راه‌اندازی اولین خط تولید لوازم آرایشی ارگانیک در ایران
+ پ -
راه‌اندازی اولین خط تولید لوازم آرایشی ارگانیک در ایران
رئیس شرکت بهداشتی دکتر عبیدی خبر داد؛

راه‌اندازی اولین خط تولید لوازم آرایشی ارگانیک در ایران

اولین خط تولید لوازم آرایشی ارگانیک با تلاش محققان ایرانی در راستای تحقق اجرای اقتصاد مقاومتی راه‌اندازی شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ علی نقیب، رئیس شرکت بهداشتی دکتر عبیدی، از راه‌اندازی اولین خط تولید محصول آرایشی ارگانیک در داخل کشور خبر داد و گفت: این کرم آرایشیِ ارگانیک نه تنها در داخل کشور بلکه در خاورمیانه اولین طرح تولید محصولات آرایشی ارگانیک محسوب می‌شود.

وی با اشاره به توان محققان داخلی اظهار داشت: تولید محصولات ارگانیک در اروپا مسبوق به سابقه است و ما با استفاده از تخصص و دانش محققان داخلی توانستیم اولین طرح این محصول را در ایران اجرا کنیم.

رئیس شرکت بهداشتی دکتر عبیدی درباره تاثیرات این تولید بر اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یک نیاز ضروری برای رشد و توسعه جامعه است، تولید این محصول ارگانیکِ داخلی گامی در راستای تحقق بخشیدن به این مهم است.

نقیب حیات، شرکت‌های داخلی را منوط به حمایت مسئولان دانست و با اشاره به کالاهای وارداتی قاچاق گفت: با توجه به این‌که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرجع رسیدگی بر سلامت محصولات آرایشی و بهداشتی است باید نظارتی دقیق و همه جانبه بر کالاهای وارداتی که در بازار تحت عنوان ارگانیک به مردم عرضه می‌شود صورت گیرد.

وی افزود: بیش از ۴۰ سال است که در دنیا استفاده از تولیدات ارگانیک به عنوان راه‌حل برون‌ رفت از بیماری‌ها مطرح شده است.

رئیس شرکت بهداشتی دکتر عبیدی با اشاره به تاثیر مستقیم نوع مواد استفاده شده در محصولات کشاورزی، آرایشی و بهداشتی بر سلامت جامعه گفت: بسیاری از محصولات خوراکی، بهداشتی و آرایشی که منشأ طبیعی نداشته و بر مبنای مواد شیمیایی تولید شده باشند، عاملی در توسعهٔ بیماری‌های لاعلاج مانند آلزایمر و سرطان هستند.

نقیب حیات، افزود: در تولید کرم‌های بهداشتی آرایشی ارگانیک که پایهٔ تولید آنها از روغن‌های طبیعی‌ است، دقت می‌شود که مواد اولیه در زمینی به عمل آید که زمین آن کود شیمیایی نخورده باشد، همچنین در پروسهٔ تولید برای شستشو و نگهدارنده‌ها نباید از مواد شیمیایی استفاده شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff