه‌ها در شهر لمزان و دیگری در شهر بندرکنگ تا دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بندرلنگه در تشریح وضعیت مراکز درمانی روستایی اظهار کرد: در سطح شهرستان بندرلنگه ۵۵ خانه بهداشت و ۱۶ داروخانه دولتی به همراه بهورز و پزشک خانواده‌داریم که در بندر مقام بهترین سیستم آزمایش گیری را راه‌اندازی کردیم.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff